Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogłos tarcia, zamka błyskawicznego


midoz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegoś czasu słychać coś jakby szybkie przesuwanie zamka błyskawicznego, lub ocieranie metal o metal. Towarzyszy temu jakby zanik mocy (na ok pół sekundy)

Kiedy

- najczęściej przyspieszanie 2 i 3 bieg (1800-2000rpm)

- zimny i ciepły silnik

-podczas jazdy ze stałą prędkością na wyższych biegach, nie występuje

Gdzie słychać

-dzwięk dochodzi jakby z tyłu auta

Co zrobiłem

-rozebrałem tylne hamulce,oczyściłem, przesmarowałem, żadnych śladów ocierania, nic nie było zapieczone

-wyjeżdziłem 2 baki verwy (jakby trochę pomogło jednak jeszcze występuje)

-na descie nie nic się nie świeci, diagnostyka VAGiem nie pokazuje błędów

-wyczyściłem EGR

Auto nie kopci, motor BPW. Jakie są objawy padającej pompy paliwa?

Ma ktoś jakiś pomysł, będę wdzięczny za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj podwieszony wątek:

http://a4-klub.pl/2-0-197/szarpie-przyspieszania-281189/

Może znajdziesz jakieś powiązanie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrek, przeczytałem, blaszkę zamówiłem, jak tylko przyjdzie będę rozwiercał. Napiszę o efektach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było samodzielnie zrobic zaślepke...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze lepiej, ale w danym momencie nie dysponuje materialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl i niewielki koszt

---------- Post dopisany 26-07-2014 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2014 at 21:49 ----------

Wielkie podziękowania dla Piotrsob1. Dzisiaj zaimplementowałem moda podrzuconego przez Ciebie. Koszt blaszki na allegro z wysyłką 9,5zł, czas pracy max 30 min z wykonaniem otworu i montażem. Nie wiem czy to możliwe, ale już od pierwszego ruszenia czuć różnicę. Brak przerywania i tego odgłosu! Nie przejechałem dużo może z 12 km, ale mam nadzieję, że problem nie wróci! ;) Rozwierciłem od razu na 9mm, grubość blaszki 1,5mm. Dzięki wielkie.

mod.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimą odczujesz tą doraźną naprawę po jakosci i powolności ciepłoty we wnętrzu auta..... Ale narazie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SotoM, widzę, że sam też założyłeś blaszkę, czy faktycznie zimą nagrzewanie trwa o wiele dłużej? Co według Ciebie nie jest naprawą doraźną- wymiana EGRa na nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl i niewielki koszt

---------- Post dopisany 26-07-2014 at 21:45 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2014 at 21:49 ----------

Wielkie podziękowania dla Piotrsob1. Dzisiaj zaimplementowałem moda podrzuconego przez Ciebie. Koszt blaszki na allegro z wysyłką 9,5zł, czas pracy max 30 min z wykonaniem otworu i montażem. Nie wiem czy to możliwe, ale już od pierwszego ruszenia czuć różnicę. Brak przerywania i tego odgłosu! Nie przejechałem dużo może z 12 km, ale mam nadzieję, że problem nie wróci! ;) Rozwierciłem od razu na 9mm, grubość blaszki 1,5mm. Dzięki wielkie.

http://s27.postimg.org/595nh3emn/mod.jpg

Witaj w klubie zadowolonych :decayed::whistling:

U mnie kryza siedzi już prawie od roku, otwór właśnie 9 mm.

Żadnych skutków ubocznych , nawet w zimę różnica w szybkości nagrzewania jest praktycznie niezauważalna.

---------- Post dopisany at 09:11 ---------- Poprzedni post napisany at 09:01 ----------

Zimą odczujesz tą doraźną naprawę po jakosci i powolności ciepłoty we wnętrzu auta..... Ale narazie ok.

Soto , według mnie nie jest to doraźna naprawa, tylko proste usunięcie błędu konstrukcyjnego fabryki :decayed:

Moje BPW kupiłem jak miało 53 kkm przebiegu, czyli prawie funkiel nówkę i od początku miał tą przypadłość :whistling:

Nikt nie był w stanie zdjagnozować problemu :naughty:

Po jakimś czasie wynieniłem EGR, ale poprawa była tylko przez kolejne 40 kkm.

Po zamontowaniu kryzy z ciekawości zamontowałem stary EGR na którym szarpało notorycznie i też nie szarpie do dzisiaj, bo jak jest dobrze, to nawet nie chce mi się go z powrotem zmieniać :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...