Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie opony do felg 18"?


szefmuzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki rozmiar opony 18" aby dobrze to wyglądało a krawędź opony była blisko błotnika?

Jakie et i j? Jakieś dystanse do tego?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szerokość opony bym dobierał do szerości felgi, a parametry ET i J o ile sie nie myle to parametry felgi a nie opony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie auto?

235/40/18 8J ET48 w B6 avant idealnie na rowno jest z blotnikiem u mnie z przodu

Z tyłu z kolei brakuje aż 25mm do krawędzi błotnika, dlatego trzeba założyć dystanse 20mm.

ET35 będzie już ładnie wyglądać z tyłu, ale przod będzie wystawał, co bez obniżenia wygląda komicznie.

Moim zdaniem ET43 i 15mm dystans na tył i szafa gra

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B5 mam ET 35. Z przodu koło jest idealnie na równo z błotnikiem a z tyłu brakuje maks 3-5mm. Nic nie wystaje na oponie 225/40. Z racji , że moje felgi mają 8' szerokości planuje wrzucić opony 235/40 i takie chyba najładniej leża na r18 przy tej szerokości.

Fotka w podpisie.

Jak chcesz mieć wszystko jak należy bez niespodzianek w wypadku B5 bierz 18 8j ET35 i oponę 235/40. Jeśli masz B6 to już nie wiem jak to będzie leżeć i może warto wziąć ET 38-43 jak kolega wyżej proponuje.

I jeśli mogę zapytam. Ile ładujecie ciśnienia w oponę typu 225-235/40? Ja nabiłem 2.6 przód i 2.4 tył (jeżdżę na pusto zazwyczaj) i jest twardawo ale podobno felga wtedy nie dostanie na dziurze a jakoś brak komfortu mi nie przeszkadza.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie 225/40.

Przy 8j będzie miał odkryty rant tak jak ja mam w tej chwili. Jeśli jeździ autem na co dzień poharata go. Sam muszę uważać jak cholera. 235 nie załatwia sprawy na 100% ale jest dużo lepiej bo rant spełnia swoje zadanie. Jeśli masz do tego wątpliwości pisz bo sam będę kupował nowe gumy i nie wiem na co się zdecydować. Myślałem już nawet o 225/45

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam fele z et20 a oponki 235/40/18 z tyłu jest idealnie na rowno a z przodu deliktnie delikatnie wystaja tak z 0.5cm


zobacz w moim watku o aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam fele z et20 a oponki 235/40/18 z tyłu jest idealnie na rowno a z przodu deliktnie delikatnie wystaja tak z 0.5cm

zobacz w moim watku o aucie

Koła masz 8j? Ja cały czas mam dylemat czy nie wziąć 225/45. Jakiś duży balon się nie robi a komfort by był kozacki. Jak nie to 235/.40. Trochę mało pompujesz te koła. ja bym dał chociaż 2.5/2.4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka! kupiłem felgi DTM ET43 i opony 245/40 18,lecz teraz mam problem czy jest taki rozmiar dopuszczony dla a4 . Można jeździć na takiej oponie? Pprosze o odpowiedz, bardzo pilne:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeździć i na 255 jeśli wejdzie:) Przeciw skazań nie ma o ile trzeć nie będzie.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , tylko problem jest podobno taki, że w B7 były mozliwie najszersze opony 235, powyzej byly błedy na liczniku w kilometrach. Jestem trochę załamany, a przede wszystkiem zły na siebie , gdyż wydałem 2500+ a teraz tylko problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi. Problem z licznikiem to raczej nie przez szerokość a profil opony i występuję w każdym aucie jeśli koło jest większe względem serii. 245/40 jest większe ale niedużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie jest ok. Koła wyważone na osi, geometria zrobiona, przegląd PL. przeszedł. Nikt z 3 fachowców nie powiedział mi nic na temat za szerokich opon wiec jest ok. Wiem, że to głupie pytanie lecz mając dowód polski i przegląd i np, jadąc do naszych zachodnich sąsiadów , może mi Policja przy kontroli zabrać dowód? Bo oni mają tam hopla na tym punkcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni według mnie. No ale niech lepiej wypowie się ktoś kto wie na 100%. Choć z drugiej strony na jakiej podstawie mieli by go zabrać? Bieżnik wystaje poza obrys błotnika?

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinni według mnie. No ale niech lepiej wypowie się ktoś kto wie na 100%. Choć z drugiej strony na jakiej podstawie mieli by go zabrać? Bieżnik wystaje poza obrys błotnika?

Nie bieżnik nie wystaje, nawet opona jest schowana pod, tylko jak z przodu się patrzy są szersze mić przedni zderzak, ale tak obojetnie czy 234/245 to beda szeroki lacie wystawać poza zderzak. Dzieki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...