Skocz do zawartości
IGNOROWANY

peknięty przewód od odmy??


tobi665

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Dzisiaj wymieniając uszczelke pod chłodniczką zobaczyłem że mam pęknięty ten przewód co od odmy idzie do bloku silnika. Końcówka jest pęknięty co wchodzi do silnika.

Czy moge to dać na silikonie i dać większe podkładki?? czy raczej nie zda to egzaminu?

czy szukać nowego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam to ostatnio przerabialem, zakupilem uszczelki pod chlodniczke bo myslalem ze to wlasnie tam wali olej, okazalo się ze to z tej rurki. W blok wchodzi taki kolniez ktory peka, sylikon nic nie da. Jedynie nowa, niestety w ASO 200zl :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zamienniek dzik ma za 67zł bo własnie pytałem, jutro jeszcze rundke po sklepach zrobie bo może na popołudniu mi sprowadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ma co kombinowac tylko brac, ja sprawdzalem jeszcze w auto-zatoce to mieli za 80zl tyle ze musialem brac z aso bo bym inaczej nie mogl zwrocic uszczelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienione na nowe, cena zamiennika 80zł (moja wersja jest że od odmy idzie taki krótki kawałek, później taka banieczka i dopiero reszta do bloku silnika|).

Mi popękało mocowanie do bloku silnika, tą częśc trudno kupić ale gość ze sklepu znalazł mi własnie taką za 80zł.

Dla potomnych:

Obdzwoniłem klika większych sklepów i powiedzieli że w nowszych wersjach nie występowały już dwa odcinki tej rurki i banieczka pośrodku tylko jedna rurka od bloku do odmy.

I te moje dwa kawałki i banieczke można zastępować właśnie jedną dłuższą tańszą ok.70zł. A w niektórych wciskają ciemnotę że ta wersja z dwoma tylko do dostania ori za ok 200zł.

Także moze komuś sie przyda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienione na nowe, cena zamiennika 80zł (moja wersja jest że od odmy idzie taki krótki kawałek, później taka banieczka i dopiero reszta do bloku silnika|).

Mi popękało mocowanie do bloku silnika, tą częśc trudno kupić ale gość ze sklepu znalazł mi własnie taką za 80zł.

Dla potomnych:

Obdzwoniłem klika większych sklepów i powiedzieli że w nowszych wersjach nie występowały już dwa odcinki tej rurki i banieczka pośrodku tylko jedna rurka od bloku do odmy.

I te moje dwa kawałki i banieczke można zastępować właśnie jedną dłuższą tańszą ok.70zł. A w niektórych wciskają ciemnotę że ta wersja z dwoma tylko do dostania ori za ok 200zł.

Także moze komuś sie przyda.

Pozdrawiam

Nie wiem czy w nowszych wersjach......chyba w starszych.....po lifcie właśnie jest z separatorem oleju. Ale spokojnie zastępujcie na wersję przedliftową,zamiennik Toprana kosztuje około 50zł. Ja tak zrobiłem jakieś 3 lata temu i jest wszystko w jak najlepszym porządku. Pozdrawiam)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam taką przypadłość, że po wymianie tego przewodu odmy właśnie po około dwóch tygodniach znowu mi pękł w tym samym miejscu na dole przy bloku.

Kupiłem zamiennik firmy topran za 60zł. Czy ktoś spotkał się już kiedyś z takim przypadkiem i może wie co może być przyczyną ??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak dałem wersje bez separatora(bańka)to lipy to było warte.

Kupiłem zamiennik toprana do wersji z separatorem i smiga juz 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powiadasz kolego że lepiej wymienić na tą krótką wersje jak miałem zamontowane wcześniej czyli z separatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat był do kitu przy zamienniku bez separatora i dalej ciekło lub pekło nie pamietam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...