Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem po zmianie akumulatora nie zapala sie lampka alternatora


kaska549

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem: zmieniłam akumulator, podłaczylam wszystko tak jak nalezy tak jak bylo w starym a teraz mam taki problem ze czasami po przekreceniu klucza nie zapala mi sie ta ikonka w ksztalcie akumulatora (w ksiazce wyczytalam ze ona oznacza alternator) oprocz tego po przekreceniu kluczyka sie zapalaja jeszcze dwie airbag, samochodzik z kluczem ale to nie wazne. Po prostu wszystkie inne sie zapalaja zawsze tylko jak sie nie zapali ten akumulatorek to rozrusznik kreci kreci ale auto nie odpali. musze wtedy kilka razy przekrecec kluczyk w stecz i do przodu wtedy za ktoryms razem zapali sie, dodatkowo jak jest ten akumulatorek to na fise mam komunikat OK i potem temperatura a jak nie ma akumulatorka to fis szaleje najpierw sie pojawia jakis SENSORE potem pokazuje olej potem plyn chlodniczy, dodam jeszcze ze znajomy podpowiedzial mi zeby klemy i te bolce posmawrowac tawotem grafitowym- to ma jakies znaczenie? prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąć klemy z akumulatora, papierem ściernym wyczyścić zarówno bolce na aku jaki i klemy. Założyć klemy, za pomocą młotka i śrubokręta delikatnie nabić klemy na bolce aku ( bolce są stożkami). Dokręcić mocno, ale z wyczuciem.

Tewot zabezpiecza przed dostępem wody, ale bez tego tragedii nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przy okazji jak będziesz robił tak jak kolega wyżej pisze wyczyść masę przy budzie. A zamiast grafitu użył bym smaru miedzianego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Być może jest jakiś brud na klemach i prąd gdzieś "ginie", ten zabieg może pomóc, ale na pewno nie zaszkodzi.

2. Zdarzyć się może, że świeżo zakupiony aku jest wadliwy, żeby to wykluczyć najłatwiej sprawdzić jak pali na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina akumulatora bo sprawdzalismy, bezpieczniki wszystkie sprawdzone tez, po prostu teraz zszystkie kontrolki mi swieca tak delikatnie a pompowtryski nawet nie puszczaja paliwa, co to ma wspolnego z kontrolkami powiedzcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma wątpliwości co do aku jedziemy dalej.

A co się dzieje z ikonką immobilajzera? Zapala się i gaśnie po chwili? Miga? Wygląda tak: audi%20immo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie się imo rozkodowało albo coś w takiego, nie znam się na tych wynalazkach. Trzeba by podjechać doi jakiegoś elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...