Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik jakości powietrza bład i przegryziona wiązka


arktos995

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów. Dysponuje ktoś schematem klimatronika 3 strefowego do B8 przed liftem ? Mam problem z czujnikiem jakości powietrza, a dokładniej "brak komunikacji" z ww czujką. Okazało się że wiązka przewodów była nadgryziona przez mysz lub cos podobnego. Przewody połączyłem, zaizolowałem jednak błąd był dalej, po skasowaniu powraca. Wymieniłem czujnik na używany (być może błędnie że używka) bo błąd mam dalej. I już nie wiem czy oba czujniki są popsute czy cos więcej nawaliło. Da radę jakoś to sprawdzić ? Czy jest jakieś zabezpieczenie w tym obwodzie? Jakieś napięcia na zaciskach czujnika powinny być etc ?

---------- Post dopisany 25-07-2014 at 00:17 ---------- Poprzedni post napisany 24-07-2014 at 23:16 ----------

Noc zarwana, ale problem rozwiązany, Upitolony jeszcze był bezpiecznik ST1 SC5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie ta mysz się dostała? tzn w którym miejscu była gryziona wiązka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz przy wejściu do "puszki" tej gdzie wszystkie przewody się zbiegają, pod wlewem zbiorniczka płynu do spryskiwaczy. Wygłuszenie silnika też całe wygryzione. Sam jestem w szoku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja też mam ten sam błąd czyli brak komunikacji i jak patrzyłem w bezpieczniki idąc twoim tropem to ku mojemu zdziwieniu tego bezpiecznika fizycznie nie ma i jak patrzyłem nawet brak drugiego pinu żeby go tam założyć? Podpowiecie co jeszcze sprawdzić? Czujnik podmieniałem na inny z działającego lusterka i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...