Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wibracje całej karoserii i układu napędowego


mateoskr1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dwa dni temu zauważyłem, że auto zaczęło mi wibrować. Pierwsze skojarzenie - dwumasa.. lecz jednak po dłuższym namyśle nie towarzyszą temu typowe objawy czyli hałas, klekotanie. Wibracje są nawet na luzie, cały silnik drga. Gdy jadę po równiutkim nowym asfalcie to czuje jak bym jechał po kostce brukowej, a częstotliwość drgań jest uzależniona od obrotów silnika. Dwa razy również zdarzyło się tak, że nie mogłem wrzucić jedynki ani dwójki i dopiero po dłuższym wachlowaniu sprzęgłem udało się wrzucić na siłę, ale to tylko zdarzyło się 2 razy, normalnie chodzi jak zwykle leciutko. Dodam, że sprzęgło nie jest zużyte, a nawet w bardzo dobrym stanie. Pomyślałem, że to poduszka pod skrzynią albo pod silnikiem, ale byłem właśnie w warsztacie diagnostycznym i mechanicy patrzyli pod auto - powiedzieli, że poduszka jest ok.. umówiłem się za 1,5 tygodnia dopiero na termin, ale nie chce żeby rozebrali pół auta i skasowali worek pieniędzy.. miał ktoś podobny przypadek?

PROSZE O POMOC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odobiście niemiałem ale słyszałem że jedna z poduszek silnika łacząca się z pasem przednim kidy poleci potrafi takie drgania przenosić na całą budę

Rozłącz ją i zobacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odobiście niemiałem ale słyszałem że jedna z poduszek silnika łacząca się z pasem przednim kidy poleci potrafi takie drgania przenosić na całą budę

Rozłącz ją i zobacz

Nie za bardzo wiem o której poduszce piszesz na pasie przednim jest tylko podpora która wychodzi z silnika i na niej spiera się cały pas przedni(chłodnice itp), ale nie jest z nią skręcony. Wiec to odpada. Poduszkę na skrzyni bym wykluczył bo jeśli trzęsie i na postoju to bardziej któraś na silniku. Ciekaw jest po czym diagności stwierdzili ze to nie poduszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Diagności" popatrzyli tylko pod spód i stwierdzili, że poduszka pod skrzynią ok i poskrobali się po głowach.. Dziwi mnie tylko, że drgania silnika nie mają przypadkowej częstotliwości tylko są ściśle uzależnione od obrotów silnika. Podkreślam, że na luzie tak samo czyli to na pewno od silnika. Czyżby to na pewno byłą poduszka? A jeśli nie to co? Ile jest poduszek w ASN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odobiście niemiałem ale słyszałem że jedna z poduszek silnika łacząca się z pasem przednim kidy poleci potrafi takie drgania przenosić na całą budę

Rozłącz ją i zobacz

Nie za bardzo wiem o której poduszce piszesz na pasie przednim jest tylko podpora która wychodzi z silnika i na niej spiera się cały pas przedni(chłodnice itp), ale nie jest z nią skręcony. Wiec to odpada. Poduszkę na skrzyni bym wykluczył bo jeśli trzęsie i na postoju to bardziej któraś na silniku. Ciekaw jest po czym diagności stwierdzili ze to nie poduszka?

Tak chodzi o ta poduszkę podporę czy jak to tam zwał to że nie jest skręcone ne znaczy że nie może przenosić drgań. Jeśli pozostałe są słabe to właśnie ta potrafi przenosić na samochód drgania. U siebie pozbyłem się tego w cholerę i mam spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podpora wału ? bo widzę że quattro. Ja miałem podobnie i była do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał odpada, bo na luzie tez sie trzęsie. Ewidentnie cały silnik drga. Jutro postaram sie posprawdzać poduszki pod silnikiem. Ktoś wymieniał może lub wie ile ich jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koło dwumasowe.... nie musi hałasowac...

prawdopodobnie poleciało łozysko na kole dwumasowym które łączy dwie masy do siebie.

typowa usterka w 3.0 asn .

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem teraz u mechanika zerknąć pod auto i wygląda na to, że poduszki wybite. Jedna dużo bardziej, druga lekko.

A co do tego łożyska, da sie to jakoś stwierdzić bez rozbierania wszystkiego żeby wykluczyć poduszki?

---------- Post dopisany at 14:49 ---------- Poprzedni post napisany at 14:44 ----------

A da sie to łożysko bez wymiany całej dwumasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyjac dwumase, wymiana calego kola tylko i wyłącznie...

V6 jest dobrze wywazone, nie wierze zeby uszkodzona poduszka powodowala takie wibracje to nie diesel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale z drugiej strony nie mam problemów z wysprzęglaniem. Poza tym patrzylem z mechanikiem pod auto przed chwilą i ewidentnie jedna strona silnika trzęsie sie bardzo, a druga strona lekko jakby jedna poduszka była bardziej wybita, a gdyby to było łożysko to cały silnik trząsł by sie chyba równomiernie, a nielatałaby głównie jedna strona..? Tak mi sie wydaje na chłopski rozum..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuj, podmien poduszki moze to pomoze ale moim zdaniem to nie to....

wywalona poduszka w v6 ktory jest bardzo dobrze wywazonym silnikiem nie daje takich objawów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak łożysko na dwumasie niestety.. Biegi zaczynają ciężko wchodzić i słychać dzwonienie przy całkowitym wciśnięciu sprzęgła. W przyszłym tyg. wymiana dwumasy.

Problem rozwiązany :decayed: No więc tak: dwumasa i sprzęgło nowe. Troche to kosztowało, ale już jest z głowy. Dwumasa była rozsypana, a konkretnie to łożysko. Teraz autko nawet nie drgnie. Dziękuje za podpowiedzi i uwagi, które naprowadziły mnie na właściwy trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...