Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Wycene Uszkodzeń


Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko stwierdzić, bo jeśli masz gdzieś jeszcze auto porysowane to mogą Ci obniżyć wartość auta i zrobią szodę całkowitą (bo pewnie im wygodniej będzie w kosztorysie przyjąć że podłoga bagażnika do wymiany). Jeśli zrobią całke to możesz i tak auto naprawić do wartości sprzed szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest jedynie porysowane od strony kirowcy na drzwiach obok zamka ale to mala ryska od kluczyka poza tym lakier i blacharka ok zero korozji. Co to znaczy szkoda całkowita ? myslisz ze duzo bedzie mnie kosztowała naprawa tak oceniajac wylacznie po zdjeciach oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, poczekaj na kosztorys z TU bo teraz to nikt ci tego nie oceni i nie wyliczy.... to jak wrozba z fusow..

zatem jesli bedziesz mial juz kosztorys to wyslij mi na maila: [email protected] i zobacze co sie da zrobic, biegly sadowy mi to zweryfikuje i bedzie git :)

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto jest jedynie porysowane od strony kirowcy na drzwiach obok zamka ale to mala ryska od kluczyka poza tym lakier i blacharka ok zero korozji. Co to znaczy szkoda całkowita ? myslisz ze duzo bedzie mnie kosztowała naprawa tak oceniajac wylacznie po zdjeciach oczywiscie.

Calkowita jest wtedy gdy ubezpieczyciel policzy sobie naprawa na stawach ASO i koszt jej przekroczy wartość samochodu. Dla Ciebie oznacza to tylko tyle, że inaczej policzą Ci odszkodowanie - ale to poczekaj na kosztorys bo może będzie częściówka. Koszt ciężko określić ale nie wyglada to źle. Nie wiem jak stawki na podkarpaciu ale kupując używany zderzak to powinno wyjść kilka stówek. Najlepiej pojeździj po warsztatach i popytaj bo naciągniecie tyłu może róźnie kosztować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cię wkurzą ostro to zrób jak ja.

Gość mi wjechał w tyłek i pyskował. Wezwalem MO.

Potem jego ubezpieczyciel najpierw 900 a po wojnie 1200.

Z dwoma debilami to nie Walczę. Wiec skoro jego wina postawiłem opla na faktury do aso skody i 7000zl wyskoczyli, tylko nic nie zarobiłem. Ale nie twoja wina wiec do wartości auta możesz robić.

Ja wstawiłem nowy tylni pas, lampy, klapę, zderzak itp. A po wyjeździe z warsztatu pognalem za 4000 bo 1995 rok to i tak już złom. Ale satysfakcja jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał dzieki za propozycje. Jak narazie w dalszym ciagu czekam na tego kolesia z warty jak tak samo szybko wyplacaja kase za odszkodowanie jak wysyłaja rzeczoznawcow to chwile poczekam :/


W koncu zadzwonil do mnie ale mowil zeby zdjecia mu wysłac i pytał czy wiem ile bedzie kosztowała naprawa. Własnie sle mu zdjecia ciekawe co mi na to powie


Krzysiek czyli jesli mi nie bedzie odpowiadała kwota jaka mi zaproponuja to moge im powiedziec ze chce zrobic to bezgotowkowo w serwisie ASO Audi z rzeszowie i oni musze sie na to zgodzic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwnie i w jakim celu masz mu wyslac zdjecia. to on ma przyjechac i zobaczyc szkody i sobie porobic zdjecia. cos ci kiepsko chyba wylicza. ale tu bedziesz całka bo podloga ruszona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Stawiasz na faktury a wtedy aso dogaduje się z ubezpieczycielem. Czyli ssie ile się da. Jeżeli oczywiście nie twoja wina. Mogą ssać do wysokości wartości auta bo korzystasz z prawa ze auto ma być jak przed stłuczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koles oddzwonił wycenił mi po zdjeciach na 2600 mowilem ze chce oddac auto do aso audi zeby mi go zrobili powiedzial ze nie bedzie takiej mozliwosci osadził szkode całkowita. Prosiłem o jaki kosztorys mowil ze nie ma kosztorysu ocenil na oko :) Powiedział tez ze nie musze zgodzic sie na jego propozycje wtedy wysle rzeczoznawce w przyszłym tygodniu i jak powiedzial on nie wiem czy wyceni na wiecej czy na mniej. Teraz mi koledzy powiedzcie co mam z tym zrobic ? zgodzic sie na 2600 czy czekac na rzeczoznawce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedz do dobrego lakiernika. Najlepszego jakiego znasz, on obejrzy, wyceni i w razie czego niech ten Baran do niego na podwórko wpadnie wycenić. Bo może slizgi połamane itp a on tylko z zewnątrz wycenia. Nie pekaj, nie twoja wina auto ma być lalka.

Ale jeżeli zderzak cały i reszta to malowanie 2 elementów jakieś 800 do 1000 czyli jest nieźle. Pytanie do czego dazysz, przytulic 1600 czy wyrwać więcej ale zostanie w aso. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek zderzak jest do wymiany widac to na zdjeciach, tylko czy jesli to jest szkoda całkowita to on bedzie patrzyl na poszczegolne elementy ktore sa do wymiany czy i tak tylko usredni z całosci tak jak ten koles przez telefon i tylko czas strace. Nie zalezy mi zeby przytulic kase bardziej zalezy mi na tym zeby auto bylo dobrze zrobione. Wiec jak doradzisz powiedziec zeby rzeczoznawca przyjechal i ogladna to na zywo ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wal do naj. Lakiernika i z nim ustal co i jak a już on będzie walczył o kasiore i co jeszcze wymienić czego nie widać z zewnątrz. Skoro gadka zaczyna się od 2600 to znaczy ze wiedzą że dostaną po pupie. Szkoda calkowita to szkoda o wartości 60 czy 70 procent wartości pojazdu niech nie swiruja.

W każdym razie stawiaj na faktury i śpij spokojnie a o resztę lakiernik niech się z nimi dogaduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki ale tak czy inaczej z reczoznawca trzeba sie umowic na zywo dobrze rozumiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I uważaj bo rozmowy nagrywają jak juz się na coś zgodzisz to amen. Lepiej niech to lakiernik robi bo wie co jak i za ile.

Tak ale u lakiernika na podwórku i z nim wycenia a nie pod domem sam.

Najpierw jedz do lakiernika pogadać co i jak on ci wszystko wytłumaczy co i jak masz mówić lub będzie mówił za ciebie i się nie wtracaj w ich wojny. ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki za pomoc :) wiec dzownie do rarty niech wysyłaja rzeczoznawce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie najpierw jedz do lakiernika pogadać nie czytasz co pisze!

Może starczy co dają, a może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zależy Ci na kasie do ręki, to odstaw auto do ASO audi, oni reszte załatwią. Jak chcesz kasę do ręki to walcz z ubezpieczycielem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli to jest szkoda całkowita to wiecej nie dostanie :) bo auto nie zmieni nagle wartości w ich rubryczkach :) wiec albo bierze kasę albo oddaje audi do ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...