Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przetwornica 4 Pin A 12 Pin.


X18XET

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, pada mi przetwornica Xenonu. Wytargałem lampę i wiem już, że mam przetwornicę Valeo 12-pinową. Akurat tak się składa, że mam na stanie Valeo 4-pin w nienagannym stanie :P.

I tutaj moje pytani: da się to jakoś podmienić?

W sumie w mojej 12-pin wtyczce widziałem bodajże tylko 2 używane piny... :eusathink:


Dobra, sam sobie odpowiem...tak, da się wstawić przetwornicę 4-pin zamiast 12-pin i nie ma z tym aż tyle roboty :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pada mi przetwornica Xenonu. Wytargałem lampę i wiem już, że mam przetwornicę Valeo 12-pinową. Akurat tak się składa, że mam na stanie Valeo 4-pin w nienagannym stanie :P.

I tutaj moje pytani: da się to jakoś podmienić?

W sumie w mojej 12-pin wtyczce widziałem bodajże tylko 2 używane piny... :eusathink:

Dobra, sam sobie odpowiem...tak, da się wstawić przetwornicę 4-pin zamiast 12-pin i nie ma z tym aż tyle roboty :decayed: .

hej mam taki sam problem pochwal się jak to zrobiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak w normalnej lampie, bo akurat u mnie były robione jakieś kombinacje. Ja miałem tylko dwa kable - napięcie i masa, na końcu kostka 12pin. Ktoś naciął oryginalne kable i wlutował dodatkowe, zakańczając je zwykłymi pinami, także wystarczyło wpiąć odpowiednio piny w 4-pinowej przetwornicy :decayed:. Możesz spróbować tak to załatwić, albo po prostu dorwać kostkę odpowiednią do "nowej" przetwornicy i przełożyć kabelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby założyć przetwornicę 4pin zamiast 12pin kupujesz kostkę 4pin i przekładasz piny,różnica polega na grubości przetwornicy, 4pin jest cieńsza i jest montowana do bi-xenonu ,nie pamiętam tylko które piny są obsadzone,jutro mogę zerknąć,jeszcze jedno po wetknięciu kostki 4pin warto ją lekko złapać klejem na gorąco bo lubi się poluzować i nie łączy ,miałem tak u siebie


pin3 -masa(brązowy)

pin4-plus(czerwony)

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jest ktos w stanie mi powiedziec gdzie kupie kostke 4 pin? przeszukuje internet i d*pa…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spacer.png

 

Z takiego adaptera mozna byloby ja wziac. A probowales podjechac z przetwornica do jakiegoś typowo elektrycznego sklepu? Moze by cos dopasowali? 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FishBB napisał:

 

spacer.png

 

Z takiego adaptera mozna byloby ja wziac. A probowales podjechac z przetwornica do jakiegoś typowo elektrycznego sklepu? Moze by cos dopasowali? 

ooo wlasnie czegos takiego potrzebuje, po pracy poszukam czy jest gdzies dostepny, dzieki bardzo stawiam piwko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dam taki myk.. Po odcieciu boków kostki 12pin mamy idealnie dopasowana kostkę 4 pin. Nawet zapinka pasuje. Wystarczy kabelki przełożyć ?

IMG_20220302_180843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam kostki 4pin z kawałkiem przewodu jakby ktoś szukał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...