Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Pracuje Lecz Brak Klimatyzacji


Wasyl622

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam problem z klimatyzacją problem polega na tym , że pompa pracuje rurka gdzie podłącza się przewody do ładowania w okolicy akumulatora są całe oblodziałe całe w lodzie lecz klima jest napełniona lecz niestety dochodzi do okolicy akumulatora po lewej stronie lecz nie wchodzi do kabiny co może być problemem gdy wyłączę econ przestaje pojawiać się lud na rurce dodam że po wyłączeniu silnika słychać jak by się gaz ulatniał syczenie przez około 5 sekund i ucicha na vagu nie pokazuje nic wiatrak lewy się nie kręci wogóle przewód drugi jest ciepły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jedziesz to chłodzi czy dalej nie? U mnie na postoju nie chłodziła i winą był właśnie lewy wiatrak, który się nie kręcił. Po wymianie wszystko ładnie chłodzi.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie od akumlatora jest połaczenie do ramy tak to nazwę i od krócca gdzie włacza się przewody do naładowania klimy aż do karoseri pod podszybiem plastikowym widać łączenie przewód jest zamrożony lód , ale widzę że wiatrak wogólę nie pracuje powiedz mi kolego co wymieniłeś dokładnie może postaram się kupić dokadnie mi chodzi widzę że pompa tłoczy było zerwane sprzęgło wymieniłem i jest ok z pompą lecz wiatrak nie pracuję wogólę wiec jak mówisz co jest do ewentualnej wyminy czy sam wiatrak czy czujnik któryś pompa jest denso


ani gdy jade ani gdy stoję czuć na podszybiu delikatne schłodzenie ale to dosłownie delikatnie jeszcze na połowie tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po lewej stronie od akumlatora jest połaczenie do ramy tak to nazwę i od krócca gdzie włacza się przewody do naładowania klimy aż do karoseri pod podszybiem plastikowym widać łączenie przewód jest zamrożony lód , ale widzę że wiatrak wogólę nie pracuje powiedz mi kolego co wymieniłeś dokładnie może postaram się kupić dokadnie mi chodzi widzę że pompa tłoczy było zerwane sprzęgło wymieniłem i jest ok z pompą lecz wiatrak nie pracuję wogólę wiec jak mówisz co jest do ewentualnej wyminy czy sam wiatrak czy czujnik któryś pompa jest denso

ani gdy jade ani gdy stoję czuć na podszybiu delikatne schłodzenie ale to dosłownie delikatnie jeszcze na połowie tylko

Po poczytaniu na forum znalazłem prosty sposób na sprawdzenie czy to wiatrak. Po prostu po włączeniu silnika i klimy stuknąłem kilka razy w silnik wiatraka (lewego) i zaczął się obracać (za krótkie szczotki i nie stykały z komutatorem) - oczywiście po wyłączeniu klimy i ponownym włączeniu znów trzeba było stukać. Stąd wiedziałem, że to wina wiatraka (szczotek) i go wymieniłem (cały wraz z obudową) - koszt ok 200 pln. Wiem, że kilku kolegów z forum wymieniało szczotki ale ja się do tego nie nadaję więc "przepłaciłem". Jeżeli to nie wiatrak to ja już nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Tak jak dla mnie i Tobie pomogło Forum.

Pozdr.

Wysłane z mojego Lenovo A820 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...