Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pytania o sprzęgło


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem że przy puszczonym sprzęgle słychać wycie łożyska które rośnie z prędkością auta, gdy je wcisnę to już go nie słychać

1. czy to może być łożysko oporowe czy coś poważniejszego?

2. czy potem ciężko odpowietrzyć sprzęgło?

bo chyba najpierw rozbiorę za jakiś czas i zobaczę co trzeba wymienić

ps. jak lekko nacisnę sprzęgło tak z 1cm to coś tam szoruje cicho a jak trochę mocniej to czuć lekkie, rytmiczne bicie na pedale

Edytowane przez karol2984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem moze byc łozysko oporowe lecz wymieniałem kiedy w oplu sprzeglo kpl. objaw taki jak u Ciebie i co sie okazało to nie było to,skrzynia do wymiany...

Lecz u Ciebie moze jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak musisz sprawdzić kondycję łożyska oporowego. Wymiana skrzyni to ostateczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

stawiam na skrzynie miałem to samo jestem po wymianie problem jak reką odjął

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szuranie słychać z początku wciskanie i pod koniec, jak się wciśnie do końca to cisza a w czasie jazdy słychać wycie, biegi czasem na postoju ciężko wchodzą tzn 1 i wsteczny a tak jest ok, puki co nie będę ruszać bo w planie mam napinacz do wymiany. A w czasie jazdy jak wyje i wcisne sprzęgło to ustaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam tez pytanie o sprzeglo, od 2 meisiacy bardzo ciezko sie wciska sprzeglo, ze jak np. jade w korku to az noga boli. Osttanio jechalem w korku z Zakopanego 25km wiec myslalem ze mi noga odpadnie. Pytanie czy to moze byc wina wysprzeglika? slyszalem tez ze ponoc jest tam gdzies jakas sprezynka i moze ulec zniszczeniu. Autko normlanire smiga, biegi wchodza rowno, b.dobrze, tylko te wciskanie spzregla mnie denerwuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...