Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kontrolka spalin i kontrolka świec żarowych


krzystez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem polega na tym że kupiłem samochód audi a4 b7 silnik 2,0 140 ps oznaczenie silnika BPW, problemem było że jak dodawałem gazu to strasznie kopcił na czarno pojechałem do mechanika i po zdiagnozowaniu okazało się że ma wycięty DPF i zaślepiony EGR i mechanik powiedział ze jest soft źle obrobiony więc zostawiłem auto żeby wgrał nowy soft,odebrałem auto i wszystko było okey nic nie dymi po przejechaniu 100 km wyświetliła mi się w czasie jazdy kontrolka świec żarowych(taka spiralka) zatrzymałem się na poboczu i zgasiłem silnik i znowu odpaliłem i kontrolka znikła,pojechałem do tego mechanika co robił mi soft i powiedział ze musi bardziej wykasować plik z EGR I DPF powiedział żeby przyjechać na następny dzień,i jadę do niego następnego dnia i zapaliła mi się znów kontrolka świec żarowych(taka spiralka) po chwili zgasła i zapaliła się kontrola CHECK ENGINE znów zatrzymałem się na poboczu zgasiłem silnik i odpaliłem myślałem że zgaśnie ta kontrolka ale paliła się dalej,dojechałem do tego mechanika i powiedział ze to przyczyna tego co mówił wykasował bardziej ten plik z EGR I DPF,wyjechałem od niego i było okey w ten dzień musiałem jechać do Niemczech trasa 1000 km i było wszystko okey rano w Niemczech jechałem coś załatwić i znowu to samo zaczeła migać kontrolka świec żarowych(taka spiralka) po chwili zgasła i zapaliła się kontrola CHECK ENGINE i tak już jeżdze z tym 2 dni ale auto wogule nie straciło na mocy dzwoniłem tu w Niemczech do mechanika kumpla ale jest na urlopie 2 tyg i muszę z tym tak jeździć co myślicie o tym ? może się coś stać jak będę z tym jeździł ? a dodam że ten mechanik w Polsce to też znajomy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy bardziej wykasować plik?

Zrób logi. To że znajomy mechanik troche podłubie w sofcie ,nie oznacza że zrobi to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę zę to kwestia ogarnięcia prawidłowo softu.to ze twoj mech to znajomy to nie znaczy ze też prawidłowo ogarnia temat dpfu i egru. Jaki jest bład po podlaczeniu kompa diagnostycznego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn takiego zachowania sterownika może by dużo.

Bez podpięcia VAG-a to ciężko cokolwek powiedzieć, tym bardziej że było gmerane w sofcie , a z twojego opisu ciężko podejżewać tego co to robił o profesjonaliżm :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jeszcze zapytaj mechanika co za zmiany w sofcie zrobił i będziemy myśleć wtedy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam byłem w końcu u tego mechanika i wyskoczył mu taki błąd "P0401 ABGASRUCKFUHRUNG DURCHSATZ ZU KLEIN" I mówił że to wina EGR ale ja go mam zaślepionego tak jak pisałem wyżej,co myślicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pojęcia i jeszcze do tego miga mi kontrolka świec żarowych taka spiralka a na kompie nie wyświetlało tego błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bład egru może też pochodzić od przepływki. Ale zazwyczaj jak ten błąd wyskakuje to wymiana egru była lekiem.

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic sie nie stanie,wiekszość ludu tak robi aby zyskać na dynamice lub ratują sie zaslepką gdy egr szwankuje lub całkowicie klęka-ja mysle ze u ciebie ktoś nie podołał ze zmianą w sofcie. Ja bym pojechał do tunera i niech ogarniety czlowiek to zrobi ponownie w oryginalnym sofcie którego ma w kolekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

migająca kontrolka świec żarowych pojawiła sie u mnie jak mialem "oszukane" wypalanie DPF-a (też mam wyciętego)musialem sie przejechac w trasie na 3 lub 4 biegu na obrotach 2,5tyś wtedy najlepiej wypala sie DPF -tak mi powiedzieli w salonie i mialem właczyć wszystkie odbiorniki(klima,navi,podgrzewnie szyby)nie wiem czemu mialo to służyc ale pomogło. powiedzieli ze raz na jakis czas bede musial tak robic od pół roku cisza:)

Edytowane przez rafi_a4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...