Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycieraczki bosch twin nie pasują pod ori mocowanie


noxes

Rekomendowane odpowiedzi

nie no ramiona są ori, ale te bosche jak widzę to wszystkie są takie nie udane? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noxes, masz możliwość aby zmienić ramiona na takie jak kilka postów wyżej? Wtedy wycieraczki w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym da radę kupić.

Wiem ze to nie jest jakieś błyskotliwe rozwiązanie, jednak nic innego nie przychodzimi do głowy, a nie spotkałem się jeszcze z takim mocowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem do swojej b6 wycieraczki to sprzedawca mówił że z Boschami są problemy bo bede musiał coś przekładać i zaproponował mi valeo, żadnych problemów, jakość wycierania to pogrom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę, ze wszystkie bosche mają to samo mocowanie i nie ma w moich nic co mógłbym przełożyć. Przeżucę same gumki z nowych do starych i też będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To najtańsza opcja.

Tylko nie kupuj samych najtańszych gumek.

Ja je wywaliłem po kilkunastu kilometrach w deszczu.

Strasznie stukały przy odwracaniu ruchu.

Kupiłem z piórami na odpowiedni wymiar i poprzekładałem same gumy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mocowanie z bolcem. Kupiłem valeo za 125 zł miał być idealne do tego modelu. Jednak nie chcą wejść, tak jak by ten otwór do mocowania był za mały...


http://dam-tech.pl/upload/wycieraczki/bosch_aerotwin_blistry/mocowanie933s_dam_tech_final.jpg?KeepThis=true&TB_iframe=true&height=430&width=700

Edytowane przez Cez032
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jeśli chcesz zostawić ori tak jak jest to wymień same gumki.
Ale nie z tych najtańszych.
Ja tak robię i jest ok.

Kolego czyli takie gumki będą dobre do oryginalnych piór bosch aerotwin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.

Mi bardziej chodziło o to by w orginalnych piórach (te na system klik) wymienić same gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, bo sam mam problem z wycieraczkami i jestem w kropce...

Problem jest tego typu, że mam oryginalne ramiona z tym przedziwnym mocowaniem i podczas działania wycieraczek ta od strony kierowcy w momencie powrotu ze skrajnej pozycji strasznie stuka! Zamieniłem pióra miejscami i jest tak samo - ba! nawet gorzej :kwasny: Czy to może świadczyć o uszkodzeniu (np. o skrzywieniu) ramienia?

Sprawdzałem ceny wycieraczek i ceni się to dziadostwo dosyć, może spróbować zmienić same gumki? Ale czy to stukanie nie jest spowodowane uszkodzeniem metalowego stelaża pióra?

Poczytałem też o wymianie ramion na te aero (skłaniam się ku temu coraz bardziej, bo obecne ramiona są do malowania/wymiany) i wiem, że komplet kosztuje ok 250zł. Wydaję mi się, że polecicie wywalić to dziwne mocowanie i zainswestować w aero, ale tak naprawdę to mało rozwiązuje problem, bo przy kolejnej wymianie nadal pióra będą dosyć drogie...

Doradźcie coś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra już masz luźne dlatego stuka.

Miałem to samo.

Rozbierałem je w drobny mak,dociskałem delikatnie kombinerkami wszystkie przeguby i poskładałem.

Cisza jak makiem zasiał.

Zero stuku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie chciał wymienić całe ramiona to wymień na te standardowe z mocowaniem "U"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem ostatnio wycieraczki Niemieckie areo, firma mało ważna a do nich adaptery pod ori mocowania. Mocowania są po 8 zł i pasują super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będzie chciał wymienić całe ramiona to wymień na te standardowe z mocowaniem "U"

Są takie do A4 B6? Jeśli tak to poproszę o jakiś numer.

A tak na marginesie, da się przełożyć same gumki w aero? Bo mam możliwość kupienia używanych ramion za 120zł, ale nie wiadomo w jakim stanie pióra będą, a kupując nowe wycieraczki za ok. 100zł to już wychodzi ponad 200zł, a za 250zł jest nówka z ASO, a tak to bym gumki zmienił (jeśli się da) i koszt tego zabiegu byłby przyzwoity :decayed:

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup nowy zestaw ramiona s piórami aero i po klopocie. Potem za ok 100 kupujesz aero pióra valeo. Gumki tez idzie wymieniać ale nie znam numeru zestawu naprawczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na nowy komplet ramion i piór z ASO ;) w następnym tygodniu powinno przyjść mam nadzieję, że będzie cisza podczas deszczu :)


Gumki tez idzie wymieniać ale nie znam numeru zestawu naprawczego.

Co do gumek to etka mówi o 895955429A, ale to jest do piór NIEaero. Do aero w ASO samych gumek chyba nie ma. Ale może się przełożyć same gumki z innych płaskich piór. Będę myślał jak się zużyją te, które teraz dostanę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kiedyś przez pomyłkę dwa zestawy naprawcze aero ale nie do audi i nie pasowało. Tyle tylko, ze komplet gumek kosztował 80 PLN w przeliczeniu a na allegro kupiłem zestaw piór aero za niewiele ponad 90 PLN. Z tymi gumkami to jest trochę średni interes. Owszem pióra z Aso koszyuja trochę więcej ale ja nie widzę różnicy miedzy nimi a valeo. No poza tym tylko, ze valeo ma ten bolesny swój znaczek na piórach in wygląda to jak gówno w lesie.

To za 90 to oczywiście valeo dedykowane, zamiennik dla tych produkowanych przez SWF ( czyli valeo i tak) dla Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sukces. Kupiłem wycieraczki marki OXIMO za 45 zł komplet i śmigają jak ta lala :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...