Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drobiny metalu i kawałki jak by stłuczonej porcelany


Wojtek1995

Rekomendowane odpowiedzi

No Panie co do gazu popiera :wink: Zobaczymy jak długo ale w tej chwili jeszcze popieram. Nie ukrywam , że co raz bardziej jestem zmuszony go gazu ale jakoś się jeszcze trzymam. Gaz jest jak rak i nikt mi nie powie , ze jest inaczej. No ale fakt faktem ADR potrafi spalić dość sporo. Przed kupnem spodziewałem się minimum 1l mniej przy jeździe mieszanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec się śmieje jak to 25 lat i więcej temu wszyscy wylewali ropę do kanałów bo nikt tego nawet za darmo nie chciał. Teraz wielkie bum na diesla. Chodzi to jak porażka i smrodzi tylko. Już zaczynają się zakazy wjazdów do większych miast dla diesli. Hałas/ekologia to porażka. W życiu nie kupię diesla. Prędzej założę gaz jeśli będę do tego zmuszony.


Dodam , że pisałem to bez urazy do posiadaczy diesli. Jak koleś z mocnym zacięciem do mechaniki samochodowej bardzo ale to bardzo szanuje silniki 1.9tdi 1z oraz afn. Według mnie te motory zostały zrobione bdb i uczciwie nie to co teraz. No ale fakt faktem nie wiem jakim cudem silniki te wyszły poza okręg przemysłowy i trafiły pod nasze strzechy do normalnego użytku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silniki diesla zasłynęły z swojej wytrzymałości oraz dużej mocy u ciągowej lecz pierwszy fakt spowodował że znalazł się pod maską samochodów osobowych rzadko który benzyniak tyle przejedzie co diesel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle to wiem. Co do benzyn to zdarzyło się kilka. Ociec miał Passata B2 kombi z silnikiem 1.8 90km na gaźniku. Ściągnął go z niemiec z przebiegiem ponad 300 tyś. Auto było w jego posiadaniu coś ok 12-14 lat i dojechało prawie miliona. Jak jechałem nim na złom samochód odpalił po jednym strzale a stał ponad rok nie odpalany pod chmurką. Samochodem były wożone materiały budowlane a kilka razy nawet piasek w bagażniku. Jednym słowem orka. Oprócz wymian sprzęgieł i płynów w silniku nie było nic robione. Ani głowica zdejmowana ani nic. No ale gazu nie widział nigdy. Drugim takim według mnie extra silnikiem jest 2l szóstka BMW bez vanosa ok 136km. Silnik nie do zdarcia. Bdb jest jeszcze 2.3 NG z audi 80 itp. Ten silnik to bajka. Gdyby jeszcze nie mechaniczny wtrysk byłby wypas kompletny.. Ogólnie stare diesle i benzyny miały podobną wytrzymałość. W tej chwili zbierając opinie z serwisów itp wychodzi na to , że nowe diesle są mniej wytrzymałe od nowych benzyn. Ich serwis jest 2x droższy i ogólnie kultura ich pracy tylko w małym stopniu się poprawiła. Więc po co to ciągną. Gdyby im zależało już dawno diesel został by wycofany a benzyny paliły po 3l na 100. No ale ponoć już niedługo. Do 2020 ma nie być śladu po dieslach. Ekolodzy mają je wykończyć. Przestaną je produkować a później dowalą takie opłaty za emisje , że nawet te które zostały przestaną być opłacalne.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...