Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Ciężko odpala na zimnym - logi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej

audi niestety rano cięzko zapala

jak juz się rozgrzeje jest ok! no i przy odpalaniu zadymi na biało (konkretnie) no na chwilę wpadnie w duże wibracje

po południu jak odpalałem po ok. 8h to było ok

ale jak wczoraj temp spadła o 16.00 to 10 stopni to juz cięzko odpalił z 10 sek trzeba było kręcić

spróbowałem zrobić logi - sami zobaczcie jeśli coś nie tak to dajcie znać

właściwie to robiłem to pierwszy raz więc.... ;)

[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2008, 13:06_________________________________________________nie za wiele było widać - teraz lepiej

1-6.jpg

2-6.jpg

3-5.jpg

4-3.jpg

5-3.jpg

7-4.jpg

8-3.jpg

9-1.jpg

11-2.jpg

12-2.jpg

13-1.jpg

15-1.jpg

18-1.jpg

Opublikowano

podejrzewam przestawiony kat wtrysku ... zrób 000 BS i wklej .. zobaczymy czy wrozenie sie sprawdzi ...

p.s obroty jalowego sa ciut za niskie ...

LOGI ROBIMY GDY TEMP WYNOSI 90 STOPNI !!!

Opublikowano
  • Autor

sorry za stopnie....

a jak chciałem robić 000 to mi wyskakiwał błąd i od razu zmieniało się na 001....

hmm jak zrobić to 000?[br]Dopisany: 13 Wrzesień 2008, 20:21_________________________________________________Ok zrobiłem 000 ale na nie rozgrzanym do końca....bo nie miałem dzis czasu

jesli to konieczne to jutro wstawię z ciepłego

00.jpg

000.jpg

4-4.jpg

Opublikowano

Rozgrzej motor i wstaw BS000

BS zrobisz tylko wtedy jeśli masz legalnego VAG'a :tongue4:

Opublikowano

silnik rozgrzany-90stopni

000 BS pokaz

dziwnie logi zamieszczasz

albo kat wtrysku albo rozrzad zle zlozony

Opublikowano

wartość kąta 255 w 000 (wnioskuje że to BS, a pierwszy log to MB) wskazuje, że kąt jest poza zakresem. Ustawienie kąta niezbędne, oby tylko na fasolkach starczyło regulacji, bo może być przesunięty o ponad ząbek na pasku. BTW - rozrząd zmieniałeś ostatnio?

Opublikowano
  • Autor

ja nie zmieniałem tylko poprzedni właściciel (30 tys temu) ja mam go dopiero od 3 tygodni

a tak grupa 000 była na MB i BS

Opublikowano

kat zwrocony w strone ksiezyca ... stad problemy z odpaleniem furmanki ...

do sprawdzenia kolo na wale korbowym ... !!! [cos mi tu smierdzi :naughty:]

Opublikowano
  • Autor

a kąt wtrysku to grupa 000 MB druga pozycja (69-82 u mnie)??????

czy gdzie się to zczytuje?

sorry za moze elementarne pytanie???

Opublikowano

a kąt wtrysku to grupa 000 MB druga pozycja (69-82 u mnie)??????

czy gdzie się to zczytuje?

sorry za moze elementarne pytanie???

000 BS [druga pozycja pomijajac TIME STAMP]

Opublikowano
  • Autor

a ja myślałem, że BS to jest to co 255...

a powinno być 49 - 54???

a zna ktoś może dobrego mechanika od TDI w okolicach Wolsztyna, Zbąszynia, Nowego Tomyśla....ogólnie w połowie drogi między Poznaniem a Zieloną górą???

Opublikowano

a ja myślałem, że BS to jest to co 255...

a powinno być 49 - 54???

no i dobrze myslales ... :naughty:

54 jest optymalna wartościa [dla nowego silnika]

Opublikowano
  • Autor

a jak będzie ustawiany...to 255 ma się zmienic na 54?

trzeba patrzec na ta kolumnę gdzie teraz mam 255???

Opublikowano

a jak będzie ustawiany...to 255 ma się zmienic na 54?

trzeba patrzec na ta kolumnę gdzie teraz mam 255???

tak jak ci spanky link podesłał. Kąt ustawiasz w 000 BS - dla kontroli wykres timingu. Ale coś mnie się wydaje, że regulacji może nie starczyć. A po pierwsze, sprawdzałeś czy koło pasowe na wale nie dostało luzu tak jak ci spanky polecił? Ja bym tak na twoim miejscu zrobił i to jako pierwsze!!. Po co będziesz męczyć się (lub płacić) z ustawianiem kąta, skoro i tak prawidłowe wartrości ci spier..., nie wspominając o tym jak tłoki sie spotkają z zaworami i zaczną od nich klapsy dostawać :> jak faktycznie śruba puściła

Opublikowano

sorki ze tak sie wtrące - nie wiem jakiego to silnika dotyczy czy r4 czy v6 - dlatego nie wiem czy sienie wygłupię .

Ale .. i w golfie i w galaxiaku koledzy mieli problem na zimnych silnikach ...

Do rzeczy . !

Podobno jedna z niewielu jeśli nie jedyna wadą jest klin na wale od kola zębatego rozrządu

w 2 przypadkach scięty klin powodował problemy z uruchomieniem zimnych maszyn .. ciepłe od "kopa" paliły ..

może i tu o to chodzi ???

Opublikowano

Słuchaj Spanky'ego :polew: Ja posłuchałem i mam statyczny kąt wtrysku ( na rozgrzanym silniku) z 16, ustawiony na 51. Pali bez mrugnięcia, a też miałem klopoty z paleniem przy 5-9 stopnia. Czasowo zajmuje to góra 20 minut :naughty: i nie potrzeba mechanika :wallbash:. Jak trafisz na takiego co :audi: na oczy nie widział to nawet nie będzie wiedział jak się do tego zabrać :decayed:

Opublikowano

Słuchaj Spanky'ego :polew: Ja posłuchałem i mam statyczny kąt wtrysku ( na rozgrzanym silniku) z 16, ustawiony na 51. Pali bez mrugnięcia, a też miałem klopoty z paleniem przy 5-9 stopnia. Czasowo zajmuje to góra 20 minut :naughty: i nie potrzeba mechanika :wallbash:. Jak trafisz na takiego co :audi: na oczy nie widział to nawet nie będzie wiedział jak się do tego zabrać :decayed:

nawet na 60 .. ;-)

Opublikowano
  • Autor

więc dałem do mechanika...

i faktycznie regulacji na pompie nie starczyło

pasek trzeba było o jeden ząbek...

a później ustawił kąt zegarem...i jak na razie rano odpalił od razu

zobaczymy co się będzie działo ;)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.