Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś grzechota podczas cofania na pełnym skręcie.


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewien problem od jakiegoś czasu zauważyłem dziwne grzechotanie/styrkanie. Najbardziej objawia się to na biegu wstęcznym. Wrzucam wsteczny obojętnie w którą stronę skręcam ostro kierownicą i cofam słychać styrkanie. Jeżeli skręcę kierownicą tylko leciutko nie słychać tak tego. Ruszając do przodu też słychać, ale dużo mniej i nie za każdym razem tak mi się wydaje. Teraz jeszcze zauważyłem że cofając do tyłu powiedzmy tak szybciej stryrka stryka a jak wrzucę na luz a auto dalej się toczy to przestaje styrkać a więc dzieje się to chyba tylko na biegu. Czy to może być przegłub ? czy to że dzieje się tylko na biegu to wyklucza ? oglądałem gumy przegłubów zew i wydaje się być wszystko w porządku muszę oglądnąć jeszcze przegłyb wew. Prosiłbym o jakieś wskazówki może ktoś wie co to by mogło być. Mam też takie coś że cofając właśnie z pełnego skrętu cofam i prostuję kierę tak aby koła były wyporostowane to czuć nie raz jak (tak mi się wydaje z lewej strony) coś tak jakby przeskoczy jakby coś było nie wiem wybite ? albo przeskakiwało hmm liczę że ktoś coś pomoże :) lub podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien grzechotać również na biegu jałowym ? jak wyrzucę z biegu na luz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj dokładnie kiedy masz te objawy. Tylko podczas jazdy,podczas jazdy na luzie a czy na postoju też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisałeś dokładnie przegub. Jeżeli nie widać ubytków smarowidła w okolicach gumowej osłony przegubu to może dziać się coś przy kole. Wprawny mechanik oceni raz dwa co i gdzie jest nie tak. Najpewniej będzie zdjąć tą osłonę gumową i zobaczyć co w trawie piszczy, Czy przy ostrym przyspieszaniu czy też hamowaniu na biegu ściąga Ci auto w którąś stronę? Nie wiem czy może mieć to związek z przegubem konkretnie ale w passacie miałem tak, że przed wymianą ściągało, a po wymianie się uspokoiło.. :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przy przyśpieszaniu ani przy ostrym hamowaniu na heblach od S4 nic nie ściąga. Jedynie to styrkanie/grzechotanie ale tylko jak jest kiera praktycznie na maxa skręcona i tak jak pisałem czuć nie raz jak że tak powiem odkręcam kierownice ze skręconych kół na proste jak już przy samym końcu coś tak jakby przeskoczyło. Na postoju kręcąc kierownicą też to czuć nie zawsze, ale nie raz czuć. Dzisiaj podjadę do mechanika zobaczę co powie. ewentualnie jak się wyrobie ściągnę koła i osłonę i zobaczę co tam jest ciekawego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ściągać kół, jeżeli masz możliwość podnieś auto lub z kanału zerknij, dostęp do wszystkiego jest dość dobry. Daj znaka, sam jestem ciekaw co wyjdzie dokładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechanika. Diagnoza to lewy przegub. Teraz trzeba wymienić i zobaczymy :) koszt wymiany do 100zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem od mechanika. Diagnoza to lewy przegub. Teraz trzeba wymienić i zobaczymy :) koszt wymiany do 100zł

100% przegub tez tak miałem z prawej strony wymieniłem na "spidana" polecam u mnie padł przy 186tys klm a u Ciebie ile wytrzymał tak z czystej ciekawości

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem całą półoś lewą bo załatwiłem sobie nową oryginalną taniej niż sam przegłub by mnie wyszedł :) styrkanie ucichło tak że jest git :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj byłem u mechanika z tym pstrykaniem (lewy przód podczas pełnego skrętu w prawo przy cofaniu). Z racji tego że mieszkam w niemczech myslałem że przegub będzie kosztował w granicach 100€, niestety mechanik krzyknął za samą część 260€ :huh: to mu podziękowałem. Czy byłby ktoś w stanie podać numer przegubu lub ewentualnie jakiś sklep / hurtownie gdzie można takowy dostać w rozsądnych pieniądzach i żeby nie był to jakiś chiński zamiennik. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę załatwić całą półoś czyli ośka z przegłubem zew i wew nowka sztuka w dobrej kasie. Który przegłub masz walnięty ? wew czy zew ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...