Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja ramki wokół szyby


holker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy możliwa jest regulacja ramki okna drzwi kierowcy w B6 Avant?

Pytam ponieważ w drzwiach trochę świszczy, a szyba była zmieniana (nie przeze mnie) i może przez to jest coś źle spasowane (o ile w ogóle do wyjęcia szyby trzeba wyciągać ramkę) i może powodem świstu jest źle ustawiona ramka. Dodam tylko, że drzwi według mnie prawidłowo się zamykają - bez użycia zbędnej siły.

Jeśli regulacja jest możliwa to proszę o podpowiedź jak to zrobić po zdjęciu tapicerki i najlepiej którymi śrubami.

Edytowane przez holker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum temat o wymianie podnośnika szyby. Jest też film na Yut. Ramkę można wyregulować, przykręcona jest do drzwi na owalu. Ja po wymianie podnośnika szyby w odpowiednie ustawienie trafiłem za trzecim razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przegłądałem ten wątek o wymianie podnośnika, ale jedynie zastanawiałem się czy jest tam możliwośc regulacji.

Dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy nie mogę tego tematu znaleźć o którym piszecie. Mam problem, górna część ramki mi odstaje i jak jadę szybciej to mi szumi. Jak wemnę za ramkę i ją dogne w czasie jazdy to przestaje.Da się jakoś to wyregulowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, niestety nie ogarnełem z tego wątku jak wyregulować ją:/ można ją po prostu dogiąć aby lepiej dolegała góra ramki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jeszcze tego nie robiłem, ale wydaje mi się, że wystarczy odkręcić wszystko krok po kroku tak jak do wyjęcia tego mechanizmu szyby i wtedy podciągnąć całą ramkę (wraz z mechanizmem oczywiście) do góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przestawiło ramkę w kierunku karoserii podczas ustawiania. Na śrubach ramki jest spora regulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierz i zobacz jak to wyglada a stwierdzisz ze nie potrzebujesz zadnych podkladek i ladnie wyregulujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jak dodam jakieś podkładki w dolnej części pocowania ramki to powinno pomóc?

To się reguluje bez podkładek. Popuszczasz śróbki przestawiasz i dokręcasz. Weź pod uwagę że przed twoją ingerencją było skręcone bez podkładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak było, ponieważ jak kupiłem to mi szumiło od razu, a była wymieniana ta szyba. Więc dopiero będę patrzył jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, niestety po piątej próbie regulacji dałem sobie spokój :/ może rzeczywiście jakieś podkładki dadzą widoczny rezultat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...