Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie benzyna z filtra węglowego


kyluck

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 B6 Cabrio 1.8 T 163 PS. Moj problem polega na tym ze ucieka mi paliwo z filtra węglowego poprzez rurke która sie kończy przed tylnim prawym kołem. Dodam ze zaczeło się to dziać od czasu kiedy zatankowałem auto po sam korek. Po przejechaniu pewnej odległości czuć było benzyne w środku auta. Dodam ze wraz z tym w zbiorniku paliwa zaczeło sie robić ciśnienie, po odkreceniu korka zawsze słychać pssssss. Wymieniłem czujnik par paliwa ale to nic nie pomogło, dalej to samo. Nie mam pojecia dlaczego sie tak stało i co jest przyczyną... Czytałem ze ktos miał podobne przypadki czego przyczyną był regulator cisnienia paliwa na listwie wtryskowej, ale u mnie go nie ma przy listwie. Musi być chyba gdzieś przy zbiorniku. Miał ktoś podobny przypadek? Prosze o pomoc, z góry dziękuje

Edytowane przez kyluck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jest regulator cisnienia w filtrze, i wyciek może byc spowodowany przez uszkodzony filtr.

Własnie mi mówiła tak jedna osoba ale nie chciało mi sie w to wierzyc... w takim razie trzeba będzie go wymienic. Ja i tak nie rozumiem całego tego schematu paliwa te odpowietrzenia, powroty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr paliwa w bfb ma dziwna konstrukcje, ma cztery krócce, dwa spełniaja główne zadanie pozostałe dwa połaczone zdaje sie ze zbiornikiem i filtrem weglowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,u mnie pojawił sie ten sam problem,wywala mi paliwo z prawej strony kolo tylniego koła poprzez wężyk który wychodzi o pochłaniacz par paliwa (filtr wegla aktywnego) dodam że mam nowy załozony.Teraz moje pytanie czego jest wina ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,u mnie pojawił sie ten sam problem,wywala mi paliwo z prawej strony kolo tylniego koła poprzez wężyk który wychodzi o pochłaniacz par paliwa (filtr wegla aktywnego) dodam że mam nowy załozony.Teraz moje pytanie czego jest wina ?

Ale co masz nowe założone ? jaki filtr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała pucha ,filtr wegla aktywnego


Filtr paliwa tez został wymieniony i dalej to samo. Moze ktos posiada schemat paliwowy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała pucha ,filtr wegla aktywnego

Filtr paliwa tez został wymieniony i dalej to samo. Moze ktos posiada schemat paliwowy ?

U no to faktycznie cięzka sprawa no ja dzisiaj własnie zmieniam filtr paliwa, zobaczymy czy dalej będzie wyciekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarniałem to u siebie . Na sto procent zmienić filtr paliwa ;) dobrze Łukasz gada hehehehe

Może kolejny też trafiony . Ja w końcu kupiłem filtr w aso bo na zamiennikach lambda pokazywała złe wartości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I na pewno dobrze ten filtr jest załozony? Kurna tam nie ma chyba nic innego po drodze .

Moze wylewa sie narazie to co zostalo w filtrze wegla aktywnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr zalozony poprawnie ,moze faktycznie to tylko nadmiar,sprawdze i dam znac ...


Panowie dalej ten sam problem ,paliwo leje sie ciurkiem a silnik nawet nie odpali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemozliwe :) jak nie odpala to musi byc zle filtr zalozony albo spierdzielony . Dziwne rzeczy się dzieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz z głupiałem całkiem i mechanik u którego auto stoi również,VAG nie pokazuje zadnych błędów.Sam nie wiem co robić,filtr założony tak samo jak porzednii i powinno grać i teraz dalej nie wiem co robić ?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stowe zle podpiol filtr paliwa nie ma innej mozliwosci

Hyba ze filtr zjebany jest nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontuje i zamontuje od nowa wg instrukcji a jak nie pomoże to chyba bede zmuszony kupić kolejny nowy filtr paliwa.
Tylko nie chce mi sie wierzyć z Mann miałby wypuscić bubla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem mana i korekte lambdy mialem 8 na plusie

W IC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie awaria usunieta,przyczyna filtr paliwa.Pozostałości paliwa usuniete z pochłaniacza,nic nie śmierdzi ,nie kapie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...