Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny problem z elektrycznymi szybami


giemar

Rekomendowane odpowiedzi

szyby2y.jpg

generalnie miałem cały temat o tym ale po modyfikacji forum nie mam nie wiem gdize jest ;)

ale to moze zacznij od przełacznika szyb.. emm masz zakodowane opuszczanie z pilota szyb ??


znalazłem :decayed:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/235289-niedzialajace-wszystkie-szyby-problem-z-modulem-komfortu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaradaar bardzo Ci dziękuję za bardzo wielką pomoc-po otwarciu modułu komfortu okazało się że nie działa dosłownie ten sam przekaźnik co u Ciebie,a raczej połowa niego(jedna nóżka pstrykała a druga nie). Po zmianie tego przekaźnika szyby zaczęły pięknie działać. A więc jeszcze raz wielkie dzięki.

A więc panowie w module komfortu jest przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam szczerze jest to trochę dziwne, a nie sprawdzałeś może na które piny we wtyczce od modułu idą ścieżki od tego przekaźnika bo jestem bardzo ciekawy za co on dokładnie odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amaradaar bardzo Ci dziękuję za bardzo wielką pomoc-po otwarciu modułu komfortu okazało się że nie działa dosłownie ten sam przekaźnik co u Ciebie,a raczej połowa niego(jedna nóżka pstrykała a druga nie). Po zmianie tego przekaźnika szyby zaczęły pięknie działać. A więc jeszcze raz wielkie dzięki.

A więc panowie w module komfortu jest przekaźnik odpowiedzialny za sterowanie szyb.

zatem kamień z serca :wink:

bardzo się cieszę że pomogłem nie ma nic lepszego jak pewność że nasze autko jest w jak najlepszym porządku :decayed:

a zatem bezawaryjności życzę :hi:

Przyznam szczerze jest to trochę dziwne, a nie sprawdzałeś może na które piny we wtyczce od modułu idą ścieżki od tego przekaźnika bo jestem bardzo ciekawy za co on dokładnie odpowiada

z tego co się orientuję to płytka drukowana, wielowarstowowa więc nie jest to raczej możliwe by ustalić tak po ścieżkach na które piny wychodzi przekaźnik :wink:

tak czy siak u mnie w ogóle nie działały szyby i po jego wymianie działają już 4 lata :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej napisałem u mnie raz chodziły a raz nie,teraz rozumie-gdy przekaźnik dostał wyższe napięcie to działały.Ale to wszystko było do czasu,jakieś trzy dni temu padł całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pewnie przewodność styków siadała i jak się prądzik przebił to poszło jak nie to stało aż w końcu padło :angry::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie mam podobny problem jak wy, nie działają mi wszystkie szyby ale zauważyłem że dodatkowo pali mi się cały czas lampka na podsufitce z przodu i nie gaśnie samoistnie tylko muszę ręcznie ją wyłączyć. Mieliście może coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz MK zalany zapewne :) zlbo już zaśniedziały a jak masz jakiś dostępny wez na podmiankę :)

bo bezpieczniki rozumiem sprawdziłes :P

Edytowane przez amaradaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz MK zalany zapewne :) zlbo już zaśniedziały a jak masz jakiś dostępny wez na podmiankę :)

bo bezpieczniki rozumiem sprawdziłes :P

co to jest MK ? :D tak bezpieczniki sprawdzone, rozumiem że te po lewej stronie przy drzwiach wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, topikowe pod deska musisz zdjąć osłonę pod kierownicą.

MK czyli Moduł Komfortu czyli pudełeczko które leży pod podlagą pod fotelem kierowcy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, topikowe pod deska musisz zdjąć osłonę pod kierownicą.

MK czyli Moduł Komfortu czyli pudełeczko które leży pod podlagą pod fotelem kierowcy ;)

Dzieki za info jutro wszystko sobie sprawdzę :)

Sorki że tak późno ale już się sytuacja wyjaśniła, miałem przerwane dwa kable w drzwiach. Polutowałem i przedłużyłem sobie kabelki, wszystko pięknie działa Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje troche kotleta. ale ja mam całkiem inny problem szyby działaja tylko z panelu kierowcy oprocz własnie mojej czyli kierowcy natomiast tamte 3 moge opuszczac tylko z swojego panelu z pilota tez otwieraja sie tylko trzy oprocz kierowcy nie mam pojecia co jest

Dziś zauważyłem ze wszstko działa jak należy przy otwartych drzwiach kierowcy po zamknieciu znowu to samo jak wyżej opisałem

Edytowane przez Kruk_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zlutowaniu kabelka w wiązce (w przegubie) zakladam boczek i podpinam głośnikw boczku i wydaje mi się że nie gra. Wracam do domu z tym boczkiem i podpinam pod radio i coś tam cicho gra. Wracam do auta i podpinam znów wszystko a tu nie świecą lampki i nie działa opuszczanie szyby( prawy przód). Sterowanie od kierowcy działa. Wszystko po za tym działa. tylko lampki i opuszczanie szyby nie działa. Po pierwszym podłączeniu działało bo sprawdzalem. Co mogło by się stać po jakichś 10 min. Dziwi mnie to bardzo bo kilka min wczesniej działało wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...