Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania lewarka zmiany biegów


jootem

Rekomendowane odpowiedzi


Lemforder 190 zł

tylko ori AVON sie nadają ,wszelkie inne nawet lmo sie nie nadają . AVON to ori poduszka olejowa ,a lmo zwykła guma ( wiem bo rozebrałem tego troche ) lepiej sprawną nawet używke kupić AVON i sie róznice czuje od razu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na końcu się okaze, ze I tak jakieś drgania pozostaną. To auto ma 12 lat i odpowiednio kilometrów. To wystarczy, żeby większość podzespołów auta nosiło większe lub mniejsze oznaki zużycia a co za tym idzie pojawiaja się dziwne drgania i odglosy. I chocbyscie wszystkie części powumieniali na nowe to i tak nie bedzie to chodziło jak nowe auto. Juz pomine fakt, ze takich części jakie mpntowali fabrycznie juz dawno nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

staralem sie jak najlepsza kupic... fakt moglem chinczyka bupic za 100 zl lub 50 na allegro ale po co ladowac sie pozniej w koszta wymiany poduszki pod skrzynia i 2 pod silnikiem


A na końcu się okaze, ze I tak jakieś drgania pozostaną. To auto ma 12 lat i odpowiednio kilometrów. To wystarczy, żeby większość podzespołów auta nosiło większe lub mniejsze oznaki zużycia a co za tym idzie pojawiaja się dziwne drgania i odglosy. I chocbyscie wszystkie części powumieniali na nowe to i tak nie bedzie to chodziło jak nowe auto. Juz pomine fakt, ze takich części jakie mpntowali fabrycznie juz dawno nie ma.

zgadzam sie.



Lemforder 190 zł

tylko ori AVON sie nadają ,wszelkie inne nawet lmo sie nie nadają . AVON to ori poduszka olejowa ,a lmo zwykła guma ( wiem bo rozebrałem tego troche ) lepiej sprawną nawet używke kupić AVON i sie róznice czuje od razu

tego mi nie zaproponowali w sklepie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiem się odnośnie tematu bo walczyłem u siebie rok z takim zjawiskiem , winne temu są tylko i wyłącznie przeguby wewnętrzne mój pech polegał na tym ,ze pokusiłem się na zamienniki i nie było prawie wcale poprawy to tez zaczęliśmy szukać gdzie indziej wymieniłem całe zawieszenie silnika ( 2x poduszki silnika 1x skrzyni i te 4 w wózku ) nie mówię ,ze to nic nie dało ale drgania nie zniknęły , sprawę rozwiązało założenie używanych ale oryginalnych przegubów po wybraniu z kilku udało się znaleźć takie w dobrym stanie i co teraz w końcu jest przyjemność z jazdy nic nie drga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło nie macać tak gałki i przyjemność z jazdy byłaby taka sama. A tak to kupę szmalu poszło w rozwiązywanie średnio istotnego problemu w dodatku w starym gracie ;)

Edytowane przez marekg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macać nie macać niosło się na całą kastę , co do starości grata to nowy nie jest , ale szczerze wole wiedzieć czym jeżdżę niż kupować nowsze "konstrukcje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja właśnie szukam i nie wiem za co się zabrać tylko u mnie do drgań lewarka jest jeszcze jedna istotna rzecz że auto na postoju delikatnie od czasu do czasu zadrży

to chyba nie będą przeguby tylko raczej poduszki chyba albo jeszcze czytałem dwumas

proszę o opinie jeśli chodzi o drgania budy :facepalm:


Pomoże ktoś :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niechce çie martwić ale tematów o drganiach jest bardzo dužo na forum i byli tacy co pół auta wymienili i nie wygrali z tym.

Zacznij od zrobienia logów 013 004 023 mogą być w jednym logu, raz po odpaleniu i drugi raz na full rozgrzanym silniku ( na blacie90)

Tak po 30 sek logi i wklej na vaglog.pl

A co do przyczyn drgań to mogą być nastepujące:

Dwumasa

Pompowtryski

Zawieszenie silnika (poduszki gumowo olejowe- to że nie wylane niezawsze znaczy ze dobre)

Zawieszenie skrzyni poducha

Czujniki g28-predkości obrotowej silnika g40 położenia wałka rozrządu g70 przepływka

Odbój na pasie przednim, Zle założone sanki silnika

Egr

Głowica, wałek rozrządu

Plecionka

Kompresja i pewnie i jeszcze kilka innych co zapomniałem. Jednym słowem temat rzeka.

Edytowane przez nik23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...