Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[Audi A4 B6 1.9 TDI AWX] FIS/komputer pokładowy aktywacja drugiego zakresu/wyświetlacza


mjudu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od przełożenia licznika z anglika na europejski, fis przestał mi pokazywać drugi zakres pamięci krótkiej jeżeli chodzi o spalanie itp. W momencie zmiany licznika przestał działać również tempomat. Z uwagi, że mam dostęp do VAG chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość aktywowania tych funkcji. Jeżeli tak to w jaki sposób to zrobić. Nigdzie tego nie znalazłem nawet przy użyciu google więc stąd założony nowy temat. Z góry dzięki za pomoc


nikt nie ma żadnych pomysłów lub rozwiązania?


A zapomniałem dodać, oryginalnie posiadam manetkę do tempomatu. Po zmianie licznika również i on przestał działać, może przyczyną tego jest ten sam problem co powoduje w fisie brak drugiego ekranu tzw. krótkiego zasięgu.

Edytowane przez mjudu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić adaptacje licznika w kanale 19:

In adaption channel 19 the following functions are adapted:
Radio clock
Driver information system
On-board computer
Illumination options

The following options are possible:

1st digit: Radio clock and sports seats:
Coding value XXXX0 = Radio clock not active
Coding value XXXX1 = Radio clock active (with PR no. U2A)
Coding value XXXX2 = Radio clock not active and sports seat active (only RS4) (with PR no. Q4P)
Coding value XXXX3 = Radio clock active and sports seat active (only RS4) (with PR no. U2A and Q4P)

2nd digit is not coded, so always 0:
XXX0X

3rd digit: Driver Information System:
Coding value XX1XX = Highline dash panel insert without driver information system, (no drive time alarm, no washer fluid/brake light/bulb warning (even in Check) and Computer option not selectable from menu. Only range displayed on on-board computer. (dash panel inserts with PR no. 9Q3)
Coding value XX2XX = Driver information system with menu guidance
Coding value XX3XX = Driver information system with menu guidance and unit switching (dash panel inserts with PR no. 9Q2 and 9Q4)

4th digit: On-board computer:
Coding value X0XXX = On-board computer (only level 2 - long-term memory)
Coding value X1XXX = Level 1 and 2 (dash panel inserts with PR no. 9Q2 and 9Q4)

5th digit: Illumination options:
Coding value 0XXXX = Illumination (pointer and scale) on only active with lights on
Coding value 1XXXX = Pointer illumination on active with ignition on, scale (1st dimming characteristic) and pointer illumination active with lights on
Coding value 2XXXX = Scale illumination (1st dimming characteristic) active with ignition on, scale and pointer illumination active with lights on
Coding value 3XXXX = Scale (with 2nd dimming characteristic) and pointer illumination active with ignition on or lights on

Więc 4 cyfrę od tylu zakoduj na 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie u siebie mam zakodowane 01101 (licznik 9Q4), po przekręceniu kluczyka podświetlają się wskazówki, automatyczne ściemnianie/rozjaśnianie skali zegarów działa zarówno z łączonymi jak i z wyłączonymi światłami.

Co można zmienić kodując pierwszą pozycję (5th digit)?

I czy prócz średniego spalania, chwilowego spalania, dystansu do pokonania na paliwie w zbiorniku, można aktywować np. drugą średnią spalania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...