Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż błotnika


play

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem zapytać o demontaż błotnika- rozumiem, że odkręcam śrubki pod maską, jedną po otwarciu drzwi ( na górze) i...? Po otwarciu drzwi są jeszcze jakby 2 nakrętki (przyspawane?) na wysokości środka drzwi. Jak to odkręcić? Czy trzeba jeszcze nadkole odkręcać? Potrzbuję dostać się do zbiornika płynu spryskiwacza ponieważ gdzieś wycieka płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym Ci napisać, jak zdjąć błotnik ale pewnie bardziej ucieszysz się z informacji, że nie musisz tego robić :D zdjemujesz koło, nadkole i wyciągasz w dół cały zbiorniczek który mocowany jest na 3 śrubkach. Chwila roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super. Demontaz nadkola to tylko kilka torxow? A z ciekawosci- jak zdemontowac blotnik?

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, kilka torxów. Błotnik to wszystkie śruby pod maską, 2 duże torxy w okolicach profilu na lewarek i 2 lub 3 śruby o których mówiłeś że są przyspawane. Odkręca się je od strony nadkola :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli i tak trzeba zdemontować nadkole. Dziękuję za pomoc. Jeszcze jedno pytanie - jak zdemontować tylny zderzak? W bagarzniku sa 2 sruby "na widoku" tylko te 2 i wyjdzie? Pod boczkami widze jeszcze dodatkowe. Je tez nalezy odkrecic? Dzięki za odpowiedz i proszę o cierpiwosc.:)

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylnego jeszcze nie zdejmowalem ale pewnie te 2 trzeba odkrecic no i w okolicach nadkola też coś będzie do odkrecenia:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To super. Demontaz nadkola to tylko kilka torxow? A z ciekawosci- jak zdemontowac blotnik?

Wykręcasz osłonę wnęki koła, pomiędzy kołem a drzwiami zostaje plastik, wyciągasz, za nim są dwie śruby, które widać po otwarciu drzwi jako przyspawane nakrętki.

Co do zderzaka tył, wydaje mi się, że jak wyżej dwie śruby, ew jakieś małe przy kolach do mocowania osłon i powinien wyjść, ma podobne ślizgi jak ten z przodu.

Po tym zdjęciu połapiesz się co i jak

118095295_2_644x461_a4-b5-sedan-zderzak-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc. Udalo sie dobrac do zbionika. Odkrecona oslona i zbiornik na wyciagniecie reki

Wysłane z mojego LG-D802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...