Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pęknięty zbiorniczek płunu hamulcowego :/


probiker

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam pęknięty zbiorniczek płynu hamulcowego przy poziome maxymalnym i podczas jazdy cały czas mi ubywa płynu ....zamówiłem nowy zbiorniczek na allegro dziś mi przyszedł i zobaczyłem że coś jest nie tak otóż jest całkiem inne osadzenie w pompie hamulcowej i ten zbiorniczek z allegro pochodzi z passata b5 tdi facet zapewniał że pasuje normalnie bez problemu .... i co teraz mam zrobić ?!

odesłać zbiorniczek spowrotem ?

czy jest może jakaś redukcja do tego aby ten mi wszedł mój walniety zbiorniczek ma osadzenie do pompy pod spodem na wprost a ten co mi przyszedł ma pod spodem ale jakoś na boku oto zdjęcia:

Może jakoś coś poradzicie :)

o7szfb.jpg

ot46xh.jpg

10wod91.jpg

i zdjęcia nowego zbiorniczka:

2z7rgv9.jpg

213q5mq.jpg

2vwgx12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ten zbiorniczek z allegro pochodzi z passata b5 tdi facet zapewniał że pasuje normalnie bez problemu .... i co teraz mam zrobić ?

:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym nie ma żadnego cisnienia ,wiec lutownica można sobie zgrzac i jest ok ,lub skleić czymś .to co ci przyszło to odeslij .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok odeśle ten co dostałem z allegro a jutro zdejme ten rozwalony zbiornik i zalutuje go mam nadzieje ze będzie trzymać tylko teraz pytanie czy jak zdejme tylko zbiorniczek do pospawania to czy mi sie układ hamulcowy nie zapowietrzy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sklejeniu, lutowaniu i tak będzie ciekło. Przerabiałem już to. W końcu skończyło się na kupnie używki. Dziwne, że nie porównałeś wcześniej swojego zbiorniczka z tym co mieli Ci wysłać.W zapewnienia sprzedawców nie ma co wierzyć ....Za koszty wysyłki miałbyś dobrą używkę a tak będziesz sie partolił z lutownicą a efekt będzie mizerny.

Co do ściągnięcia zbiorniczka to musisz ściągnąć go delikatnie, żeby nie dostało się powietrze do układu. Najlepiej, żeby została w nim ofrobina płynu hamulcowego

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


to czy mi sie układ hamulcowy nie zapowietrzy ??

raczej nie.



Po sklejeniu, lutowaniu i tak będzie ciekło

zależy jak to sie zrobi , ja mam taki sprzęt do tego ze zgrzane bedzie na amen ,tylko mało kto takie cos zleca do zrobienia bo koszt roboty przekracza kupno uzywki sprawnej na szrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok odeśle ten co dostałem z allegro a jutro zdejme ten rozwalony zbiornik i zalutuje go mam nadzieje ze będzie trzymać tylko teraz pytanie czy jak zdejme tylko zbiorniczek do pospawania to czy mi sie układ hamulcowy nie zapowietrzy ??

Na forum kupisz od chłopaków za 15 zł i po kłopocie bynajmniej ja tak zrobilem :)

Wysłane z mojego iPad za pomocą palca wskazujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będę do zgrzewał jak mówicie że i tak będzie ciekł to bez sensu :/ napisałem na forum w dziale kupie i czekam jak ktoś sie odezwie z takim zbiorniczkiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...