Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Woda na podłodze ze strony pasażera


MANjaK_01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie!

Wczoraj w mojej B5 zmartwiła mnie pewna sytuacja. Na podłodze pod dywanikiem pasażera znalazłem dużą ilość wody, cały dywanik przemókł na wylot.

Mogło być to skutkiem pozostawienia auta na ulewie i zatkanego odpływu deszczówki? Czy może przyczyną jest jakiś pękniety wąż od klimy?

Jedna i druga sytuacja mogła mieć miejsce bo najpierw audi stało długo na mocnym deszczu a potem ruszyłem w trasę (50km) z włączona klimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij schowek przed pasazerem i zobaczysz tam pod deska taki krociec plastikowy idacy od parownika pod auto. W polowie tego jest gabeczka, jak bedzie mokra tzn ze tam sie woda wylewa. Zaradzic mozna od spodu przetykajac ten krociec ale ciezko go namacac. Ja przepchnalem ja od srodka drutem a potem wprowadzilem tam wezyk a do niego przypialem myjke i dolozylem cisnieniem. Problem zanikl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sprawdzę.

Gdzieś jeszcze wyczytałem że może jakiś przelew deszczówki pod akumulatorem może być zatkany. Możliwe?

Wytaptane z Moto G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź deszczówkę pod akumulatorem jak masz szyber dach to po prawej strony przy też jest odłpyw i do sprawdzenia rynna nad filtrem przeciwpyłkowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na podszybiu masz dwa odpływy. Jeden pod aku a drugi pod kompem. Często się zamykają Iwona zamiast nimi spłynąć zalewa środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie schorzenie mojego auta a chodzi o B5 Avant 99r. mianowicie zbiera mi sie woda ale tylko za siedzeniem pasażera i co dziwniejsze tylko od strony tunelu... dywanik od strony drzwi jest suchy więc jak ta woda sie tam może dostawać ? prosze o pomoc i zaznaczam że z przodu dywanik jest suchy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest suchy z przodu ale tylko tymczasowo. Na podłodze są ok 10 cm gąbki które doskonale chłoną wodę, najcieńsze są z tyłu i tam najszybciej przemaka. Najprawdopodobniej cała prawa strona jest mokra bo podłoga jest płaska i ma kanały w tym wybrzuszeniu pod fotelem więc woda śmiało może sobie przepływać. Miałem podobny problem i był zatkany odpływ wody z parownika od klimatyzacji, a z tych gąbek wycisnąłem chyba z wiadro wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z pojawianiem sie kropli deszczu na gumowym dywaniku. a minowicie dwa odpływy wyczyszczone. rynienka nad filtrem przeciwpyłkowym jest prawidłowo założona a jakims sposobem woda dostaje sie do srodka.co radzicie zrobic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...