Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ac pytanie


Rekomendowane odpowiedzi

witam mam wykupioną polisę w PZU OC AC NW ostatnio przerysowałem zderzak i błotnik pojechałem to audi w celu oszacowania szkody. powiedziano mi ze błotnik który jest trochę wgnieciony nie podlega wymianie na nowy tylko naprawa czyli wyciągniecie wgniotę i delikatne szpachlowanie czy to jest zgodne?.w polisie mam zaznaczone wariant serwisowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda, jeżeli miales nie naprawiany wczesniej oryginalny błotnik to musza wymienic na nowy. Szkoda musi byc naprawiona jak z przed kolizji. Zatem szpachlowanie nie naprawia wyrządzonej szkody do stanu z przed zdarzeniem. Powiedz, ze żądasz wymiany na nowy i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto sie ma nie zgodzić? Serwis? Ale wczesniej musiał byc rzeczoznawca z PZU i co on powiedział? Ze naprawa a nie wymiana? Nie wiem jak jest w OWU AC PZU. Moim zdaniem powinni wymienic na nowy. Musisz walczyc o swoje.

Powiedz poprostu ze nie chcesz szpachlowania tylko nowy element musi rzeczoznawca z PZU to zatwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trza było młotkiem 5kg poprawić i dopiero jechac zgłosić .tak to nei ma co jezdzić bo kazdy sie teraz wykreca z płacenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczoznawcy nie będzie bo to serwis dokonuje oględzin maja miedzy sobą jakąs umowe.a co do młotka tak chyba było trzeba zrobic :)


rzeczoznawcy nie będzie bo to serwis dokonuje oględzin maja miedzy sobą jakaś umowę.a co do młotka tak chyba było trzeba zrobić :)

dzwoniłem do pzu i faktycznie jeśli jest opcja naprawy danego elementu to naprawiają. oczywiście mogę się odwołać od tej decyzji ale to potrwa pewnie dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to naprawia samochod z przed stanu przed kolizja? Napewno nie. Walcz o wymianę pisz odwołanie.

Edytowane przez Dikson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku szkody z AC nie mają zastosowanie przepisy dotyczące szkody z OC, a więc majątek nie musi być przywrócony do stanu sprzed szkody.

Zastosowanie mają OWU dobrowolnego ubezpieczenia jakim jest AC i to one regulują zasady likwidacji szkody.

Jeśli warsztat ma podpisaną umowę z TU, to zapewne ta współpraca polega po pierwsze na minimalizacji kosztów naprawy, po drugie na jak najwięszym zysku warsztatu, co w Twoim przypadku ma właśnie miejsce.

W mojej ocenie należało podjechać do innego serwisu.

Przy okazji jaką powierzchnię obejmowało uszkodzenie - rozumiem, że mowa o przednim błotniku nie ścianie bocznej (tylnej) ?

Uszkodzenie o ostrych krawędziach czy raczej obłych/gładkich ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...