Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cykanie z komory silnika


Mythmark

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem dokładnie jak określić przypadłość mojego auta. Chodzi mi o to, iż po odpaleniu słyszalne jest cykanie z okolic komory silnika. Po otworzeniu i nasłuchu doszedłem do wniosku ze to cykanie bierze się z lewej strony komory silnika koło rury którą biegnie powietrze. Jest tam zdejmowana osłona i pod spodem znajdują się jakieś elementy o ile pamiętam firmy sagem, z których dobiega ten dziwny odgłos. Przy dodawaniu gazu cyka wyraźnie przyspiesza. Dodam że nie przytrafia mi się to non stop ale przyznać trzeba że dość często. Jestem zaniepokojony tym dźwiękiem i nie wiem jak wyeliminować dany feler. Przepraszam że opisuje to w ten sposób, ale nie mam pojęcia jak dane element się nazywają. Ponadto wątek wystawiam w tym dziale gdyż wydaj mi się że to coś z elektryką(sagem). Każda pomoc mile widziana.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze uzupełnij profil bo prosisz o pomoc a nikt nie wie nawet czym jeździsz. Po drugie nie chodzi Ci o cykanie z zaworu odpowietrzenia baku (evap)?

Przykładowe Foto: http://www.directupload.net/file/d/3736/kuiwmrlc_jpg.htm

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli cyka to oznacza,że jest dobrze, :)

znajduje się tam zawór odpowietrzania par pb,

wszystko jest w porządku


ten typ tak ma :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy piszą jeżeli zdejmiesz tą pokrywę

iwqbqopd.jpg

to po zdjeciu ukaże się oto taki zaworek i to on powinien cykać

lwfoxjrl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za pomoc. Myslalem ze cos juz niedomaga. Kamien z serca.


Witam. Mam kolejne pytanko w danym temacie. To cykanie o ktorym byla mowa to juz ustalone ale pojawilo sie cos nowego. Mianowicie kolejne cykanie z komory silnika dobiegajace. Tym razem pojawia sie za kazdym razem jak nagrzeje sie silnik. Podczas przyspieszania ten dziwny dzwiek jakby przyspieszal. Z tego co zauwazylem u innych uzytkownikow takich samych silnikow to czegos takiego nie ma. Ciezko powiedziec z ktorej czesci silnika to dobiega. moze ten zaworek umarl...juz nie wiem co z tym robic:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli by umarł ten zaworek odpowiedzialny za odpowietrzanie zbiornika to powinno wywalić błąd w VAG. zależy jakie to cykanie jest musiał byś jakiś filmik wstawić bo jeśli cykanie przyspiesza wraz z obrotami silnika to też mogą się szklanki odzywać a inaczej mówiąc to popychacze hydrauliczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na rozgrzanym oleju się zaczyna proponuje podjechać i zmierzyć ciśnienie oleju także na rozgrzanym motorze. Jeśli pompa umiera góra zacznie hałasować. Jakoś te 1.8/1.8t są znane z zapychających się smoków.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Ponawiam pytanie mam identyczny wydobywający się dźwięk cykania taki jak na filmiku.
Macie jakieś propozycje co to może być?


https://www.youtube.com/watch?v=uRDqQ9DcxWo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...