Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFM] Dymi powyżej 2000 obr/min


westbam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam Audi A4/S4 z silnikiem 1.9 TDI Quatro 110KM z przebiegiem 218 tys km, 97r. Niepokoi mnie w niej to ,że powyzej 2000 obr/min (2500 i w górę) dymi dosyć mocno na czarno. Podpiąłem ją pod kompa i nic nie wykazało (wynik badań był taki że wszystko jest ok) , mechanik powiedział ,że przy dieslach jest to normalne. Kumpel ma audi z takim samym motorem i jemu nie dymi tak jak w moim aucie. Co moze być tego przyczyną ?? , czy komputer też może sie pomylić lub w ogóle nie wykryć usterki?? Jezeli ktoś wie co moze być grane to niech napisze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz nieszczelny dolot ....mechanika pozegnaj serdecznie...

logi dynamiczne wyjasnilyby sprawe.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam Audi A4/S4 z silnikiem 1.9 TDI Quatro 110KM z przebiegiem 218 tys km, 97r. Niepokoi mnie w niej to ,że powyzej 2000 obr/min (2500 i w górę) dymi dosyć mocno na czarno. Podpiąłem ją pod kompa i nic nie wykazało (wynik badań był taki że wszystko jest ok) , mechanik powiedział ,że przy dieslach jest to normalne. Kumpel ma audi z takim samym motorem i jemu nie dymi tak jak w moim aucie. Co moze być tego przyczyną ?? , czy komputer też może sie pomylić lub w ogóle nie wykryć usterki?? Jezeli ktoś wie co moze być grane to niech napisze..

zapinaliscie kompa podczas jazdy ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp był wpinany tylko na postoju , ale gadałem z mechanikiem i kazał przywieść (wepnie kompa podczas jazdy i zobaczymy co będzie :no:). Myślę że to nie będzie aż taki kosztowny zabieg - , bo jeszcze musze przednie zawieszenie wymienic :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w porównaniu z zawieszeniem, nie będzie to kosztowne :naughty:

i zmieńcie proszę ten prefiks na poprawny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko dla tego ze wydaje ci sie , ze masz s4 :)

a tak na powaznie to albo wtrysk, albo turbo(dolot dziurawy) albo jestes w czarnej d*pie... ja kiedys walczylem z AAT przez rok i nikt nie wiedzial ocb, wiec go poprostu sprzedalem :)

No i nadal twierdze, ze masz a4 1.9tdi quattro a nie s4 kłatro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z dynamiką auta, pogorszyła się czy nie?? zapytaj się mechaniora czy potrafi logi dynamiczne zrobić, bo co on chce błędy sczytać podczas jazdy!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...