Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFM] Dymi powyżej 2000 obr/min

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich.Mam Audi A4/S4 z silnikiem 1.9 TDI Quatro 110KM z przebiegiem 218 tys km, 97r. Niepokoi mnie w niej to ,że powyzej 2000 obr/min (2500 i w górę) dymi dosyć mocno na czarno. Podpiąłem ją pod kompa i nic nie wykazało (wynik badań był taki że wszystko jest ok) , mechanik powiedział ,że przy dieslach jest to normalne. Kumpel ma audi z takim samym motorem i jemu nie dymi tak jak w moim aucie. Co moze być tego przyczyną ?? , czy komputer też może sie pomylić lub w ogóle nie wykryć usterki?? Jezeli ktoś wie co moze być grane to niech napisze..

Opublikowano

Jestem ciekaw co to za mechanik Ci to powiedział :)

Nie jest to normalne, żeby samochód dymił przy 2000obr

U mnie kiedyś też dymił bo była walnięta turbina, ale to było czuć podczas jazdy

Opublikowano
  • Autor

Autko dymi dosyć mocno tak przy 2500 obr/min i w górę (jak jest ponad 2000 obr to zaczyna dymić). A może to być spowodowane np. paliwem???

Opublikowano

Pewnie masz nieszczelny dolot ....mechanika pozegnaj serdecznie...

logi dynamiczne wyjasnilyby sprawe.... :)

Opublikowano

możliwe ze któryś z wtryskiwaczy Ci leje zbyt dużą dawkę paliwa.

Opublikowano

Witam wszystkich.Mam Audi A4/S4 z silnikiem 1.9 TDI Quatro 110KM z przebiegiem 218 tys km, 97r. Niepokoi mnie w niej to ,że powyzej 2000 obr/min (2500 i w górę) dymi dosyć mocno na czarno. Podpiąłem ją pod kompa i nic nie wykazało (wynik badań był taki że wszystko jest ok) , mechanik powiedział ,że przy dieslach jest to normalne. Kumpel ma audi z takim samym motorem i jemu nie dymi tak jak w moim aucie. Co moze być tego przyczyną ?? , czy komputer też może sie pomylić lub w ogóle nie wykryć usterki?? Jezeli ktoś wie co moze być grane to niech napisze..

zapinaliscie kompa podczas jazdy ... ?

Opublikowano

tak jak kolega spanky napisal kompa podepnij , ale na 99% nieszczelnosc w dolocie :naughty:

Opublikowano
  • Autor

Komp był wpinany tylko na postoju , ale gadałem z mechanikiem i kazał przywieść (wepnie kompa podczas jazdy i zobaczymy co będzie :no:). Myślę że to nie będzie aż taki kosztowny zabieg - , bo jeszcze musze przednie zawieszenie wymienic :rolleyes:

Opublikowano

w porównaniu z zawieszeniem, nie będzie to kosztowne :naughty:

i zmieńcie proszę ten prefiks na poprawny..

Opublikowano

wszystko dla tego ze wydaje ci sie , ze masz s4 :)

a tak na powaznie to albo wtrysk, albo turbo(dolot dziurawy) albo jestes w czarnej d*pie... ja kiedys walczylem z AAT przez rok i nikt nie wiedzial ocb, wiec go poprostu sprzedalem :)

No i nadal twierdze, ze masz a4 1.9tdi quattro a nie s4 kłatro :)

Opublikowano

a jak z dynamiką auta, pogorszyła się czy nie?? zapytaj się mechaniora czy potrafi logi dynamiczne zrobić, bo co on chce błędy sczytać podczas jazdy!!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.