Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z tempomatem po retrofit - rozwiazane


OskiUK

Rekomendowane odpowiedzi

Zaryzykuje, majac nadzieje, ze moderacja nie usunie tematu:) Mam problem po dolozeniu tempomatu - nie zalacza sie, choc zakodowane jest jak nalezy, modul wymieniony (wzialem caly komplet z dawcy). W VCDSie brak bylo reakcji na pedal sprzegla , pokazywal wciaz 0, wiec wymienilem czujnik (nowka z ASO), ale nic to nie zmienilo. W blokach pomiarowych tempomatu pokazuje wszystkie pozycje, w silniku literka G doszla. Googlowalem, ale nic nie moge znalezc na temat 0 w sprawie polozenia sprzegla. Pomoze ktos?


EDIT: Odpowiem sobie sam. Uszkodzona manetka, po wymianie na inna tempomat ruszyl. Bez sensu wydawalem kase na nowy czujnik :facepalm::kox:

Edytowane przez OskiUK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłeś sobie z tym tematem? U mnie też nie ma reakcji po wciśnięciu pedału sprzęgła jak sprawdzałem po podłącznia komputera.
Gdzie szukać tego czujnika... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze a ja mam inne pytanie. Dołożyłęm tempomat , zakodowałem go i sie nie załącza. Wiem ,że może być też kwestia uszkodzonego czujnika pedału sprzęgła , a moze trzeba coś jeszcze ustawić oprócz wpisania kodu w Engine i zakodowaniu w 16 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat kolegów.

Tempomat u mnie nie działa. Reaguje na włączanie i wyłączanie w logach.

Po zalogowaniu się w kanał 22 odrazu mam wartość :100000 czy przypadkiem nie powinny być same zera?

Naciskanie sprzęgła nic nie zmienia.

Wciśnięcie wszystkiego innego, czyli przycisk na manetce, hamulec zmienia wartości w drugim oknie lecz jedynka z przodu pozostaje.

Obstawiam czujnik sprzęgła, trafne podejrzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok sprawdziłem w VAGu czy działają przyciski i działają. Wchodzi sie w Moduł komfortu---> Bloki Pomiarowe---> GRUPA 4. I tak, po przyciągnieciu przycisku do siebie w 3 okienku pojawia sie napis "Resume" po odepchaniu od siebie "Stored off", po podniesieniu do góry "Accel" , po naciśniesiu do dołu "Delay" a po naciśnięciu przycisku z boku w drugim okienku pojawia się "Activated" a po odepchaniu przycisku na maxa od siebie w pierwszym okienku zmienia się z "ON" na "OFF". Czy ktoś może mi powiedzieć czy tak powinno być?? Niestety nadal nie działa mi tempomat ;/ Ktoś wie jak sprawdzić czy czujnik położenia pedału sprzęgła siedzi > Bo błedów w Engine nie ma takich;/ Mam tylko o poduszce hydraulicznej pod silnikiem 17994 oraz błąd 18097 ale nie mam pojęcia o co w nim chodzi. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, u mnie tempomat też nie działą, w blokach mierzonych manetka działa, czujnik sprzęgła i hamulca-ok, natomiast nie widzi prędkości 0.0km/h i to pewnie jest powód. Zastanawia mnie tylko jedno, skoro załóżmy impulsator w skrzyni będzie uwalony lub przerwa w obwodzie to czy i licznik nie powinien działać?

ok prędkość na licznik idzie z abs-u po canie wchodząc w mb abs widać prędkość każdego koła, natomiast w 1engine zima- cały czas zero....??

podpowie ktoś coś??

Edytowane przez sylwestro_k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...