Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi a4 b5 1.8 na 1.8T 180km / 2.7 biturbo


inf1n1ty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy i to mój pierwszy post ale od razu chciałbym przejść do konkretu.
Mam A4 z silnikiem 1.8 125km i zastanawiam się nad zrobieniem z niej 1.8t 180km były takie silniki i moje pytanie to:

1. Czy to tylko kwestia wsadzenia turbiny, jeśli oczywiście jest na nią miejsce w tym silniku?
2. Jaki byłby to koszt, bez robocizny.

3. Czy napęd na przód wystarczy?

To samo 1.8 125km na 2.7 BiTubro:

1. Mój to napęd na przód a tam quattro, muszę zmieniać??

2. Jaki by był koszt i co sie z nim wiążę? Bo wiadomo silnik, skrzynia 6-bieg, mapowanie i co pozatym?

Bardzo proszę o jakieś informacje, wskazówki. Z góry bardzo dziękuje za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego aż tak sie nie znam. Wszystko da sie zrobić, ale czy sie opłaca tyle kasy wkładać.
Pierwsza opcja to zmiana silnika, a druga zaś to zmiana silnika i całych napedów.
Niech mnie poprawi ktos madrzejszy jak sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym zmiana silnika? Wydaje mi się że to kwestia samej turbiny i kilku podzespowół, ponieważ 1.8T 180km to ten sam silnik bo równiesz 5v tylko po prostu dodana turbina. ale chodzi mi o to czy w tym moim silniku jest na nią miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylo setki razy na forum poruszany temat swapa z 1.8 na 1.8T .. wystarczy 5 minut poszukać.

jak chcesz 1.8T to musisz cały silnik z osprzętem przełożyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszym zmiana silnika? Wydaje mi się że to kwestia samej turbiny i kilku podzespowół, ponieważ 1.8T 180km to ten sam silnik bo równiesz 5v tylko po prostu dodana turbina. ale chodzi mi o to czy w tym moim silniku jest na nią miejsce.

niestety w twoim silniku nie ma takich wtryskow olejowych na tlok od dolu wiec nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wizualnei to moze i to samo ;) inne korby, tloki. zawory kolektory , dwumas,. kup swap z angola lub angola i przekladaj a prosciej zmien auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...