Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kodowanie xenonu?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Zamontowałem sobie w lampach przetwornice koito i od tego czasu mam problemy:-( Sprawa wygląda tak, ze po jakimś czasie gasnie jedna żarówka-bład n liczniku, a za chwilę druga-drugi błąd. Wyłączę włączę i znów jakiś czas jest ok. No szlak mnie trafia z tym samochodem już. Pytanie jak zakodować lampy xenon, moze to coś da. No nie ukrywam spiezy mi się z pordą.

Opublikowano
  • Autor

Dołożylem. Przetwornice koito d4s.

Opublikowano

Kolejne pytanie.

Składałeś to na nowych częściach czy używka ?

Opublikowano
  • Autor

Przetwornice używki, żarniki nowe. Ale przed składaniem byłem u elektryka co by mi sprawdził przetwornice i powiedział, ze są sprawne.

Opublikowano

Celowałbym w te przetwornice.

Ewentualnie coś nie tak z napięciem idącym do nich.

Może podłącz je na krótko (bezpośrednio) do aku i sprawdź czy nie będzie się wyłączać.

Opublikowano

gasnie jedna żarówka-bład n liczniku, a za chwilę druga-drugi błąd

Albo przetwornice się kończą albo zasilanie do nich nie teges.

Tylko to mi przychodzi do głowy teraz.

Opublikowano
  • Autor

A to teraz was zaskoczę, na początku gasly na skrzyżowaniach tam gdzie używałem kierunków ha ha ha:-)

Dwie rzeczy mam do sprawdzenia

po 1 kodowanie lamp xenon- ktoś coś podpowie?

po 2 zasilanie- mam wrażenie, że jest za małe lub są jakieś przerwy. DO wnioskow takich dotarłem w momencie kiedy podłączyłem na stole obie lampy pod aku i co aku słabe było po potrząśnieciu lampa gasła. Kiedy połączyłem prostownik aku naładował się, lampa nie zgasła ani razu. Więc myślę, że to wina napięcia w samochodzie, gdzie więc teraz szukać przyczyny tego? Dodatkowe masy porobić do lamp?

Opublikowano

Dodatkowe masy porobić do lamp?

Raczej posprawdzać istniejące.

Kostki przeczyścić, sprawdzić ładowanie aku.

Opublikowano
  • Autor

Zastanawiające, dlaczego na żarówkach było ok, a na tych xenonach nie.


Czy ktoś z obecnych tu napisze mi jak zakodować xenon? Szukam i nic nie widzę tu na forum.
Opublikowano

jak nie ma, jest w wątku o MCE

szukać się nie chce??

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/100858-all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh/

Kodowanie modułu MCE w nadwoziu B6

0?xxx: Czujnik światła
0 – brak
1 – zainstalowany

0x?xx: Moduł haka
0 – brak
1 – zainstalowany

0xx?x: Reflektory
0 – Halogenowe
1 – Ksenonowe

0xxx?: Kraj
1 – Reszta Świata
2 – Kraje skandynawskie (automatyczne włączanie świateł po zapłonie)
3 – USA
4 – Canada
Opublikowano
  • Autor

Taaa nic mi to nie dało, bo wraz nie wiem co gdzie i jak wpisać. Co to jest jakieś xxx?

Opublikowano

Wybierasz sterownik 09 - Central. zesp. elektr., później 07 - Kodowanie, później wpisujesz (zamieniasz) w pierwszej kolumnie tylko liczbę która jest w pozycji pytajnika, powiedzmy że masz kodowanie 00001, to kodowanie reflektorów (0xx?x) na xenon będziesz miał 00011. :wink:

Opublikowano
  • Autor

Uhhh a już tak blisko byłem :decayed:
Alee dowiedziałem się, że mam moduł w wersji high, więc chyba trzeba się cieszyć. Otwiera to nowe opcje z tym, ze jak będe miał problemy z tym kodowaniem to wcześniej ją sprzedam :facepalm:
Slawek, dzięki za wytłumaczenie.

Opublikowano

jeśli przerabiałeś pod ori rozwiązanie wejdź tutaj, powinno pomóc:

http://www.audi-portal.com/en/diagnostic/ecu.html

jak nie to albo nie ogarniasz tematu przeróbki albo to jakaś rzeźba

Opublikowano
  • Autor

No ręce opadają....

Zakodowałem na xenon i nic :facepalm: Dalej po jakimś czasie mi gasną. W lampy włożone są przetwornice i podłączone są do przewodów od świateł mijania i to cała filozofia. A czego one gasną to już nie wiem... Jestem w :dziura: , zachciało się xenonów to teraz mam uhhh


Dobra już wiem, to przetwornice/żarówki rozłączają się pod wpływem wstrząsów...

Opublikowano

No widzisz.

Mówiłem że coś z tymi przetwornicami nie tak.

Opublikowano
  • Autor

No ręce opadają. Najgorsze jest to, że nie mam czasu na to :kwasny:

Opublikowano

Przy xenach i bixach nie ma żadnej filozofii. Koduje sie tylko jedną wartość ale tylko po to żeby spryski uruchomić. Na zwykłym kodowaniu xeny tez powinny dzialać. Jeśli coś nie działa jak powinno to albo żarniki albo przetwornice. U mnie na koito świeci aż miło, więc u innych też powinno.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.