Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWA] Czyszczenie przednich lamp - xenon


Skydiver

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem ostatnio furkę ... wyczyściłem sobie wszystko po swojemu, ale nurtuje mnie jeszcze brud(nalot) na wewnetrznym szkle lamp przednich - xenon.

Czy lampa ta jest rozbieralna do czyszczenia, tak oczywiście żeby nie straciła szczeloności lub żeby coś nie uszkodzić ???

Jeżeli ktoś już coś takiego robił proszę o radę :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest rozbieralna niestety :evil: można ale dużo pracy.Możesz wypłukać gorącą wodą z płynem , a potem wypłukać płynem do zmywarek./aby zacieków nie było / Przetestowane :)[br]Dopisany: 17 Wrzesień 2008, 19:52_________________________________________________popraw profil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampę w sumie rozbierałem i czyściłem dwa razy .... :mysli:

1.Czyszczenie i płukanie z płynem ..... potem płyn do zmywarek .... różnica była lecz niestety nie osiągnęło zamierzonego celu :beksa:

2.Rozebranie lampy oddzielając przedni plastik od reszty (piekarnik na 70 stopni na ok 5-7 min) jest wtedy idealna możliwość wyczyszczenia (należy uważać żeby za mocno nie trzeć o odbłyśniki bo mogą sie zetrzeć)

[br]Dopisany: 25 Czerwiec 2009, 19:17_________________________________________________Ostatnio wróciłem do tematu bo poza zewnętrznym zadawalającym efektem nie było efektu świecenia na drodze.

Po analizie paru forum i po zapoznaniu się z podobnymi objawami zdecydowałem się na kolejną kompletna rozbiórkę lamp i dostaniu się do odbłyśników soczewek. :disgust:

Po rozebraniu byłem w szoku jak wyglądały :shocked: :shocked: :shocked:

Na jednej praktycznie nie było już wcale ąladu odbłyśnika, drugi był matowy i wypalony .

Odbłyśniki wysłałem do regeneracji http://www.regeneracja-hc.com/ - bardzo kompetentny i słowny gość.

Koszt regeneracji 80zł od szt plus koszty przesyłki.

Teraz dopiero mogę stwierdzić że światła świecą :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o szkło to reflektora to się nie da konwencjonalnymi sposobami - jedynie rozklejanie wchodzi w gre. Jeśli chodzi Ci o czyszczenie soczewki (bo w A6 tęz chyba taka jest) to poniżej masz temat:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_czyszczenie_odblysnikasoczewki_w_reflektorze_bixenonowym_xenonplus-t60974.0.html

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki nalot na kloszach od wewnątrz i chcę to czymś wymyć ale nie wiem jaki środek rozpuści ten brud a przy tym nie uszkodzi odbłyśników. Rozklejanie odpada. Wiadomo trzeba wyjąć lampy i wyjąć soczewki i silniczki regulacji i płukanie wodą destylowaną ALE CZYM ROZPUŚCIĆ TEN NALOT??? Zwykły płyn do szyb i letnia woda go nie rusza :gwizdanie:[br]Dopisany: 02 Październik 2011, 19:55_________________________________________________Przewaliłem trochę neta i zrobię tak: wyjmę lampy (z nich soczewki i silniczki), wymyję denaturatem, płukanie czystą wodą i na koniec wodą destylowaną. Wszystko dobrze wysuszyć, poskładać i ustawić :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym to później skleić?

Najlepiej nie usuwać orginalnego kleju (robi się miękki i elastyczny po ponownym podgrzaniu)

Podgrzać w piekarniku wcisnąć i powinna sie ładnie uszczelnić :good:

Np. u mnie w B6 klej wcale nie był plastyczny i nie reagował na podgrzanie, trzeba było usunąć cały klej i dać nowy - ja użyłem kleju do szyb wurth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki nalot na kloszach od wewnątrz i chcę to czymś wymyć ale nie wiem jaki środek rozpuści ten brud a przy tym nie uszkodzi odbłyśników. Rozklejanie odpada. Wiadomo trzeba wyjąć lampy i wyjąć soczewki i silniczki regulacji i płukanie wodą destylowaną ALE CZYM ROZPUŚCIĆ TEN NALOT??? Zwykły płyn do szyb i letnia woda go nie rusza :gwizdanie:[br]Dopisany: 02 Październik 2011, 19:55_________________________________________________Przewaliłem trochę neta i zrobię tak: wyjmę lampy (z nich soczewki i silniczki), wymyję denaturatem, płukanie czystą wodą i na koniec wodą destylowaną. Wszystko dobrze wysuszyć, poskładać i ustawić :wink4:

odgrzeje kotleta :wink4:

I jak pomoglo?? Bo ja mam ten sam nalot :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taki nalot na kloszach od wewnątrz i chcę to czymś wymyć ale nie wiem jaki środek rozpuści ten brud a przy tym nie uszkodzi odbłyśników. Rozklejanie odpada. Wiadomo trzeba wyjąć lampy i wyjąć soczewki i silniczki regulacji i płukanie wodą destylowaną ALE CZYM ROZPUŚCIĆ TEN NALOT??? Zwykły płyn do szyb i letnia woda go nie rusza :gwizdanie:[br]Dopisany: 02 Październik 2011, 19:55_________________________________________________Przewaliłem trochę neta i zrobię tak: wyjmę lampy (z nich soczewki i silniczki), wymyję denaturatem, płukanie czystą wodą i na koniec wodą destylowaną. Wszystko dobrze wysuszyć, poskładać i ustawić :wink4:

odgrzeje kotleta :wink4:

I jak pomoglo?? Bo ja mam ten sam nalot :confused4:

Pewnie że pomogło :naughty: Trzeba użyć płynu do szyb+ miękkiej szmatki+ ok20cm lekko elastycznej przedłużki żeby dojść do wszystkich kątów bo samo płukanie to za mało a na koniec płukanie wodą destylowaną i dwie suszarki do włosów :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...