Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

będąc powyżej pół roku w UK-trzeba zmienić polskie Prawko,na angielskie,ale,że Anglicy są "układowi" co do Przepisów prawnych-przymykaja oko,nalezy w takim przypadku miec "wkładkę" do Prawka-nie wiem ,jak to się dokładnie nazywa,ale stosują to kierowcy ciężarówek i autobusów,którzy posiadają polskie Prawo Jazdy i nie wymieniaja jego ze zględu na to,że jeżdżą po cąłej europie itd-to jest właśnie dla punktów karnych

Andrzej-odwołuj się-z polskim prawkiem-nie możesz dostać punktów,bo oficjalnie w DVLA-nie ma Twoich danych-chyba,że sie coś zmieniło od zeszłego roku-koleś zapierdałał coś koło 200km/h i dostał 200F kary i zabrali mu prawko na dwa tygodnie,właśnie dlatego,że miał polskie Prawko-bez punktów :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiem że kierowcy zawodowi z Polski mają zarejestrowane prawko w DVLA , jak tu pracowałem jako kierowca ciężarówek to szef miał moje prawko zgłosić do DVLA ale wcześniej odszedłem z tej firmy.Sam nie wiem co robić ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc powyżej pół roku w UK-trzeba zmienić polskie Prawko,na angielskie,ale,że Anglicy są "układowi" co do Przepisów prawnych-przymykaja oko,nalezy w takim przypadku miec "wkładkę" do Prawka-nie wiem ,jak to się dokładnie nazywa,ale stosują to kierowcy ciężarówek i autobusów,którzy posiadają polskie Prawo Jazdy i nie wymieniaja jego ze zględu na to,że jeżdżą po cąłej europie itd-to jest właśnie dla punktów karnych

Andrzej-odwołuj się-z polskim prawkiem-nie możesz dostać punktów,bo oficjalnie w DVLA-nie ma Twoich danych-chyba,że sie coś zmieniło od zeszłego roku-koleś zapierdałał coś koło 200km/h i dostał 200F kary i zabrali mu prawko na dwa tygodnie,właśnie dlatego,że miał polskie Prawko-bez punktów :wink4:

Ja jestem w Angli juz prawie 6 lat i mam dalej polskie prawko + Counter Part driving licence - czyli papierowe prawo jazdy dla posiadaczy praw jazdy z uni europejskiej. W tym prawku wpisuje sie punkty karne. Zeby je otrzymac musialem wyslac swoje prawojazdy do DVLA a oni odeslali mi je + wlasnie to nowe papierowe. Bylo to jakies 5 lat temu i mam je do dzis. Podczas kontroli policji nigdy nie mialem problemow z brakiem prawdziwego angielskiego prawka... :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło . Napisz coś więcej jak to załatwić ile kosztuje i jak długo się czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to mi właśnie chodziło . Napisz coś więcej jak to załatwić ile kosztuje i jak długo się czeka.

Na poczatku mojego pobytu zlapala mnie kamera i po tygodniu przyszedl list z formularzem do wypelniania i z instrukcja aby wyslac ten formularz do dvla razem z moim ori prawkiem. Gdy to uczynie dostane 3 punkty i 60 funtow kary a gdy tego nie uczynie to sprawa zostanie skierowana do sądu. I tak wlasnie stalem sie posiadaczem tego papierowego prawka :)

Wiecej znajdziesz na stronce DVLA - z tego co pamietam nie placilem zadnych dodatkowych oplat oprócz mandatu. ale to bylo ladnych pare lat temu - wszystko moglo sie pozmieniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys koledze podobna rzecz sie przydazyla no i do sadu isc nie musial a policjant ci trul zeby cie nastraszyc wszystko co musisz szukac to druk D9 bo to jest ten dodatek jest tylko maly haczyk bo czeksz na niego troche dlugo, w sprawie kumpla musialem dzwonic do Ticket office i wyjasniac ze troche jeszcze zejdzie bo kolega musial wyslac dokumenty zeby dostac D9 i wszystko bylo w porzadku ale durniowi bylo malo bo niedlugo pozniej znowu strzala dostal i mial juz 6pkt a potem kretyn pojechal nowo zakupionym autem bez ubezpieczenia i wtedy poszedl juz do sadu ale od wtedy wydali mu bana na 6 miesiecu a potym czasie musial juz wymienic na prawko angielskie i wtedy nie mial juz wyboru. Ja swoje wymienilem w 2004 i po problemie tylko jak adres zmienialem to musialem odsylac bo jak nie zmienisz to wtedy 1000 to kosztuje.

Coz kazdem sie zdarza a twoja sytuacja moim skromnym zdaniem odpadnie w sadzie mimo ze miales swiadkow bo wytlumaczenie jest krotkie i mogles zwolnic i w ich przypadku po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek niby tak mogłem zwolnić i mieć wypadek a dodając gazu uniknąłem zderzenia , ale faktycznie możemy sobie tutaj tylko pogadać a sąd sądem. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisal bym sie jak ustalicie co i jak :wink4:

Eurochip pytanie czy robicie 1.8T, chodzi o program wraz z hamowaniem, ile by to kosztowalo po klubowemu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisal bym sie jak ustalicie co i jak :wink4:

Eurochip pytanie czy robicie 1.8T, chodzi o program wraz z hamowaniem, ile by to kosztowalo po klubowemu :decayed:

właśnie Dawid-napisz jakie ceny macie-może wpadne po jakies 200+ koni :wink4::decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...