Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz tax to nie musisz mieć ubezpieczenia , samochód nawet może stać na drodze ale nie możesz się nim poruszać . Jak tax się skończy to musisz zgłosic sorn bo inaczej zapłacisz karę , coś koło 80 funtów. Samochód bez taxu może stać tylko na terenie prywatnym albo w garażu , podjazd przy drodze się do tego nie zalicza i jeżeli pały się uprą to mają prawo zgarnąć furkę . Wiem bo sąsiad tak stracił A6 1.9TDI z 2003roku.

Laweta 250F

Ubezpieczenie na szybko 190F

Tax 130F

Pięć dni na strzeżonym x25 = 125F

Gość nie miał kasy i samochód poszedł na żyletki , a i zapomniałem po 3 miesiącach przyszło mu 280F do zapłacenia ze samochód stał na tak zwanym miejscu użytkowym gdy był wyłączony z ruchu. Anglia to ogólnie pokręcony kraj jeżeli chodzi o jakie kolwiek przepisy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3.6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A jak mam swoj podjazd pod domem to auto tam moze stac?

iPhone using Tapatalk

No właśnie nie wiem jak to do końca z tym jest , to chodzi o to że podjazdy są różne . Musi byc to teren prywatny a samochód ponoć musi stać co najmniej 3 metry od drogi lub miejsca które jest użytkowane przez inne pojazdy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podjeździe może stać, o ile podjazd nie jest częścią drogi użytkowej, dojazdowej, chodnika, et cetera-jeśli to jest typowy podjazd przed domem, np za bramą wjazdową-nie trzeba taxu, TAX jest potrzebny, jeśli auto stoi na drodze, lub chodniku-ogólnie dostępnym miejscu nie prywatnym-tak w skrócie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że teraz musisz mieć TAX i Insurance żeby auto stało na drodze, Sam TAX już nie wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :wink4:

Tutaj małe info dla tych , którzy zasypywali mnie prywatnymi wiadomościami odnośnie ręcznika :

http://a4-klub.pl/czapka-daszkiem-recznik-111/recznik-plazowy-1-tura-kolor-czarny-73292/index11.html#post3062772

Pozdrawiam,

Musti A4 Klub Polska :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na podjeździe może stać, o ile podjazd nie jest częścią drogi użytkowej, dojazdowej, chodnika, et cetera-jeśli to jest typowy podjazd przed domem, np za bramą wjazdową-nie trzeba taxu, TAX jest potrzebny, jeśli auto stoi na drodze, lub chodniku-ogólnie dostępnym miejscu nie prywatnym-tak w skrócie...

Dokładnie tak chciałem napisać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do taxu to jasne, nie masz to SORN i nie może stać na publicznej drodze.

Ale mnie się wydaje że ubezpieczenie teraz też musi być by stało na ulicy. Bez niego też chyba mogą się czepić. I nie musisz jeździć, chodzi mi o samo stanie autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz mieć ubezpieczenia, żeby auto stało przed Twoim domem:wink: za brak ubezpieczenia możesz dostać karę, jeśli się poruszasz jakim kolwiek autem -przecież w UK ubezpieczony jest kierowca, a nie auto, jak w PL:whistling:

taka jest idea full comprehensive kierujesz każdym autem, w tym swoim, ujętym w polisie, z tym, że każde inne, nie ujęte w polisie imiennej-traci na ważności full comprehesive i jest tylko third party chyba, że kierowca, tzw policy holder zaznaczy, ze będziesz to auto sporadycznie używał-wtedy masz FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie musisz mieć ubezpieczenia, żeby auto stało przed Twoim domem:wink: za brak ubezpieczenia możesz dostać karę, jeśli się poruszasz jakim kolwiek autem -przecież w UK ubezpieczony jest kierowca, a nie auto, jak w PL:whistling:

taka jest idea full comprehensive kierujesz każdym autem, w tym swoim, ujętym w polisie, z tym, że każde inne, nie ujęte w polisie imiennej-traci na ważności full comprehesive i jest tylko third party chyba, że kierowca, tzw policy holder zaznaczy, ze będziesz to auto sporadycznie używał-wtedy masz FC

Oj nie wiem czy z tym ubezpieczeniem FC jest do końca tak jak piszesz , no chyba że ja coś źle zrozumiałem . Chodzi mi o to że jak masz FC to możesz kierować każdym samochodem ale zapomniałeś dodać że ten samochód musi mieć wykupione ważne ubezpieczenie na właściciela tego pojazdu. Mój kumpel raz kupił furacza w Liverpoolu i w czasie drogi powrotnej zatrzymały go pały za brak ubezpieczenia. Nic ich to nie obchodziło że ma FC jak w polisie miał wpisany inny samochód.

Dalej to już wiecie jak się tu kończy jazda bez ubezpieczenia , laweta itd.:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC, jeśli masz wyraźnie napisane że możesz jeździć autami innymi, jeśli te auta są ubezpieczone (właściciel), minimum TP oraz za zgodą właściciela.

Sam to przerabiałem kilka razy...

Panowie, gdzie i kto w Anglii ogarnie mi licznik, naprawę od S4 (B6)? Nie działa główny wyświetlacz oraz przebieg i zegar.

Czy lepiej do PL słać? Jak tak to gdzie? Chcę to zrobić szybko i profi.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam magika tylko ze on jest z Leeds robi wszystko co ogarniaja w fabryce audi ;)

iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeca i tak będę ten licznik wysyłał. Więc obojętne mi czy do PL czy tu w UK. Chodzi mi o cenę takiej roboty (nie ukrywajmy że tu czasami powala) ale i o czas i wykonanie. By się nie okazało że będzie gorzej niż jest ;-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że jak masz FC to możesz kierować każdym samochodem ale zapomniałeś dodać że ten samochód musi mieć wykupione ważne ubezpieczenie na właściciela tego pojazdu.

nie musi-jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić-to zgłosić do SWOJEJ ubezpieczalni, że w danym dniu będziesz prowadzić auto o numerach rej np-XX54XXX i dostajesz pokrycie na np 24h (za opłatą)do kierowania tym pojazdem, ale musisz mieć FC-auto nie musi mieć ubezpieczenia stałego-odbywa się to zazwyczaj przy kupnie auta od komisu, lub osoby prywatnej-której z chwilą sprzedania pojazdu-umowa z Ubezpieczycielem-wygasa, bo fizycznie nie ma co ubezpieczyć, gdyż właścicielem jest ktoś inny

jest to tylko gest "grzecznościowy" ze strony Komisu, Dealera, ze pozwoli Ci prowadzić auto na swojej polisie, żeby dojechać do domu, gdyż na polisie typu TRADERS- auto może prowadzić każdy, do wygaśnięcia umowy, co w praktyce oznacza-dopóki auto nie zostanie usunięte z polisy Dealera,

ale takiej opcji nie ma, przy zakupie od osoby prywatnej-każda osoba zakupująca "nowe" auto-jest zobowiązana do zgłoszenia tego do ubezpieczalni, zanim ruszy w drogę-odbywa się to na telefon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timac, co z tym fachowcem?

Dzisiaj moja USA poszła. Jutro wyjeżdża do Hiszpanii ;-)

A póki co będę dupkę woził S4 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Zadzwonię do niego jutro.

Właśnie jestem po pierwszej jeździe S4.

Masakra! Banan z gęby nie schodzi ;-)))

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:17 ----------

A zadzwoniłem dzisiaj. Już się wstępnie umówiłem z nim.

Bardzo miła osoba, na dodatek jest tu u nas na Klubie ;-)

Dzięki jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, mówił mi, ale...

Siedzi ogólnie na A3 ale tutaj też jest. Borys z numerem jakimś czy cuś :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...