Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Konsekwencje po wymianie oleju w skrzyni.


agdamski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Wie ktos czy moga wystapic jakies negatywne konsekwencje po wymianie oleju w skrzyni biegow.

Poczytalem na kilku forach i sa mieszane odczucia,ale wiekszosc zaleca wymiane.Spotkalem sie nawet z opinia ze kolesiowi po wymianie skrzynia siadla.I sam juz nie wiem czy wymienic czy nie.

Dodam jeszcze ze autko ma okolo 160 tys.(2,5 TDI triptonic ) i watpie aby poprzedni wlasciciele wymienili olej.

Prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj oleju sie nie wymienia

do nie których skrzyn aby wymienic olej trzeba sciagać cała skrzynie co za tym idzie mase siana.

jesli to zrobi partacz to masz po skrzyni.jesli nie masz widocznych wycieków to lepiej zostaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze mi dziwnie zaczyna chodzic-przy zmianie za wyzszego na nizszy przy okolo 60km/h delikatnie szarpie-ktos powiedzial ze to wina oleju ktory jest juz za gesty.

Niestety nie wiem czy to prawda ,wiec pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz znalezsc dobrego fachowsca byc moze to olej ale takze cos innego

skrzynie w audi nie były tak mocne srednio wytrzymywały ok 300 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj oleju sie nie wymienia

do nie których skrzyn aby wymienic olej trzeba sciagać cała skrzynie co za tym idzie mase siana.

jesli to zrobi partacz to masz po skrzyni.jesli nie masz widocznych wycieków to lepiej zostaw.

Nie pisz wiecej prosze takich rzeczy... wprowadzasz tylko ludzi w blad.

W TIPie jak najbardziej nalezy wymieniac olej co 60-90k km (wedle uznania i sposobu eksploatacji auta).

Dobry warsztat doradzi Ci sposob wymiany i przedstawi cala procedure.

Ludzie wymieniaja olej w TIPie pierwszy raz nawet powyzej 200-300k km i skrzynie zyja, a bardzo czesto to jest juz ostatni moment na taki "serwis" skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze audi ma takie zalecenia ale np ford takich zalecen nie ma, wymienia sie tam olej jak jest duzy ubytek lub uszkodzenie skrzyni autoamtycznej ale najczesciej jest demontaż skrzyni co kosztuje..

dlatego zazwyczaj sie niewymienia oleju moze sie zagalapowałem i myslalem o skrzyniach w których tego nie robi sie co 60 tys. bo sa tak skonstruowane. audi ma widocznie inne technologie moze i dobrze bo kto smaruje ten jedzie

jesli kogoś wprowadziłem w bład to przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audi nie wskazuje wymiany oleju w tiptronicach. jednak uzytkujac taka skrzynie wymienialbym olej co 100.000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...