Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] lozyska czy wahacz


warius

Rekomendowane odpowiedzi

witam. am w moim autku taki problemik a mianowicie huczy (czlapie ) mi jakby kolo lewe przednie. kupilem nowe opony i myslalem ze to moze ktoras jest walnieta ale podnosze autko i ruszam kolem a tu lekki luz. dodam ze jak ruszam kolo poziomo tzn przod auta-tyl to tak sie dzieje,a gora dol nic sie nie dzieja. gadalem z mechanikiem mi powiedzial mi ze jak na boki to raczej nie lozysko tylko ktorys z wahaczy bo lozysko to zawsze gora dol. on dopiero mi to obejzy ale pare opini by nie zaszkodzilo.ak jade to lekko sluchac jakis szum czy tzw czlapanie ale narazie lekko. aha i jaki koszt tego dziadostwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak łożysko ma luzy to zaczyna się grzać i możesz łatwo wyczuć różnice w temperaturze prawej i lewej piasty po dłuższej jeździe. Piszesz o efekcie człapania którego przyczyna może być również przegub zobacz na jego gumową osłonę czy nie masz na niej smaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas praktycznie to slychac taki szum ,czlapanie. narazie nie jest to b.glosnie ale slychac to a na niektorych rodzajach asfaltu nawet wyraznie to slychac.jeszcze sprobuje zmienic oponki na zimowe bo teraz mam nowki conti ale to maloprawdopodobne aby to byly opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy od rodzaju asfaltu to raczej jest to szum od opon.

Jaką masz szerokość opon i konkretnie model?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podnieś auto (np. na lewarku) i pokręć kołem, jeżeli coś słychać, to będzie to łożysko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz pojezdzic po kilku "znawcach" i skonfrontowac opinie/diagnozy.

Jak juz dojdzie do ew. wymiany lozyska - nie oszczedzaj i wymiena oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy moze tak przenosic sie dzwiek tego czlapania czy jak to nazwac z tylu na przod. jak pokreci sie tylnim prawym kolem to slychac takie nierownomierne dzwieki taki szmer, ale jak jade to dalbym leb urwac ze to przod od kierowcy, fachman powiedZial mi ze ten luz ktory ja wyczulem to dlatego ze blokada kiery lapla a u niego juz tego nie moglem wyczuc jak sprawdzalismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie czy moze tak przenosic sie dzwiek tego czlapania czy jak to nazwac z tylu na przod. jak pokreci sie tylnim prawym kolem to slychac takie nierownomierne dzwieki taki szmer, ale jak jade to dalbym leb urwac ze to przod od kierowcy...

Kiedyś miałem taki przypadek, wydawało mi się że szumi z przodu, sprawdziłem przód i wydawało sie OK. Wziąłem ojca na przejażdżkę a on odrazu że to szumi któryś tam tył. Nawet się kłociłem z nim - co on tam z tyłu słyszy :) ale miał rację. Ale poza tym przypadkiem nie miałem nigdy zmyłek, jak któreś koło huczało to je słyszałem.

Trzeba było zrobić lota z mechanikiem żeby posłuchał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sie bujalismy. pierwsze podnieslismy autko i krecenie kolami i tylnie prawe ma lekki szum ktory slychac ale jak jak jade to wydaje mi sie ze to przod. ja podnosilem pod domem i przod mi chodzil lekko(byl luz ) ale u mechaniora nie bylo na przodzie luzu.. a jak mu gadalem to mowil ze moglo zblokowac kierownice i byl luz wtedy. chyba sie zapakuje na tyl i zrobie jazde jako pasazer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...