Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

drgania, falujace obroty na jalowym

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , widze ze watek juz wiele razy poruszany, natomiast z mojej strony to wyglada tak ze po zejsciu ze ssania stoi normalnie (ok 750) a gdy silnik sie nagrzeje obroty spadaja praktycznie do 500 i faluja (500-600)czemu towarzysza drgania. Wymienilem cewke i swiece adaptowalem i czyscilem przepustnice nic nie pomaga. na Vag niema bledow. Stwierdzili ewidentne wypadanie zaplonu. czym moze byc spowodowane ?? Jakies pomysly??

Opublikowano

Sprawdź zaworek odpowietrzenia skrzyni korbowej. Jak jest padnięty to takie objawy występują.

Opublikowano

Sprawdź wszystkie wężyki podciśnienia, odmy, ezektor.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

witam mam podobny problem i pytanie jak poradziłeś sobie z tym ?

Opublikowano

Witam , widze ze watek juz wiele razy poruszany, natomiast z mojej strony to wyglada tak ze po zejsciu ze ssania stoi normalnie (ok 750) a gdy silnik sie nagrzeje obroty spadaja praktycznie do 500 i faluja (500-600)czemu towarzysza drgania. Wymienilem cewke i swiece adaptowalem i czyscilem przepustnice nic nie pomaga. na Vag niema bledow. Stwierdzili ewidentne wypadanie zaplonu. czym moze byc spowodowane ?? Jakies pomysly??

Jeżeli spadają do 500 to wina przepustnicy. Sprawdź czy jest luz na talerzyku.

Druga sprawa widzę że masz gaz, mogły się posypać mapy pb od gazu. Pojezdzij trochę na benzynie :wink:

Opublikowano

ja nie wytrzymałem i rozkręciłem cały dolot odmy itd

odmy były zawalone do połozy przekroju, podciśnienia nawet niezłe

przepustnica oczywiście upaprana, odkręciłem ją od kolektora bez odpinania węży wodnych i wyczyściłem na ile miałem dojście

u mnie akurat jak idzie ten plastik do przepustnicy(taka trąba łącząca się potem z filtrem, ale ta przy samej przepustnicy w której jest czujnik temperatury) był nierówno nałożony przez co podwinęła się uszczelka i myślę że wpuszczało dużo lewizny

poskręcałem wszystko i o dziwo chyba jest coś lepiej jeśli chodzi o drgania, wywaliło jeszcze checka bo by nie był sobą jakby nie wywalił, ale tak czy inaczej jest trochę lepiej. Nie robiłem adaptacji przepustnicy także pojeżdżę trochę i zobaczę czy będzie jeszcze lepiej, pod koniec tygodnia będę miał dostęp do kabla to też zczytam czemu tego checka wywaliło

no i d*pa, znowu falują i auto drga

jeszcze zauważyłem, że jak jadę powoli na 5, tzn toczę się to słyszę jakiś dziwny dwięk czy coś, jak dodam gazu jest ok, mam w planie rzucić okiem na poduszki pod skrzynią i silnikiem

Edytowane przez gieras1988

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

odłącz akumulator na jakiś czas, zakręć gaz i zrób jakies 100km na samej benzynie i zobacz czy problem występuje. u mnie problemem był właś nie gaz, jeden wtryskiwacz nie wyrabiał i rozjeżdżały się mapy. po regeneracji wtryskiwaczy i odpowiednim strojeniu, wymianie świec było ok. faluje o jakieś 10-20 obr/min co dla tego silnika chyba jest normalne.

Opublikowano

odłącz akumulator na jakiś czas, zakręć gaz i zrób jakies 100km na samej benzynie i zobacz czy problem występuje. u mnie problemem był właś nie gaz, jeden wtryskiwacz nie wyrabiał i rozjeżdżały się mapy. po regeneracji wtryskiwaczy i odpowiednim strojeniu, wymianie świec było ok. faluje o jakieś 10-20 obr/min co dla tego silnika chyba jest normalne.

dobry pomysł z tym pojeżdżeniem na benzynie, po wypłacie wypróbuję sam, ale czy to możliwe jak mam nowy gaz na Hanach który przejechał około 2000km dopiero ? niby wtryski dobre, ale gazownik powiedział że mam taki sobie komputer, Zenit czy coś takiego

Opublikowano

odłącz akumulator na jakiś czas, zakręć gaz i zrób jakies 100km na samej benzynie i zobacz czy problem występuje. u mnie problemem był właś nie gaz, jeden wtryskiwacz nie wyrabiał i rozjeżdżały się mapy. po regeneracji wtryskiwaczy i odpowiednim strojeniu, wymianie świec było ok. faluje o jakieś 10-20 obr/min co dla tego silnika chyba jest normalne.

dobry pomysł z tym pojeżdżeniem na benzynie, po wypłacie wypróbuję sam, ale czy to możliwe jak mam nowy gaz na Hanach który przejechał około 2000km dopiero ? niby wtryski dobre, ale gazownik powiedział że mam taki sobie komputer, Zenit czy coś takiego

odłącz akumulator na jakiś czas, zakręć gaz i zrób jakies 100km na samej benzynie i zobacz czy problem występuje. u mnie problemem był właś nie gaz, jeden wtryskiwacz nie wyrabiał i rozjeżdżały się mapy. po regeneracji wtryskiwaczy i odpowiednim strojeniu, wymianie świec było ok. faluje o jakieś 10-20 obr/min co dla tego silnika chyba jest normalne.

dobry pomysł z tym pojeżdżeniem na benzynie, po wypłacie wypróbuję sam, ale czy to możliwe jak mam nowy gaz na Hanach który przejechał około 2000km dopiero ? niby wtryski dobre, ale gazownik powiedział że mam taki sobie komputer, Zenit czy coś takiego

Możliwe, jeżeli gazownik źle wystroil instalacje. Zenit jest dobrym sterowników. Zenit jest dobrym sterowników i jeżeli gazownik mówi ze tu jest problem, to wg mnie problem jest ale z gazownikiem :) jaki masz reduktor?

Możliwe tez ze jest jakas usterka w aucie. Podlacz kompa, sprawdź błędy, sondy lambda, zainteresuj sie tez ezektorem ;)

Opublikowano

ezekator wymieniłem, no sondy tak, ale walcze z systemem na komputerze żeby kabel odpalić bo chcę zrobić logi sond

może to jakiś stary Zenit bo nei jest podłączony do sond co jest dziwne wg mnie przy tak skomplikowanym motorze, no i fakt może ten gazownik...

nie wiem jaki reduktor :/

Edytowane przez gieras1988

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam.podpinam sie pod temat.Mianowicie falują mi obroty po dodaniu gazu i puszczeniu a nastepnie sie ustatkują na 850 i jest ok.A chodzi o to że po włączeniu klimy to jest masakra pływają jak szalone a ostatnio to nawet auto gaśnie gdy jest gorąco na dworze.Byłem na gazowni-podpinali sie i katem ucha uslyszalem o zbyt duzej temp. gazu(nie wiem czy to ma cos wspólnego)ale na benzynie też mi falują.I autko sie muli jakby mialo z 70km po włączeniu klimy..Myślę że przepustnica by tak nie muliła.Odma i podciśnienie zrobiłem,sondy nie mogę wykręcić by podmienić :(.Błędy usunięte i nie ma żadnego,kiedyś był o składzie mieszanki-ale mysle ze to od różnicy paliwa bo teraz mi nie pokazuje go.Co myślicie o tym??

Edytowane przez killer92

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.