Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana foteli z mechanicznej regulacji na elektryczną


pacos

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas zmiany foteli, które mają tylko mechaniczną regulację (dźwigienki) na te, które mają elektryczne lędźwie potrzeba coś dorabiać, puszczać jakieś dodatkowe zasilanie albo coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele elektryczne mają instalację która gdzieś musi być wpięta. Zobacz jakie masz kostki i czy gdzieś są od nich pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mysle, ze przy fotelach bedzie normalnie wiązka, ale gdzie ja wpiąć jak u mnie regulacja nie byla elektryczna?

wiem, ze zadaje glupie pytania, ale troche czarna magia to dla mnie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie inna kostka poduszek i musisz sobie zrobić wiązkę do zasilania foteli. Kostkę tą czerwoną, którą teraz masz wpiętą w fotel z jednym kablem odcinasz, kupujesz w ASO 4 żeńskie piny (koszt ok. 10 zł) zarabiasz na nowe kablach, które ciągniesz pod wykładziną podłogi najlepiej w oryginalnych korytkach i podłączasz do plusa stałego albo po stacyjce, najlepiej przygotować gniazdo bezpiecznika w skrzynce. Masę łapiesz do karoserii na jednym z oczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorzej brzmi niż wygląda w rzeczywistości:) jakieś 3 godziny pracy nie więcej jeżeli jesteś wyposażony w materiały i narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno pytanie, czy jak zmieniam fotel z takiego http://img26.olx.pl/images_tablicapl/138384307_2_644x461_fotel-fotele-kanapa-audi-a4-b5-lift-dodaj-zdjecia.jpg na taki http://img19.olx.pl/images_tablicapl/133083787_8_644x461_a4-b5-bose-19tdi-automat-kubelki-2000-r-_rev003.jpg to wtyczka od podpięcia poduszek z foteli będzie taka sama i bedzie pasować?

Pytam o to ponieważ ostatnio zmieniałem kierownicę i mimo ze stara wyglądała identycznie jak nowa, rozniły się tylko tym ze jedna byla obszyta skórą a druga nie to poduszki miały rózne wtyczki tak, że nie podpiąłbym nowej poduszki do starej kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczka poduszki przy fotelu sterowanym elektrycznie jest inna-trzeba zalutować nową albo zarobić z nowych elementów z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to z tymi poduszkami mnie zmartwiliście...

Rozumiem, że jak nie podlącze ich to po włączeniu zapłonu wyskoczy mi błąd airbag i wtedy żadna nie działa?


Gosc który sprzedaje mi fotele mówi ze powinna wtyczka od poduszki pasować skoro jest ten sam rocznik obu aut bo od el ledzwi jest puszczony inny kabel a od poduszek to samo, nie ma racji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech zrobi zdjęcie wtyczki albo chociaż powie jaki ma kształt. W fotelach z elektrycznym sterowaniem jest wtyczka prostokątna, w fotelach z regulacją manualną jest wtyczka półokrągła na pewno w przedliftach, może w polifcie nie było różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie więc operacje zamiany foteli wykonana i wtyczki airbagów są takie same w tych fotelach (rocznik obu aut 99).

Teraz tylko pozostaje podpiąć el. ledzwia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowa wiązka na forum znajdziesz pewnie do 50 zl , wystarczy wpiąć w fotele, plus i minus i tyle ze przydałoby się pociągnąć wiązkę pod dywanem

Albo zrobić własną wiązkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...