Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Przestało działać podświetlenie zapalniczki i popielniczki


pch7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki mały problem w aucie przestało mi siwciec podświetlenie zapalniczki i popielniczk :wallbash:i a wszystko inne sie swieci i mam takie pytanie czy to bezpiecznik czy cos na kablach prosze :notworthy: o jakąś :notworthy: podpowiedz :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośnie żarówki, bo wyjąłem popielniczkę wraz z gniazdem zapalniczki, ale tam jakaś nietypowa żarówka w dziwnej plastikowej oprawce. I teraz nie wiem jaką żarówkę tam można wsadzić aby to naprawić. Ktoś ma jakieś sprawdzone patenty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a więc tak :

- żeby wyjąc ta żaróweczke musisz rozebrać całą zapalniczke ( jak wyjmiesz popielniczke z zapalniczką to musisz wypchnąc na zawnątrz cały układ który podgrzewa zapalniczke wyjmujesz t w tym kierunku tak jak wyjmujesz apalniczke wcześniej od środka przyciskają 2 pomarańczowe blokadki które trzymają ten cały układ po tem zosatnie ci w środku plastik któy przenosi światło dookoła wejścia zapalniczki razem z tą nietypową żaróeczką z obudową to wszystko także wyciągasz w kierunku tak jkabyś wyciągał zapalniczke tylko patrz na odpowiednie nacięcia ponieważ jest tylko jedna możliwośc wyjęcia tego plastiku )

- jak już będziesz miałw ręku żaróweczke razem z tą śmieszną obudową to możesz spróbować rozebrać to na części pierwsze i mi się udało wyjąłem samą żaróeczke i kupiłem w sklepie drugą za 1zl i wstawiłem ale już nie udąło mi się wszystko wstawić tak jak trzeba i poświeciłą tylko kilka dni bo nie wszystkie styki żaróweczki stykały tak jak trzeba i się przpaliła !!

- najlepsze rozwiązanie to zamówić w ASo taką żaróweczke razem z tą jeje śmieszną obudową ja zapłaciłem 10zl za wszystko

- jak juz odbierzesz żaróeczke starczy założyć w odpowiednie miejsce i wszystko poskładać w odwrotenj kolejności

uff ale się rozpisałem :) ale mam nadzieje że pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą żaróweczkę kupiłem na stacji benzynowej za 1 zł, delikatnie wyjąłem z tego plastyku starą żarówkę (druciane wąsiki żarówki są przylutowane do blaszek obudowy, ale da się je wyjąć bez uszkodzenia) i włożyłem nową odpowiednio doginając wąsy. Działa, obeszło się bez ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

a więc tak :

- żeby wyjąc ta żaróweczke musisz rozebrać całą zapalniczke ( jak wyjmiesz popielniczke z zapalniczką to musisz wypchnąc na zawnątrz cały układ który podgrzewa zapalniczke wyjmujesz t w tym kierunku tak jak wyjmujesz apalniczke wcześniej od środka przyciskają 2 pomarańczowe blokadki które trzymają ten cały układ po tem zosatnie ci w środku plastik któy przenosi światło dookoła wejścia zapalniczki razem z tą nietypową żaróeczką z obudową to wszystko także wyciągasz w kierunku tak jkabyś wyciągał zapalniczke tylko patrz na odpowiednie nacięcia ponieważ jest tylko jedna możliwośc wyjęcia tego plastiku )

...i wszystko poskładać w odwrotenj kolejności

To kompletnie nie potrzebne, można tak tylko uszkodzić zapalniczke.

Wystarczy wyjąć całą popielniczke wraz z zapalniczką, odpiąć kostkę, a żarówka wraz z jej śmieszną obudową wysuwa się w kierunku odwrotnym do otwierania popielniczki (na chłopski rozum w strone silnika :tongue4:) Foto poniżej :naughty: na zdjęciach widać jakbym podważał ją, ale u mnie wyszła siłą moich rąk :naughty: Problem był z kostką a że jestem człowiekiem niecierpliwym i impulsywnym to po prostu kostke wyrwałem :kox::polew:

p1000716.jpg

w800.png

p1000718.jpg

w800.png

p1000726.jpg

w800.png

p1000729.jpg

w800.png

p1000730.jpg

w800.png

p1000731.jpg

w800.png

p1000733.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe....

mi też kiedyś takowa się przepaliła...wymontowałem to tak jak widać wyżej, wyjąłem żarówkę z obudowy, dokupiłem (koszt 0,20zł) i zmontowałem ponownie! Działa do dziś!!!

Pozdrawiam!

A zapalniczkę podważamy od dołu i wyciągamy do siebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...