Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

01403 - Glass-Break Sensors; Rear- gdzie zlokalizowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakiś czas temu skanując komputer wyskoczyłmi błąd:

01403 - Glass-Break Sensors; Rear
011 - Open Circuit
Freeze Frame:
Fault Status: 01101011
Fault Priority: 2
Fault Frequency: 1
Reset counter: 254
Mileage: 189672 km
Time Indication: 0
Date: 2014.07.29
Time: 16:04:19

Czy ktoś sie z tym spotkał? Jeżeli tak to jak to rozwiązac i gdzie znajduje się ten czujnik. Dodam ze usuwanie błędu nic nie daje.

Zauważyłem ze od czasu wystąpienia tego błędy przy zamknięciu auta dioda w drzwiach po kilku mignięciach zapala sie na jakieś 30s a poźniej znów miga jak zwykle.

Opublikowano

nie chodzi czasem o czujnik zbicia tylnej szyby ?

Opublikowano
  • Autor

...no właśnie chodzi... jakieś pomysły?

Opublikowano

jego dawali chyba do drzwi tylnich albo w lampce na środku z przodu.

ale podejrzewam prędzej wiązkę do drzwi

Opublikowano

Ja mam to samo ale umnie pojawiło sie po tym jak przyciemnialem szyby w sumie firma mi to robil...chodzi chyba o 2 tylne szybki(avant) tak mi sie wydaje ale jeszcze niemialem czasu ściągnąć tapicerek i sprawdzic czy tam cos nielaczy...

Opublikowano
  • Autor

Ja właśnie miałem przyciemniane szyby jakos tak w okolicach pojawienia sie błędu. A to ciekawe... :eusathink:

Może ktoś ma schemat odnosnie tego gdzie sie znajduje ten czujnik i jak sie do niego dobrac?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam

Mam ten sam błąd może Kolega zlokalizował gdzie są te czujniki i jak pozbyć się błędu bo alarm mi szaleje :-) ?

Pozdrawiam

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Odświeżę, bo znalazłem taki błąd u siebie, a w necie nie widzę rozwiązania. Ktoś się spotkał z takim błędem i udało mu się rozwiązać? Również mam przyciemnione szyby z tyłu.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam,

Borykam również się z błędem 01403 błąd pojawił się z czasem wcześniej w VCDS go nie widziałem więc w końcu rozebrałem osłonę tylnej klapy (kombi) i znalazłem coś takiego w formie ścieżek na szybie przy wycieraczce zmierzyłem ich oporność i mają jakąś kosmiczną czyli 2,2 megaoma :

20160503_164159.jpg

ścieżki zakończone są złączem :

20160503_164148.jpg

z tego złącza jeden kabelek to masa drugi idzie do modułu komfortu wtyczka E T32d PIN 21 (szara wtyczka poniżej):

20160503_164049.jpg

Zmierzyłem kable i jest przejście od wtyczki do modułu :-(

w związku z tym mam pytania:

Czy to na pewno jest czujnik zbicia szyby ?

Czy oporność tych ścieżek powinna być tak duża ?

Czy jest tylko jeden taki czujnik czy szyby boczne te małe też mogą mieć czujnik zbicia w tej formie ?

Co jest na pinie 21 w module komfortu w tej wtyczce ?

liczę na Waszą pomoc nie poddam się tak łatwo :-)

Dodam że jak odłączyłem to złącze załączyłem alarm i sprawdziłem w VCDS to nie przybył żaden dodatkowy błąd.


Witam,

Borykam również się z błędem 01403 błąd pojawił się z czasem wcześniej w VCDS go nie widziałem więc w końcu rozebrałem osłonę tylnej klapy (kombi) i znalazłem coś takiego w formie ścieżek na szybie przy wycieraczce zmierzyłem ich oporność i mają jakąś kosmiczną czyli 2,2 megaoma :

20160503_164159.jpg

ścieżki zakończone są złączem :

20160503_164148.jpg

z tego złącza jeden kabelek to masa drugi idzie do modułu komfortu wtyczka E T32d PIN 21 (szara wtyczka poniżej):

20160503_164049.jpg

Zmierzyłem kable i jest przejście od wtyczki do modułu :-(

w związku z tym mam pytania:

Czy to na pewno jest czujnik zbicia szyby ?

Czy oporność tych ścieżek powinna być tak duża ?

Czy jest tylko jeden taki czujnik czy szyby boczne te małe też mogą mieć czujnik zbicia w tej formie ?

Co jest na pinie 21 w module komfortu w tej wtyczce ?

liczę na Waszą pomoc nie poddam się tak łatwo :-)

Dodam że jak odłączyłem to złącze załączyłem alarm i sprawdziłem w VCDS to nie przybył żaden dodatkowy błąd.

Tymczasowo problem rozwiązany czujnik został wykodowany :-)

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Jakieś inne rozwiązania?

Jak to wykodować?

Pojawiło się u brata po przyciemnieniu szyb.

Opublikowano

Jakieś inne rozwiązania?

Jak to wykodować?

Pojawiło się u brata po przyciemnieniu szyb.

Witam,

Niestety mój kabelek tego nie ogarniał wykodował to znajomy który posiada oryginałaz tego co widziałem wystarczy odhaczyć w 46: Central Conv czujnik zbicia tylnej szyby :-) jest to w podpowiedziach kodowania.

Może inni Koledzy pomogą.

Pzdr.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.