Treść opublikowana przez Papik00
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
W którym bloku można sprawdzić synchronizację?[/quote https://youtu.be/ez4S-4wicUg umnie tez wszystko śmiga jak trzeba...ale sprawdź sobie vagiem jaka masz synchronizację rozrządu.niby nic a moze mieć duże znaczenie jeżeli masz duża odchyłke.. Umnie tylko 0.6 stopnia wiec chyba tak zostawię bo to tylko jakies 0.5 mm umnie tez wszystko śmiga jak trzeba...ale sprawdź sobie vagiem jaka masz synchronizację rozrządu.niby nic a moze mieć duże znaczenie jeżeli masz duża odchyłke..Umnie tylko 0.6 stopnia wiec chyba tak zostawię bo to tylko jakies 0.5 mm W silniku masz pomiary rozszerzone i tam pod nr. 191 jest kąt synchronizacji.Umnie jest pod numerem 270 w advanced measuring bloks
-
2.0 TDI CR 170HP przyśpiesza od 2300rpm i ma podwyższone obroty
A mam podobnie ale obroty 800 czyli norma..one sumie zauważyłem to dopiero po wymienie rozrządu..ale on napewno dobrze zrobiony sprawdzałem kat synchronizacji i jest 0.6-0.8stopnia
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Witam.Ja zmienialem w swojej w ostatni weekend CAHA 182k i powiem ze wszystko wyglądało jeszcze w miarę w porządku...moze dlatego ze większość tras robię na autostradach ale i tak byłem miłe zaskoczony..zero pęknięć luzów na rolkach czy co kolwiek.jedyna rzecz to widać było ze pasek na napinaczu jest luźniejszy(ok.1cm w lewo od punktu środkowego) ale wszystko poszło na wymianę..Gates cały zestaw 7godzin z rozbieraniem przodu... dodam ze jestem lakiernikiem a nie mechanikiem chociaż lubię podłubać.. Synchro sprawdzane vagiem po złożeniu wykazało 0.6-0.8 stopnia wiec niejest złe chociaż moze poprawie za dwa tygodnie jak pojeżdżę...wiem ze najlepiej 0.0 ale chyba mieszczę sie w normie...
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Chodzi wszystko ok muszę tylko mała korektę zrobić na rozrządzie bo jest 0.6(sprawdzane vagiem) a powinno byc 00 tak słyszałem ale póki co różnica niewyczuwalna. Robił ktoś z was korektę?? Czy to chodzi o wszystko czyli wał korbowy i wałek plus pompa czy korekta tylko na wałku i pompie??
-
2.0TDI 177km CGLC ustawienie wałka rozrzadu i pompy
Hej ja dzisiaj tez zmieniałem w swojej 183tys.rozrzad po ściągnięciu był jeszcze w dobrym stanie ku mojemu zdziwieniu,rolki,pompa wody,pasek niepopekany.ale zrobiłem wymianę tak jak podaje program Haynes Pro.instrukcja w zestawie Gates bo taki założyłem,kierowałem sie tez filmikiem na you tube, wszystko sprawdzałem po kilka razy by mieć pewność ze nic nieprzegapilem..wszystko poszło w miarę gładko....ale po odpaleniu bez osłon silnika itp.i po dodaniu gazu usłyszałem dość głośne cykanie pompy wysokiego ciśnienia,niewiem czy wczesniej tak było....na wolnych cisza.. auto po jeździe próbnej chodzi jak zegarek podczas jazdy nic niesłychac..wczesniej nidy wsumie niezwracalem na to uwagi ale, wiem ze napewno wszystko dobrze poskładane wiec możliwe ze taki dźwięk był wczesniej..dodam ze błędów tez żadnych niepokazuje na vagu.jutro przejadę sie autostrada to będę wiedział więcej czy coś sie zmieniło...czy miał ktoś podobny przypadek?? Sprawdzałem dzisiaj synchronizację vagiem i na wolnych jest 0.6 po dodaniu gazu dochodzi max 0.86 czy to mieści sie w normie czy musi byc 00??
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
No to trochę mnie uspkoiłeś dzięki za szybką odpowiedz..bo juz sie bałem ze coś złe zrobiłem i na nowo będzie trzeba wszystko rozbierać....pojeżdżę dzisiaj trochę to napisze wieczorem czy wszystko w normie.Pozdro
-
Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR
Hej ja dzisiaj tez zmieniałem w swojej 183tys.rozrzad po ściągnięciu był jeszcze w dobrym stanie ku mojemu zdziwieniu,rolki,pompa wody,pasek niepopekany.ale zrobiłem wymianę tak jak podaje program Haynes Pro.instrukcja w zestawie Gates bo taki założyłem,kierowałem sie tez filmikiem na you tube, wszystko sprawdzałem po kilka razy by mieć pewność ze nic nieprzegapilem..wszystko poszło w miarę gładko....ale po odpaleniu bez osłon silnika itp.i po dodaniu gazu usłyszałem dość głośne cykanie pompy wysokiego ciśnienia,niewiem czy wczesniej tak było....na wolnych cisza.. auto po jeździe próbnej chodzi jak zegarek podczas jazdy nic niesłychac...wydaje mi sie ze te pompy tak maja.bo to dźwięk napewno Z pompy wysokiego ciśnienia..wczesniej nidy wsumie niezwracalem na to uwagi ale, wiem ze napewno wszystko dobrze poskładane wiec możliwe ze taki dźwięk był wczesniej..dodam ze błędów tez żadnych niepokazuje na vagu.jutro przejadę sie autostrada to będę wiedział więcej czy coś sie zmieniło...czy miał ktoś podobny przypadek??
-
2.0 TDI 143KM słychać jak by lekkie cykanie podczas dodawania gazu
Hej ja dzisiaj tez zmieniałem w swojej 183tys.rozrzad po ściągnięciu był jeszcze w dobrym stanie ku mojemu zdziwieniu,rolki,pompa wody,pasek niepopekany.ale zrobiłem wymianę tak jak podaje program Haynes Pro.instrukcja w zestawie Gates bo taki założyłem,kierowałem sie tez filmikiem na you tube, wszystko sprawdzałem po kilka razy by mieć pewność ze nic nieprzegapilem..wszystko poszło w miarę gładko....ale po odpaleniu bez osłon itp.mam tak samo jak ty dźwięk cykania i to dość mocny w garażu przy otwartej klapie...na wolnych cisza..identycznie jak ty auto po jeździe próbnej chodzi jak zegarek podczas jazdy nic niesłychac...wydaje mi sie ze te pompy tak maja.bo to dźwięk napewno Z pompy wysokiego ciśnienia..wczesniej nidy wsumie niezwracalem na to uwagi ale, wiem ze napewno wszystko dobrze poskładane wiec możliwe ze taki dźwięk był wczesniej..dodam ze błędów tez żadnych niepokazuje na vagu.jutro przejadę sie autostrada to będę wiedział więcej czy coś sie zmieniło...
-
Błąd kolektora ssącego P201500
Jesem właścicielem 2.0 tdi CAHA 170km i niejestem pewny czy ja tez mam klapy czy nie??jeszcze nic sie niedzieje ale chciałbym wiedzieć jeśli ktoś mi może udzielić odpowiedzi...szukając trochę na Google wychodzi na to ze jedne maja a drugie nie niewiem od czego to zależy...???
-
Wymiana żarnika D3S Bixenon w A4 B8
Ale jak sprawdzic czy żarówka czy przetwornica do wymiany???
-
Wymiana żarnika D3S Bixenon w A4 B8
Ok sprawdzę jutro co tam mam....a mozna jakos to sprawdzic??
-
Wymiana żarnika D3S Bixenon w A4 B8
Ja mam taki Sam problem dzisiaj prawy xenon zgasl ale jak wylacze I wlacze to znowu Pali sie na jakis czas..czy to napewno zarniki i jakie sa originalne wie ktos?? Z góry dziekuje
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Witam Panowie mam pewien problem przy ruszaniu z 1 biegu wyczuwalne sa drgania czasem mniej czasem wiecej jeśli ruszam dodawajac wiecej gazu drgań niema...niewiem czy to dwumas czy jakieś łozysko..miał ktos moze podobny problem?? Byłem w Aso (Anglia ) ale powiedzieli ze bez rozbierania niewiedza Co moze byc przyczyna..dodam ze samochod pracuje normalnie na każdym biegu tylko te drgania...przy ruszaniu
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Hej wiec zrobiłem tak jak pisze wrclaguna ale nic niepomoglo ale doszedłem do tego ze.... Jeśli w 08 KLIMA w Byte 1 odznacze bit 4 z 1 spowrotem na 0 to wszystko zaczyna działać( prawie) bo timer po ustawieniu na wentylację niewlacza sie o danej godzinie..a do tego jeszcze blad na 56 Radio 01043-control module,incorect software version czy mozna jakos zrobić update z kad to ściągnąć radio Symphony 3 :/
-
01403 - Glass-Break Sensors; Rear- gdzie zlokalizowac?
Ja mam to samo ale umnie pojawiło sie po tym jak przyciemnialem szyby w sumie firma mi to robil...chodzi chyba o 2 tylne szybki(avant) tak mi sie wydaje ale jeszcze niemialem czasu ściągnąć tapicerek i sprawdzic czy tam cos nielaczy...
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Panowie mam problem..dzisiaj odnlokowalem wentylację auta tak jak w opisie czyli: 56 Radio-longcodnig07-Byte8 bit2 z 0 na 1 08Auto hvce-longcoding07-byte1 bit3 z 0 na 1 oraz bit4 z0 na 1 wszystkie kodowania przyjęte mmi zresetowane (Symphony)na wyświetlaczu pojawiło sie wszystko co ma ale 3 pozycje podświetlane sa na szaro w sumie te ktore były dostępne wczesniej czyli Auto rec. Synchro Supply heater Wie ktos jak to naprawić albo co zle zrobiłem?? Dodam ze niemam webasto
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Panowie mam problem..dzisiaj odnlokowalem wentylację auta tak jak w opisie czyli: 56 Radio-longcodnig07-Byte8 bit2 z 0 na 1 08Auto hvce-longcoding07-byte1 bit3 z 0 na 1 oraz bit4 z0 na 1 wszystkie kodowania przyjęte mmi zresetowane (Symphony)na wyświetlaczu pojawiło sie wszystko co ma ale 3 pozycje podświetlane sa na szaro w sumie te ktore były tylko wczesniej czyli Auto rec. Synchro Supply heater Wie ktos jak to naprawić albo co zle zrobiłem?? Dodam ze niemam webasto
-
Kodowania w Audi A4 B8 za pomocą VCDS
Witam czy moze ktos mi powiedzieć czy moge zakodować funkcje confort/dynamic/ jeśli mam servitronic??? I jak to zrobić??
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
Umnie 135 Tys.km CAHA 179km. brak wiekszych usterek..auto kupilem 3 mies.temu Na poczatku czasem szarpalo lekko przy ruszaniu myślałem ze 2mas albo lozysko ale jak go trochę (przypalilem) to problem w sumie zniknął czasem jeszcze minimalnie zaszarpie ale nieruszam narazie...oprócz tego wymieniłem selenoid w klapce z paliwa bo sie zacinal...pozdrawiam
-
Jak zablokować EGR
Witam chciałem spytać czy ktos wie jak przy pomocy Vaga VCDS zablokować EGR i czy mozna go poprostu zaslepic??
-
Czujnik zbicia tylnej szyby
Witam mam blad czujniki zbicia tylnej szyby pisze obwód przerwany blad stały dodam ze miałem przyciemnianie szyby ale niejestem pewien czy blad był wcześniej..wie ktos gdzie ten czujnik sie znajduje jak mozna to sprawdzic...??
-
Problem z tempomatem Audi a4 b8 avant 2009 Anglik
Nie niekodowalem...aha wiec najpierw w zegarach?? A potem?? Moze mi ktos napisać jakie liczby trzeba wpisać i gdzie przy kodowaniu zegarów na tempomat oraz cała resztę szukałem wszędzie i niemoge znaleźć HELP byłbym wdzięczny za cała procedurę kodowania... Juz gotowe...problem byl zwiazany z moim programem po podlaczeniu do vcds wszystko poszlo jak po masle..pozdro
-
Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011
To juz zrobione,jutro jade do znajomego ktory am vcds bo ja korzystam z autocom I tu moze byc problem...napisze jutro co wygrzebalem Ok dzieki wszystko dziala problem byl z moim autocomem podlaczylem vcds i w 15 minut wszystko bylo gotowe Dzieki wrclaguna
-
Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011
Dzieki wielkie bede sie bawił jak zrobie to dam znac.. Na kierownicy wywala mi blad 01044 :/
-
Montaż tempomatu w A4 B8 2007-2011
Witam zamontowalem u siebie tempomat 8k0 953502 BK wcześniej był 8k0953502 BJ tylko za cholerę niemoge zakodować zeby to działało moze ktos mi napisać jakie liczby trzeba wpisać i gdzie przy kodowaniu i co po kolei kodowac FIS a potem silnik czy jak??? HELP dodam ze szukałem we wcześniejszych postach ale nigdzie niepisze co pokolei i jak kodowac...z góry dziekuje