Jump to content
IGNORED

Światło przeciwmgielne tył

sebco
 Share

Recommended Posts

Witam.

Nie świeci mi światło przeciwmgielne tylne. Żarówka sprawdzona, przełącznik po załączeniu świeci na pomarańczowo, wtyczka przy żarówkach OK. Przednie halogeny działają bezproblemowo i załączają się z obu przycisków.

Gdzie szukać problemu?

• Upvote 1

Zobacz czy po załączeniu przełącznika w lampie pojawia się napięcie.

pewnie nie skoro żarówka nie świeci a jest dobra. Podpinałem ją bezpośrednio pod 12V

Wypnij wtyczke z tej lampy i sprawdz czy pojawia sie tam napiecie na przeciwmgłowe.

Pytałem bo może napięcie jest a styki na żarówce lub w kostce lampy zaśniedziałe. Jeśli wszystko czyste to kabelki. Bezpieczniki oczywiście sprawdzone?

własnie jakie bezpieczniki bo z niemieckiego jestem noga.Który jest od tylnych przeciwmgielnych

chyba ten:

nr 36 -- 15A -- Reflektory przeciwmgłowe i światła przeciwmgłowe tylne

ale to w ogóle by Ci nie działały skoro przód świeci :kwasny:

zobacz czy dochodzi prąd do kostki i tyle, jak nie dochodzi to szukaj przetartego kabelka.

u mnie w avancie mam w dwóch tylnych lampach założone żarówki od przeciwmgielnych, obie świecą :naughty: także jak masz tylko w jednej, załóż do drugiej i po problemie :banan: o ile do drugiej też dochodzi prąd - sprawdz :naughty:

po drugiej mam zaślepione. Przeciwmgłowe jest pierwsze z góry. A po drugiej stronie zaślepione oryginalnie.

• Upvote 1

po drugiej mam zaślepione. Przeciwmgłowe jest pierwsze z góry. A po drugiej stronie zaślepione oryginalnie.

I tak ma być,nie zmieniaj tego.

Witam,miałeś hak,może został źle zdemontowany miałem to u siebie,okazało się że gość co zdemontował kiedyś hak ucioł wiązke od niego i nie miałem przeciwmgłowedo z tyłu.Zobacz w bagażniku po lewej stronie za tapicerką czy nie masz uciętej wiązki od haka.

Edited by slawi75

Witam,miałeś hak,może został źle zdemontowany miałem to u siebie,okazało się że gość co zdemontował kiedyś hak ucioł wiązke od niego i nie miałem przeciwmgłowedo z tyłu.Zobacz w bagażniku po lewej stronie za tapicerką czy nie masz uciętej wiązki od haka.

hak mam oryginalny odpinany

Podpisami się mam Avanta i nie ma zasilania na wtyczkę. Przełącznik ok.żarówka ok, hak oryginał. Bezpieczniki ok

Podpisami się mam Avanta i nie ma zasilania na wtyczkę. Przełącznik ok.żarówka ok, hak oryginał. Bezpieczniki ok

jest wtyczka do haka

Tak, wersja skandynawska z przejściówka, hak zdejmowany.

Podpinam się do tematu mam ten sam problem co kolega + brak parktronica

Witam

Dziś znalazłem trochę czasu na rozgryzienie mojego problemu brak tylnego światła przeciwmgłowego

Do czego doszedłem?!

Ktoś na forum powiedział że nie ma przekaźników ale się mylił. Naciskając światła przeciwmgłowe przednie słychać klepiący przekaźnik to samo gdy dołączam tylne światła przeciwmgłowe też słychać przekaźnik. Czyli musza być 2 ewentualnie 3 jeśli do haka jest osobny.

Bezpiecznik OK nr 36 15A wyciągam go - gasną światła przeciwmgłowe i kontrolki na klawiszach tych świateł.

Mam oryginalny odpinany hak fabryczny. Sprawdziłem złącze haka, mam złącze 13 pinowe. Zasilanie świateł przeciwmgłowych dla haka załączany jest przyciskiem tylnych przeciwmgłowych.

Pin nr 2 w gnieździe i masa pin nr 3 zasilanie jest OK 12V (test żarówka).

Teraz pytanie gdzie jest zrobiony mostek tylne przeciwmgłowe + hak przeciwmgłowe o ile jest?

Czy też oba idą z przekaźnika/ów zamontowanych w kokpicie za przyciskami od świateł przeciwmgłowych bo tam słychać klepanie przekaźników ?

Nie widać aby gdzieś były kable uszkodzone przy lampie lewej. Po prawej mam też gniazdo i kable ale ta sama sytuacja brak napięcia!

tutaj schemacik nie umiem go rozgryść

https://www.dropbox.com/s/j6vq8f637xtak5u/A4%20B5%20przeciwmgielne.pdf?dl=0

Chociaż temat stary, ale nie widze rozwiązania i mam to samo co i kolega

sebco.

Może kolego odezwie się i opowie jak rozwiazał problem?

Dziękuje

sebco.

Dziękuje

Nie rozwiązałem. Najszybszym działaniem będzie zrobienie mostka z haka do przeciwmgłowego lampy ciągnąc kabelek.

Ale jeśli będziesz miał lepszy pomysł daj znać.

sebco.

Dziękuje

Nie rozwiązałem. Najszybszym działaniem będzie zrobienie mostka z haka do przeciwmgłowego lampy ciągnąc kabelek.

Ale jeśli będziesz miał lepszy pomysł daj znać.

Jak na razie nie odnajduje "haka" . Ale jeżeli dam rady w inny sposób napewno się pochwalę. :grin:

W necie jest dużo wątkow na ten temat, ale żaden nie był rozwiązany. :angry:

A szkoda....

Nareszcie działa.

Wiązka do haka była tak krótko odcięta, że z trudem ją znalazłem.

Połączyłem sz\b+sz\ż i żegnaj ciemność.

Znalazł ktoś ten magiczny mikroprzełącznik odpowiadający za brak przeciwmgielnego ? mam hak i brak światła :( pod lampą nie widze wiązki do haka - sedan

Znalazł ktoś ten magiczny mikroprzełącznik odpowiadający za brak przeciwmgielnego ? mam hak i brak światła :( pod lampą nie widze wiązki do haka - sedan

Też długo szukałem, ale post wyżej....

Też długo szukałem, ale post wyżej....

Nareszcie działa.

Wiązka do haka była tak krótko odcięta, że z trudem ją znalazłem.

Połączyłem sz\b+sz\ż i żegnaj ciemność.

Pomógłbyś laikowi rozkodować ten szyfr ? Mam sedana, pod lewą lampą nie widziałem żadnej wiązki idącej do haka ( czytałem że tam powinna być ). Nic mi nie mówi szyfr sz\b+sz\ż . Byłbym wdzięczny za pomoc.

Dopóki nie znajdziesz wiązki "szyfr" nic Ci nie da. Ale proszę bardzo szaro\biały+szaro\żółty(przewody o takich kolorach połączyć)

Mam inne kolory kabli w wiazce. 2x brazowy, 2x szarobialy, szarozolty, czarnoszary, czarnozielony, czarnobialy, czarnoczerwony, czerwononiebieski, czerwonoszary, czerwonozielony. Wie ktos ktore polaczyc?

Może ktoś pomoże:) Brak światła przeciwmgielnego lewy tył. Brak napięcia na lampie, prawe świeci normalnie, przednie świecą, bezpieczniki ok. Gdzie szukać napięcia od przeciwmgielnego? Kable przy lampie ok. Gdzie znajdę jakoś kostkę do której idą kable? .Audi a4 b6 2004 Anglik brak haka

Edited by Damiyc

Z tyłu przeciwmgielne jest jedno ! Gdyby były dwa wyglądało by to tak jak byś jeździł na hamulcu:)

Wysłane z mojego LG-F320K przy użyciu Tapatalka

Z tego co się orientuję w angliku są dwa zresztą na fisie wyświetla mi brak lewego światła przeciwmgielnego

w gnieździe 13 pin jest obok mikro włącznik który podczas podpięcia przyczepy rozłącza przeciwmgielne w aucie i pewnie tam jest problem

• Upvote 1