Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem z dyskami TOSHIBA


tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolega kupił laptopa Toshiba l-40 -170 i przy instalacji windowsa xp wyskakuje komunikat,że brak sterowników do dysku.Czy ktoś wie w jaki prosty sposób to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą nLite aplikujesz do instalki windy sterowniki SATA dla danego modelu lapa. Wtedy system znajdzie dysk i będzie można normalnie zainstalować XP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w google Windows MX7 jest to wersja okrojona z wielu pierdół XP już ma wbudowane stery SATA i inne. System podczas instalacji nawet nie potrzebuje wpisywania CD key. Używam go juz dosć długo i nie mam zastrzeżeń. :good: tylko nie sciągaj wersji beta :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupił go niedawno i nie ma żadnej płyty(żadnych sterowników).Spróbuje zrobić tak ( Wpisz w google Windows MX7 jest to wersja okrojona z wielu pierdół XP już ma wbudowane stery SATA i inne. )

Ściągam już

Windows MX 7F PL + SP3 ISO i teraz pytanie to się normalnie nagrywa na cd? czy przez jakiś alkohol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to jest obraz płyty wypal go alcocholem, nerem bądź jakimś innym programem obsługujacym wypalanie płyt z obrazu ISO. Ja osobiscie użyłem do tego programu Ultra ISO. A co do braku sterów do laptopa dosć często tak jest że trzeba sciagać ze strony producenta a do toshiby będzie na bank gorzej jest w przypadku jak ktoś poleci na laptopa z marketu np biedronka :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poleci normalnie bo ma dysk SATA a bez sterów co go niby obsłóży jak instalujesz winde masz polecenie zainstaluj sterownik scsi czy jakos tak i bez tego nie ruszy jeśli masz dysk SerialATA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawno nie instalowalem systemu bo korzystam z backupow

ale nie wystarczy zeby zainstalowal XP SP2 lub 3? one juz maja sterowniki SATA

gorzej jak by bylo ustawione w biosie AHCI, wtedy sa problemy ale tak to luz, chyba ze instaluje golego xp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem kompa stacjonarnego na którym instalowałem XP z sp2 ale mimo to podczas instalcaji prosił o dyskietke z sterami SATA bey tego nie widział dysku. Teraz na obecnym kompie nie mam tego problemu a uzywałem tego samego windowsa wiec to ma zalezność też przy sprzecie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam dysk SATA. Też miałem kłopot z instalka na laptopie. Nie mam stacji dyskietek i nie mogłem też zrobić odpowiedniego obrazu.

Wyłaczyłem sata w biosie i poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj w biosie takiej opcji ( lub podobnej, jak nie bardzo sie znasz to lepiej poproś kogoś bo możesz namieszać :) )

"SATA Native Support"

Najlepiej jednak zainstalować sterowniki do SATA. Jak nie masz stacji dyskietek to musisz do instalki dodać te sterowniki za pomocą np. nLite'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...