Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALZ] Wymiana akumulatora, dodatkowy przewód w aku ??


wyspa7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj zdjąłem osłonę podszybia i zauważyłem przy akumulatorze 3-ci przewód wchodzący bezpośrednio do akumulatora.

Normalnie są 2 przewody podpięte po klemy (+) i (-).

Trzeci dodatkowy przewód wchodzi w boku aku przy klemie (+).

Co to jest za przewód, idzie on w okolice komutera na podszybiu i jak w takim razie wygląda wymiana akumulatora na nowy.

Mam teraz akumulator Molla, chyba jest w aucie od nowości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przewód tylko wężyk.

O ile się nie mylę odprowadza gazy z akumulatora, ale gdzie prowadzi to nie sprawdzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest przewód tylko wężyk.

O ile się nie mylę odprowadza gazy z akumulatora, ale gdzie prowadzi to nie sprawdzałem :)

Hmmm. Wężyk z akumulatora ?. Nigdy o takim czymś nie słyszałem :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wtedy z wymianą aku na nowy.

Co robimy z tym wężykiem, bo nowe chyba nie mają takiego wężyka, się nie spotkałem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem ostatnio na Vartę i miała otworki po obu stronach do włożenia tego odpowietrzenia. Konieczne tylko było zdjęcie zaślepki po odpowiedniej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inne akumulatory ale w oryginalnym z ASO i w Mollu są wyjścia na ten wężyk odpowietrzający. Ostatnio wymieniałem u siebie akumulator i kupiłem Moll 85 Ah który miał już plastikową rurkę w postaci kolanka na prawym boku. Zdjąłem ten wężyk ze starego akumulatora i założyłem na końcówkę przy nowym akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konieczność taka, że wężykiem odprowadzany jest wodór który wydziela się w akumulatorze podczas ładowania, a jak wiemy jest gazem łatwopalnym

ale nie w takich ilościach,jakie produkuje aku i w takiej przestrzeni-jest najlżejszym gazem-więc w takiej komorze,jaką jest silnik-szybko znajdzie ujście i go nie będzie :wink4: odpowietrznik-jak sama nazwa wskazuje-odpowietrza,czyli daje ujście-gdyby takie ilości były niebezpieczne-aku byłby w innym miejscu,z dala od potencjalnego zagrożenia :wink4:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak ściągnąć ten przewód? próbowałem go wykręcić ale brakło jednego zwoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...