Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 ALZ] Wymiana akumulatora, dodatkowy przewód w aku ??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

dzisiaj zdjąłem osłonę podszybia i zauważyłem przy akumulatorze 3-ci przewód wchodzący bezpośrednio do akumulatora.

Normalnie są 2 przewody podpięte po klemy (+) i (-).

Trzeci dodatkowy przewód wchodzi w boku aku przy klemie (+).

Co to jest za przewód, idzie on w okolice komutera na podszybiu i jak w takim razie wygląda wymiana akumulatora na nowy.

Mam teraz akumulator Molla, chyba jest w aucie od nowości.

Pozdrawiam

Opublikowano

To nie jest przewód tylko wężyk.

O ile się nie mylę odprowadza gazy z akumulatora, ale gdzie prowadzi to nie sprawdzałem :)

Opublikowano

To nie jest przewód tylko wężyk.

O ile się nie mylę odprowadza gazy z akumulatora, ale gdzie prowadzi to nie sprawdzałem :)

Hmmm. Wężyk z akumulatora ?. Nigdy o takim czymś nie słyszałem :mysli:

Opublikowano

Odpowietrznik

Opublikowano
  • Autor

A jak wtedy z wymianą aku na nowy.

Co robimy z tym wężykiem, bo nowe chyba nie mają takiego wężyka, się nie spotkałem??

Opublikowano

Ja wymieniałem ostatnio na Vartę i miała otworki po obu stronach do włożenia tego odpowietrzenia. Konieczne tylko było zdjęcie zaślepki po odpowiedniej stronie.

Opublikowano

Nie wiem jak inne akumulatory ale w oryginalnym z ASO i w Mollu są wyjścia na ten wężyk odpowietrzający. Ostatnio wymieniałem u siebie akumulator i kupiłem Moll 85 Ah który miał już plastikową rurkę w postaci kolanka na prawym boku. Zdjąłem ten wężyk ze starego akumulatora i założyłem na końcówkę przy nowym akumulatorze.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

U mnie ten wężyk od odpowietrzania nie chce się dać zdjąć. Nie wiem czy mam go wykręcać czy może wyjąć na siłę??. Jak go mocniej chwyciłem to cos tam chrupało. Nie chciałbym czegoś tam pourywać.

  • 2 lata później...
Opublikowano

a może ktoś wie czy jest konieczność podłączania tego wężyka????

Opublikowano

konieczność taka, że wężykiem odprowadzany jest wodór który wydziela się w akumulatorze podczas ładowania, a jak wiemy jest gazem łatwopalnym

Opublikowano

konieczność taka, że wężykiem odprowadzany jest wodór który wydziela się w akumulatorze podczas ładowania, a jak wiemy jest gazem łatwopalnym

ale nie w takich ilościach,jakie produkuje aku i w takiej przestrzeni-jest najlżejszym gazem-więc w takiej komorze,jaką jest silnik-szybko znajdzie ujście i go nie będzie :wink4: odpowietrznik-jak sama nazwa wskazuje-odpowietrza,czyli daje ujście-gdyby takie ilości były niebezpieczne-aku byłby w innym miejscu,z dala od potencjalnego zagrożenia :wink4:
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ale jak ściągnąć ten przewód? próbowałem go wykręcić ale brakło jednego zwoju

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.