Skocz do zawartości
IGNOROWANY

radio symphony nie graja tylne glosniki i subwofer


posadka

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem jak w temacie glosniki sa ale nie graja nie mam pomyslu co moze byc nie tak odkad sprowadzilem juz nie graly

mam pytanie czy moze byc tak ze vagiem ktos tyl wylaczyl?jesli nie to moze ktos podpowie co moze byc nie tak moze jakies bezpieczniki?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to vag odpada.. bezpieczniki też... wyciągnij radio i raczej nie bedziesz miał je poprostu podłączone tak jak ja miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze fajnie by było jesli to tylko to

czy potrzebuje jakis specjalnych wyjmaków?


ok sprawdze fajnie by było jesli to tylko to

czy potrzebuje jakis specjalnych wyjmaków?

witam

niestety było by za dobrze gdy były by odłączone od radia ale tak nie jest wszystko podłączone jest jak powinno musi byc cos innego moze ktos jeszcze ma jakis pomysł

czekam jak cos na jakies sugestje był bym bardzo wdzieczny

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem taki problem,był u elektrotechnika ten wylutował i wlutował mały czarny układ scalony za około 100 PLN z robocizną i działa. Było to już dość dawno ale gra nadal.możd był to mikroprocesor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto z belgii to tył nie gra bo nie m instalacji

Ma głośniki a nie ma instalacji? A co ma do tego że auto z Belgii?

Kolego rozbierz boczek gdzie jest subwoofer i zobacz czy wszystko podpięte. Pomierz przewody czy coś tam w ogóle dociera z radia. Może być niepodłączone a może w ogóle nie być suba. Pewnie wiesz, że subwoofer jest wzmacniaczem dla tylnych głośników?

A no i zasadnicza sprawa to zobacz czy nie masz w radiu Fader ustawione na sam przód :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

auto z niemiec

glośniki sa z tyłu napewno sub tez choc zamiast zmieniarki jest czytnik płyt od navi choc to nie ma nic z tym wspólnego jak pisał kolega misiek95 trza by było rozebrac boczek z tyłu by dojsc do subwofera i sprawdzic połaczenia chcialem tego uniknac ale widze ze sie nie da i trzeba bedzie sie za to zabrac ustawienie Fader w radio ok

ten temat jest dosc czesto wałkowany w necie i przewaznie wina jest własnie w połaczeniach koło suba a takze ze wzmaczniaczem i jakims przekaznikiem choc miałem cicha nadzieje ze ktos miał podobnie i była to jakias bzdura

dzieki bardzo za pomoc i czeka mnie rozbiórka tyłu innego wyjscia nie ma

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem zakupiłem niedawno audi a4 b5 avant 00 z radiem jvc a podłączony jest obecnie alpine, zakupiłem adapter phonocar wszystko podłączone tak jak trzeba i cisza tylko przednie głośniki grają, rozebrałem dzisiaj boczek bagażnika aby dostać sie do suba noki i wszystkie kostki połączone, wykręciłem głośnik by sprawdzić czy jest sprawny no i grał po podłączeniu do innego auta . No i brak pomysłów co to moze byc, ogólnie po wymontowaniu głośnika zobaczyłem rzekomy wzmacniacz czyli mała płytkę z kabelkami i nic więcej( no chyba ze brak w środku wzmacniacza) czy ma ktoś pomysł co z tym fantem zrobic ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Częstą sprawą niegrania tyłu jest mały przekaźnik znajdujący się w subie na płytce wzmacniacza. Podczas włączania radia powinno słychać kliknięcie w subie. Jeżeli go niema to najczęściej jest przepalona cewka w przekaźniku, przekaźnik służy do podania głównego zasilania na wzmacniacz i go uruchomienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że oni remote połączyli pod wzbudzenie wzmacniacza.

http://carhifi24.pl/katalog/375_adapter___systemy_aktywne__bose.html

Inne radia niż ori

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/289456-Avant---podłączenie-Pioneer-MVH-160UI

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pod warunkiem że oni remote połączyli pod wzbudzenie wzmacniacza.
MarMax Elektronic - ADAPTER - SYSTEMY AKTYWNE / BOSE

To fakt, zapomniałem wspomnieć o tym, pisałem o oryginalnym radiu audi :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że oni remote połączyli pod wzbudzenie wzmacniacza.

MarMax Elektronic - ADAPTER - SYSTEMY AKTYWNE / BOSE

To fakt, zapomniałem wspomnieć o tym, pisałem o oryginalnym radiu audi :facepalm:
Czyli o co chodziz tym remote bo nie czaję. Co do cewki okej, mogła sie przypalić moze faktycznie bo nie ma stuku( czy da sie sama cewkę wymienić)

A jeżeli chodzi o podłączenie no to jedna kostka od zasilania poszła bezpośrednio do radia, 2 kostki ( czyli jedna od przednich głośników + druga chyba od tylnich i suba) poszła do adaptera phonocar, po czym te dwie kostki po połączeniu adaptera poszły jedna kostka do radia do wejścia od głośników + podłączenie od adaptera niebieski kabel od wzmacniacza do niebieskiego kabla od radia do wzmacniacza. Ale została mi jeszcze jedna czerwona kostka z jednym kablem od auta nie podłączona nie wiem od czego ona jest i nie mam juz jej gdzie podlaczyc ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, bo my o tym niebieskim kablu. On po podaniu plusa z radia (remote) daje plus na przekaźnik wzmacniacza i powinno z tyłu tyknac jak radio wlaczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec chyba dobrze zrobiłem podłączyłem niebieski od odptera z niebieskim ( który w radiu odpowiada za wzmacniacz i antenę) wiązka kabli widać ze oryginalna nie mieszana. Wiec moze w tej płytce cewka poszła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki obejrzyj może któryś spalony.

Ale nie bo przekaźnik jak dobry to i tak by tykał prubójac załączyć. Ciężko zdalnie doradzać. Do wzmacniacza prąd idzie innym przewodem z auta, ten niebieski tylko włącza przekaźnik który załącza drugi plus już we wzmacniaczu.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Częstą sprawą niegrania tyłu jest mały przekaźnik znajdujący się w subie na płytce wzmacniacza. Podczas włączania radia powinno słychać kliknięcie w subie. Jeżeli go niema to najczęściej jest przepalona cewka w przekaźniku, przekaźnik służy do podania głównego zasilania na wzmacniacz i go uruchomienia.

Więc jednak chyba ta cewka bo nie chodzi jak powinna, prąd dochodzi i elektryk nie widział innego powodu oprócz cewki, tylko teraz pytanie gdzie ja ją dostanę bo on takiej nie miał i mówił żeby kupić a on założy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale musi być wszystko tak jak na cewce pisze, bo szukając po necie to nie znalazłem nic co dokładnie takie same ma parametry bo na mojej cewce jest tak

EER2C-S12-DC12V

12A/125VAC

24VDC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś taka znalazł jak pisze to by na miejsce ori wlazla. Są różne wielkości gabarytowe tych przekaznikow. Czyli jeden wlezie a drugi nie.

Tobie potrzebny na napięcie cewki zasilania 12 VDC (volt napięcia stalego) i obciazalnosci styków większej lub równej 12A (amper).

Zmień elektryka bo wystarczyło zmostkowac styki przekaźnika żeby było wiadomo czy wzmak działa.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...