Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tylna wycieraczka, tylna szyba


wojtek734

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj zakupiłem audi a4 b5 2.8 quattro (jutro przedstawie samochód na odpowiednim dziale) i mianowicie mam taki problem iż nie działa tylnia wycieraczka, tylni spryskiwacz, zero reakcji na włączanie. Jutro chciałbym rozebrać jakoś tył wycieraczki i zobaczyć czy prąd dochodzi, czy może mi ktoś przedstawić jakiś schemat kabli jaki tam zobacze i co do czego służy?

Drugi problem dotyczy mechanizmu otwierania tylnej lewej szyby, oczywiście elektrycznej, nie reakuje ani trochę, ani z włączników ani z kluczyka. Jak myślicie czy to będzie silniczek? Jak to sprawdzić? Czy jechać od razu z tym do mechanika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typowy standard ... a mianowicie zapiekł się prowadnik do silniczka, i nie drgnie Ci, ja u siebie w B6 co prawda ( ale to ten sam kłopot) cały dzień prawie moczyłem, było ciężko ale wszystko działa tak więc, zdejmij osłonę klapy tylnej wewnątrz i zobacz co się dzieje obstawiam zapieczony układ. Jest zabawy, ale jak masz gdzie to temat do ogarnięcia. Jeśli kabelki to jedyne miejsce gdzie mogło coś popękać, to łączenie między klapą a nadwoziem w tym wężyku, zdjąć i zobaczyć czy nie są popękane przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego, jutro rozbiorę i pewnie wszystkiego się dowiem. A co do szyby to ogarniałem ceny mechanizmów i tj. ok. 40-50zł więc pewnie będę grzebał sam, bo z kasą krucho :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie typowy standard ... a mianowicie zapiekł się prowadnik do silniczka, i nie drgnie Ci, ja u siebie w B6 co prawda ( ale to ten sam kłopot) cały dzień prawie moczyłem, było ciężko ale wszystko działa tak więc, zdejmij osłonę klapy tylnej wewnątrz i zobacz co się dzieje obstawiam zapieczony układ. Jest zabawy, ale jak masz gdzie to temat do ogarnięcia. Jeśli kabelki to jedyne miejsce gdzie mogło coś popękać, to łączenie między klapą a nadwoziem w tym wężyku, zdjąć i zobaczyć czy nie są popękane przewody.

Ale to nie tłumaczy niedziałającego tylnego spryskiwacza. Może to wina manetki, albo jeśli zbieg okoliczności z przetartymi przewodami to brak spryskiwacza leży po stronie ppmpki (znajduje sie przy zbiorniku spryskiwaczy na dole. Musisz zdjąć zewe nadkole).

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć tapicerke wnętrza klapy bagażnika, aby dostać się do mechanizmu wycieraczki? :facepalm:

Do wnętrza się nie dostałem, ALE: popchałem wycieraczkę po łuku w prawą stronę, tak jak powinna ścierać, poszedłem włączyć i drgnęła troszke dalej w prawo, potem ja znowu troszke popchałem (bo do końca się nie da) poszedłem włączyć i znowu drgnęła dale - i tak w kółko. Po napełnieniu zbiorniczka spryskiwaczy, spryskiwacz działa lecz sączy się troszeczke, nie psika intensywnie. Co do drzwi, sprawdzałem tylko kable przy zawiasach drzwi, są ok

:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie reaguje wycieraczka ani spryskiwacz to może być spalony bezpiecznik. Mógł się spalić gdy zapieczona wycieraczka była włączona i chodziła z oporem. Miałem to u siebie i w końcu skończyło się na wywaleniu wszystkiego i wstawieniu zaślepki w szybę. Co do zdemontowania tapicerki z klapy to trzeba wykręcić 3 wkręty. Jeden jest w miejscu gdzie się łapie żeby zamknąć klapę a dwie pozostałe po bokach, tam gdzie mniej więcej sa siłowniki. Po odkręceniu tych wkrętów trzeba energicznie, ale z wyczuciem szarpnąć w dół aby tapicerka wyskoczyła z takich metalowcy klamerek.

Edytowane przez jospethe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zdjąć tapicerke wnętrza klapy bagażnika, aby dostać się do mechanizmu wycieraczki? :facepalm:

Do wnętrza się nie dostałem, ALE: popchałem wycieraczkę po łuku w prawą stronę, tak jak powinna ścierać, poszedłem włączyć i drgnęła troszke dalej w prawo, potem ja znowu troszke popchałem (bo do końca się nie da) poszedłem włączyć i znowu drgnęła dale - i tak w kółko. Po napełnieniu zbiorniczka spryskiwaczy, spryskiwacz działa lecz sączy się troszeczke, nie psika intensywnie. Co do drzwi, sprawdzałem tylko kable przy zawiasach drzwi, są ok

:banan:

To wcześniej sprawdzałeś z pustym zbiornikiem płynu do spryskiwaczy?

Jeśli trochę chodzi i trochę się sączy to pewnie masz zapieczony mechanizm w silniku wycieraczki i zapchaną dyszę.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie wycieraczka działała normalnie po jakimś czasie zaczeła przerywać aż w końcu staneła,wymieniłem szczotki w silniczku,koło zębate sprawdziłem cały mechanizm wszystko działa jak należy,ale po podłączeniu do instalacji w audi nic nie działa oprucz spryskiwacza.Bezpiecznik sprawdzony,wycieraczki przednie działają,czytałem o przekaźniku nr.377 ale u mnie go niema,co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...