Skocz do zawartości
IGNOROWANY

stukanie z okolicy rozrządu a4 b5 1.8 20V


Pablosko88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem audi a4 1.8 silnik ADR i zauważyłem stukanie w okolicy pokrywy zaworów i chciał bym się dowiedzieć co to może być auto jak odpala to tak własnie cyka ale jak przygazuje je troche to ucicha i jest prawie niesłyszalne cisnienie oleju było mierzone i jest ok niżej przesyłam link do filmiku. Nic na nim niewidac ponieważ było nagrywane w garażu przepraszam jak bym coś napisałem nie tak ponieważ jestem tu nowy pozdrawiam i proszę o pomoc z góry dziekuje.

Czy to może być problem z hydropopychaczami bo to taki podobny dzwięk przebieg auta to 201 tys. oryginalny nie kręcony

oto filmik :

Edytowane przez Pablosko88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij osłonę rozrządu i zobacz czy pasek nie jest luźny, jeżeli nie to zdejmij pasek alternatora, odciągając napinacz płąskim kluczem 16 i posprawdzaj czy jakieś koło pasowe nie ma luzów, możesz też odpalić na chwile bez tego paska ale uważaj żeby nie zahaczył za nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj jak go odpaliłem to zaraz po odpaleniu było cichutko silnik ładnie chodził zaczeło tak klepac jak na filmiku tak po 20 sek pracy i jak przygazowałem to lekko ucichło sam nie wiem dziwne te objawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwóm znajomym 1.8T i 1.8 klepały jak diesle. Jeden (1.8T) wymienił pompę oleju bodajże (ręki sobie nie dam uciąć). Drugi (1.8) zmienił olej na gęstszy i oba sposoby zadziałały.
Na jakim oleju jeździsz aktualnie?


Chociaż u Ciebie klepie jakby coś było luźne...

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mie ma dziwoty ze cos napie....a.

Wlej porządny olej 5W40, zadnych syfiastych szajstroli i zmierz cisnienie oleju.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak najwyższy czas wymienić olej, więc dobry olej i jazda. Niestety jakoś nigdy nie zagłębiałem się w oleje, więc nie podpowiem (Od zawsze mobil 10w40 i zero problemów z tego tytułu).

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mierzył i co wiemy ? nic

nie ma zadnych danych na temat cisnienia na wolnych obrotach i przy 3000 obr/min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzę, że fachowo zostało zmierzone ciśnienie skoro powiedział, że jest ok :)

Edytowane przez peacenotwar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...