chiptuning silnika diesel

jarek2140

Mam pytanie, czy cały chiptuning polega na "podwyższeniu dawki paliwa" ?

Za to kroją po min 300zł- 2000zł ? Przecież to kwestia 10min i niby jest "ZMAPOWANA" jednoska? czy źle rozumuję?

Mam pytanie, czy cały chiptuning polega na "podwyższeniu dawki paliwa" ?

jezeli za podwyzszenie dawki uwazasz to co zawarles w tym temacie -> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291621-audi-a4-b5-19tdi-zwiekszenie-dawki-paliwa/

to niestety/stety nie polega to na tym i bardzo żle rozumujesz .... :-)

Edytowane przez spanky

Mam pytanie, czy cały chiptuning polega na "podwyższeniu dawki paliwa" ?

to niestety/stety nie polega to na tym i bardzo żle rozumujesz .... :-)

no to jak niby ludzie wgrywają jakieś "mapy? na czym to polega? jak robią takie mapki? ;)

Mam pytanie, czy cały chiptuning polega na "podwyższeniu dawki paliwa" ?

Tak rozpracowales wszystkich tunerow. Wiesz, ze przez Ciebie straca oni teraz prace ?

Tak na powaznie to nie tylko dawke paliwa sie zmienia (mowa o silnikach doladowanych). Jest jeszcze cos takiego jak doladowanie, poczatek i czas wtrysku, korekcje przeplywki. Wszystko jest zawarte w sofcie samochodu. Informacja na temat korekcji dawki paliwa nie zmienila za wiele w Twoim programie. Tym bardziej, ze to co Ty robisz to jest delikatna adaptacja, a to co tuner moze to jest zupelnie co innego.

Maja programator sterownikow i przez niego wgrywaja lub jezeli kosci sa programowalne to przez kabel.

dobra, wymiękam :) dzięki za wyrozumiałość i teraz wiem na czym stoję ;) Nie chce się bawić w chiptuning, gdyż wolę kupić autko z odpowiednim silnikiem ;)