Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dwumas + Sprzęgło ?


platinum

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

samochodzik audi a4 b7 2005 r. avant , silnik 1.9 tdi BKE, przebieg 227 tys. (od nowosci dwumas i sprzeglo - nie ruszane:P).

słychać delikatne uderzenia metaliczne, przy tym drgania wystepuja przenoszące sie na bude, kładąc delikatnie nogę na sprzeglę, czuć "pulsacje" sprzęgła, zmieniajac bieg i dodajac gazu, czuc na poczatku delikatne uderzenie moca i potem ladnie idzie

- to są typowe objawy kwalifikujące sprzegło i dwumas do wymiany ?????

jeśli tak to jakiego producenta zestaw kupić do mojej A4?? co warto oprócz tego (sprzęgła i dwumasa) sprawdzić/wymienić (na co zwrócic uwagę)?? gdzie warto kupić?? (pewne źródło) (allegro, sklep inter. itp,) czy może ktoś z forumowiczów A4 ma dostęp do "pewnych" części

z góry dziękuję za odpowiedzi

pozdrawiam

Edytowane przez platinum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie to dwumas się odzywa. Mam ten sam model co Ty i u mnie oryginalne sprzęgło i dwumas pojeździło do 260 tyś. Tydzień temu skończyło mi się sprzęgło i wymieniłem na zestaw LUK kupiony u mechanika - łączny koszt wyszedł mi 2800 :facepalm:

Jak to delikatnie puka a przy wrzucaniu biegów nie ma problemów to pewnie trochę jeszcze pojeździ ale powoli odkładaj do skarpety grosiki by się nie zdziwić tak jak ja ostatnio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...