Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdjąć ramiona wycieraczek aero ?


Awra

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie mi proszę, chciałem zdjąć ramiona bo jest na nich kilka nieładnych odprysków. Zdjąłem zaślepki, odkręciłem nakrętki i dalej nic tam nie widzę, ramię powinno dać się już chyba zdjąć. Jak ciągnę do góry/na boki za ten zawias i widzę jak się unosi całe podszybie to mi się słabo robi :facepalm: Nie chciałbym tego poniszczyć, jedyny wpis na forum to taki żeby po odkręceniu ciągnąć to właśnie do góry aż odejdzie, ale u mnie to nic nie daje. Jest jakiś sposób na to żeby ograniczyć to szarpanie? Śrubokrętem płaskim próbowałem to podważyć ale nie chcę nic połamać :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podjedz do jakiego leroy i kupisz sobie za dwe dychy ściągacz, nie próbuj tego ściągać na chama bo uszkodzisz ramie lub mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego pytam :wink: Szarpnąłem to kilka razy ale tam i podejście słabe i odejść nie chciało to sobie darowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ściągacz potrzebny czy nie - ramiona aero - zakładam że nie wymieniane nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden ściągacz nie jest potrzebny - oto manual :

1. Po odkręceniu nakrętek bujamy ramionami aby je poluzować, nawet nie trzeba mocno, to robimy przy uniesionej masce dla lepszego dostępu.

2. Zamykamy maskę i podnosimy ramię pióra - wtedy ramię odpada samo z tego trzpienia, wszystko ostrożnie żeby nie uszkodzić szyby.

Jak nie zadziała to opuszczamy pióra, macha w górę i znowy delikatnie bujamy i powtarzamy punkt 2, u mnie zadziałało bez problemu żadnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli metoda na chama skuteczna :-) kupowałeś ten tlenek ceru do szyby ?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kupilem ale nie polerowalem bo brak czasu i weny. Dzis wstalem o 5 bo mialem wolny dzien zeby chociaz garaz posprzatac i wosk polozyc, polerka szyby z tego co czytalem to tez 5-6h zeby to spokojnie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnośni wycieraczek,.. Jakie kupić ;D mam aero, moje juz raczej zuzyte bo jak włączam to jest brzydki odglos na szybie ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki ściągacz do zdejmowania ramion wycieraczek i nic z tego nie wyszło , cały się pogiął a wycieraczki nawet nie drgnęły . Tak jak tutaj ktoś wcześniej podpowiadał - trzeba ramiona przechylać raz na lewo raz na prawo i zchodzą bez problemu . Przerabiałem to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie czy oplaca sie kupic teraz ramiona aero do a4 b6 bo mozna kupic same  wycieraczki banany ktore pasuja i sie zastanawiam jaka jest roznica i czy warto wynieniac ramiona ?

Edytowane przez czecho79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają odpryśniętą farbę lub sprężyny juz dobrze nie trzymają przylegania do szyby to kup nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...