Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 APU] Babcia z pazurem :)

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Babcię kupiłem jakiś miesiąc temu w Radomskim "salonie" :)

Babcia dotarła do nas ze Szwajcarii i ma przelatane 240 tys. km.

Po kilku dość mocnych ośkach zdecydowałem się na bardziej "męski" napęd i rozwojowe 1.8T :)

cu35sh2t.jpg

Mocy brakowało, z turbo lało się jak ze świni, a "sportowe" zawieszenie skutecznie utrudniało mi już powrót Audi do domu.

W środku bardzo świeżo, blacharsko też ok no i cena satysfakcjonująca.

Jeszcze w dniu zakupu auto trafia na warsztat.

Szybka weryfikacja, zamówienie gratów i do roboty..

7wmqmqzv.jpg

Przód, miska, turbo, belka, skrzynia i kilka innych pierdół wypada z auta.

qx86zjva.jpg

gkrx6wf2.jpg

reqoxo8w.jpg

vxz9lxy5.jpg

pntihcs6.jpg

en5lsmib.jpg

fnad5d8x.jpg

Wyleciały progresywne sprężyny (nie na nasze drogi), wleciały oryginalne.

Na lato udało się wyrwać kółka z S4, które trafiły do piachu i w proszek.

my9dwiqo.jpg

W aucie wymieniony kpl. filtrów, oleje, kpl. rozrząd z pompą wody, łańcuch rozrządu z napinaczem, zregenerowane turbo, tarcza sprzęgła, wysprzęglik, uszczelniacze, oringi i masę innych pierdół.

Smok wyczyszczony i udrożniony.

Przewody olejowe turbo tak samo. Zasilanie było praktycznie całkowicie zapchane.

Turbo- póki co zregenerowane K03. Docelowo pewnie K04, dolot, wydech itd. Teraz auto się stroi, zobaczymy co wyjdzie po korekcie na K03.

Po tych zabiegach auto bez zająknięcia przeszło pierwsze badanie techniczne w naszym kraju.

swti69wz.jpg

Do zrobienia zostało jeszcze kilka pierdółek, ale jeździ się bardzo przyjemnie i z niecierpliwością czekam na pierwszy śnieg :D

a639kwvw.jpg

v9xb2dds.jpg

dw2u5k6z.jpg

8pklmq3r.jpg

Póki co tyle.

Pozdrawiam i do zobaczenia :)

Opublikowano

ładne auto .... powodzenia i bezawaryjnosci

Opublikowano

Jaki masz rozmiar opon? bo widzę, że ładnie wygląda 17" na seryjnym zawieszeniu:)

Opublikowano

Ładne auto :wink: ale chyba na sam początek to ładnie kasy wsadziłeś,ale nie ważne..niech sie sprawuje dobrze.

Opublikowano

ładna sztuka :thumbup1:

P.S. co zrobiłeś ze springami i o ile obniżają auto?

Edytowane przez jacca90

Opublikowano

te sprężyny które teraz siedzą na aucie to 1be ?

Opublikowano
  • Autor

Żółte sprężyny sprzedane dzisiaj. Chciałem je wrzucić na forum, ale daleko mi do 50ciu postów i nie mogłem.

O ile obniżały nie mam pojęcia, ale oryginalne, czerwone amortyzatory praktycznie nie pracowały.

Oryginalne springi są chyba 1be, ale muszę ogarnąć paragon. Zamawiałem pod vin.

Opona 215/55 R17.

Hamownia po programie wypluła marne 164 konie.

Silnik ma charakterystykę diesla, jedzie do 4 tys. obrotów.

Przed programem było podobnie. Ja obstawiam brak paliwa, może pompa paliwa po 240 tys. mówi papa ??

p27qsjsk.jpg

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nawet nie wiesz jakie masz opony Pipko ;)

Sprostowanie ------> OPONY to 215/50/17

aa tak Poza tym to Piękna na Twoja BPiątka ;)

Opublikowano

ładna sztuka.Powodzonka w modach zycze

Opublikowano

bardzo fajne autko :), sprezyny "tjuningowe" sprzedajesz?

PS. felgi nadały jej duzo uroku ;)

  • 2 lata później...
Opublikowano
  • Autor

Hej,

mały up, a przy okazji potrzebuję się pozbyć kilku sprawnych części.. :)

Babcia po przejechani blisko 20 tys. km. przez dwa lata doczekała się małej "korekty".

Setup chyba taki obowiązkowy w przypadku 1.8T :

- Turbo miało być K04, póki co alternatywnie hybryda z k03. Mniej rzeźby, fajnie wstaje, góra słaba..

perun.jpg

 

- fmic+ wydech DP3'-->2,5' na dwóch tłumikach (jest cicho..)

 

IMG_6569.JPG

IMG_6623.JPG

 

-tip

-sprzęgło

-wtryski, itd.. :)

Finalnie mega zachowawczo i bezpiecznie:

IMG_6939.JPG

 

..ale leciwa babcia i marchewą potrafi postraszyć jak się dobrze rozgrzeje :D 

IMG_6968.PNG

 

Setup totalnie bezinwazyjny i bezproblemowy, a z pomocą Quattro przy mokrej nawierzchni można już fajnie namieszać "na światłach" :) 

W planach jakiś "lepszy" hamulec i chyba póki co tyle.  

Po tej "naprawie" został mi oryginalny Tip z jakimś śmiesznym przebiegiem i IC z kierownicą też w pełni sprawny. Oddam za rozsądne pieniądze.

IMG_6942.JPGIMG_6572.JPG

 

Stay tuned :D:D

IMG_6841.JPG

 

 

 

 

 

 

 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Poproszę o więcej info na temat wydechu.
Gdzie, za ile z czego... może być na priv:D

Opublikowano

Sporttig, a z czego to chyba widać...:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.